[MP] Stellaris - Multiplayer: Kasım 2019
stellarismp.png
Strategyturk Kasım 2019 Stellaris etkinliğine hoş geldiniz.

Etkinlik İşleyişi Etkinlik Ayarları
  • Galaksi Boyutu: Small
  • Galaksi Şekli: Elliptical
  • Teknoloji & Gelenek Maliyeti: 0.5x
  • Geçiş Tarihleri: 2250 - 2300 - 2350
  • Yaşanabilir Gezegen: 0.5x
  • Gateway ve Wormhole Sıklığı: 0.25x
  • Hyperlane Sıklığı: 1.5x
  • Ayar önerilerinizi bekliyoruz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyun içerisinde herhangi bir bug, exploit vb. oyun açığından yararlanılamