[MP] Stellaris - Multiplayer: Ağustos 2020
(06-09-2020, 21:08)cemal : İki seferdir topraklarımızı geri verin yoksa savaş ilan ederiz illa istiyoruz diyen sizdiniz yoksa bende barış yanlısıydım hatta fed'e katılacaktım ama illa alacaksınız ne gezegen var ne kaynak var boşu boşuna kışkırtıyorsunuz sonra savaş yiyince suçu karşı tarafa atıyorsunuz lol

O ilk savaşta ciddi değildim kışkırtıp topraklarınızı geri almanız için açtım yarı gücünde bile değildi imparatorluk :D ama hepsini almayı dahi başaramadınız

Kaybettiğim toprağı istemenin elbette hakkım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca biz geri verin yoksa savaş açarız demedik. Böyle bir talebimiz olmadı. Kışkırtıp savaş yemekle ben barış tarafındayım ama size savaş açacağım demek ayrı şeyler beyefendi. Toprakları geri isteme haricindeki hiçbir diplomatik hareketimi reddetmiyorum. Aksine hepsini neden yaptığımı da açıklıyorum ve durumu ortaya sürüyorum. Siz ise barış yanlısı olduğunuzu söyleyip savaş açıyorsunuz. 

Savaşta sizden toprakların tamamını almamamızı sebebi gücümüzün bitmiş olmasıydı. Barış spamları attığınız sırada biz de zor durumdaydık. Ben haritaya dikkat etmeden aşağıdaki 1-2 yer haricinde hepsini aldığımızı sanmıştım. Gücümüz olmadığından da kabul ettim. Sizi iki kez muharebe alanında yendiğimizden savaşı devam ettirip kaybettiğimiz yerlerin hepsini alabilirdik. Ancak zaten zor durumdaydık ve güçlenmek daha öncelikli bir eylemdi bizim için (sizin de dediğiniz gibi o bölgeler verimli olmadığından acelesi yoktu geri almanın).
Ara
(06-09-2020, 21:19)Henri :
(06-09-2020, 21:08)cemal : İki seferdir topraklarımızı geri verin yoksa savaş ilan ederiz illa istiyoruz diyen sizdiniz yoksa bende barış yanlısıydım hatta fed'e katılacaktım ama illa alacaksınız ne gezegen var ne kaynak var boşu boşuna kışkırtıyorsunuz sonra savaş yiyince suçu karşı tarafa atıyorsunuz lol

O ilk savaşta ciddi değildim kışkırtıp topraklarınızı geri almanız için açtım yarı gücünde bile değildi imparatorluk :D ama hepsini almayı dahi başaramadınız

Kaybettiğim toprağı istemenin elbette hakkım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca biz geri verin yoksa savaş açarız demedik. Böyle bir talebimiz olmadı. Kışkırtıp savaş yemekle ben barış tarafındayım ama size savaş açacağım demek ayrı şeyler beyefendi. Toprakları geri isteme haricindeki hiçbir diplomatik hareketimi reddetmiyorum. Aksine hepsini neden yaptığımı da açıklıyorum ve durumu ortaya sürüyorum. Siz ise barış yanlısı olduğunuzu söyleyip savaş açıyorsunuz. 

Savaşta sizden toprakların tamamını almamamızı sebebi gücümüzün bitmiş olmasıydı. Barış spamları attığınız sırada biz de zor durumdaydık. Ben haritaya dikkat etmeden aşağıdaki 1-2 yer haricinde hepsini aldığımızı sanmıştım. Gücümüz olmadığından da kabul ettim. Sizi iki kez muharebe alanında yendiğimizden savaşı devam ettirip kaybettiğimiz yerlerin hepsini alabilirdik. Ancak zaten zor durumdaydık ve güçlenmek daha öncelikli bir eylemdi bizim için (sizin de dediğiniz gibi o bölgeler verimli olmadığından acelesi yoktu geri almanın).

İlk oyunda aldığım mesaj sonra devam etti tabi hatta savaştan sonra bile duruşunuz değişmedi lol. Dediğim gibi zayıftım sizde alın diye saldırdım hemde heyecan olsun şurada strateji oyunu oynuyoruz askeri kuvvetler var bunları kullanmadıktan sonra zevki çıkmayacaktı oyunun bu yüzdende biraz kışkırttım işte sizde zaten dünden razıymışsınız

20200830235241_1.jpg?width=1191&height=670
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2339 Yılı İtibariyle Galaksi Haritası
20200911191502_1.jpg

Galaktik Topluluk Nüfus Dağılımı
chart_33.png

Galaktik Senato Oy Dağılımı
chart_34.png
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
84204.png
Uzay Elfleri olarak kurucularımızın izlerinden gidecek ve galaksiyi askeri, teknolojik, diplomatik ve ekonomik dominasyonumuz altına alacağız. Bizimle ticaret yapıp ilişkilerimizi iyi tutan topluluklarla ilişkilerimizi sürdürecek, önümüzdeki bu yolda engel teşkil eden herkesi yok edeceğiz. 

20200907003232_1.jpg
Ülkemizdeki köle fazlalığı ile hammaddede herhangi bir sıkıntı yaşamasak da, kölelere emanet edilemeyecek işler için soylu elf nüfusunun artışını teşvik etmeye devam ediyoruz. 

250px-Littenheim_Fleet.png
Ayrıca donanma gücünde bütün rakiplerimizi ezmiş olmakla beraber, galaksinin içinden ve dışından gelebilecek tehditleri de unutmuyoruz.

1145838f7f4e77f48892a6c61a94d609.png
Ayrıca çöl, deniz ya da tundra demeden yerleşimcilerimizin ayak bastığı her gezegene büyük tapınak ve ibadethaneler dikiyor ve halkımızın manevi ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Tabi ki düşünme yetilerini kaybeden köleler haricinde. 
[+] 5 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu
id: 90138713131429895
şifre: st
Ara
2363 Yılı İtibariyle Galaksi Haritası
20200913112148_1.jpg

Galaktik Topluluk Nüfus Dağılımı
chart_35.png

Galaktik Senato Oy Dağılımı
chart_36.png

Etkinlik bugün saat 20.00'da başlayacak bitene kadar oynanacak.
[+] 5 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Marc-Simonetti-Spaceship-construction-Yard.png

Tüccar ve Robotlara karşı verdiğimiz savaşta gururumuz filomuzun zayıflığını gördük ve aşağılayıcı bir yenilgi aldık. Bunun karşısında Hükümdarımız bütün filoyu terhis edip yeniden kurma emri verdi. Ki sadece 15 yılda düşmanlarımızla yarışabilecek son teknoloji ve efektif bir filo kurmayı başardık. Ama biz daha gücümüzün yarısına gelememişken Robotlar bizi yok etmek için saldırdı. Donanmalarımız apayrı yerlerdeyken ana sistemlerimizi işgal etmeye çalıştılar. Kutsal Ülkemize iğrenç makinelerini sokup savunmasız gezegenlerimize indiler. 

20200912002247_1.jpg

Başgezegenimiz, Elflerin doğduğu Kutsal gezegene de saldırdılar. Ama Meka, xenomoph ve süper askerlerimiz ile saldırganları geldikleri püskürttüler. 

20200912003759_1.jpg
Şimdi ise Robotları geldikleri yere yolladık ve işgal ettikleri gezegenleri kurtardık. Gündeydeki birkaç gezegen ve sistem karşılığında barışı bitirebiliriz. Ama eğer kendileri savaşta ısrar ederlerse yenilenen ve 20 tershane ile büyümeye devam eden filomuz onların sonu olacaktır.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oda kuruldu
id:90138766105418753
şifre:st
Ara
rehost oda kuruldu
id:90138768797362185
şifre:st
Ara
Çok güzel bir etkinlikle. Katılan herkese teşekkür ederim. Malum olaydan ötürü kalbini kırarak etkinlikten ayrılmasına neden olduğum @Ferreke'den ve keyfini kaçırdığım diğer katılımcı arkadaşlarımdan bir kez daha özür dilerim. Umuyorum bundan sonraki etkinliklerde kimse bu ve benzeri durumlarla karşılaşmak zorunda kalmaz. 

Bugün oyunun son günü olduğundan şöyle galakside dolanırken dikkatimi çeken bazı şeyler oldu. Onları sizlerle de paylaşmak istedim.
Bunlar haricinde yaptığımız son savaş çok güzeldi. Sentetiklere karşı tüm galaksi bir araya geldik ve beşinci gezegenlerini yok etmek üzere donanmalarımızı topladık. Son savaşa dair görseller de aşağıda yer alıyor.
[+] 3 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.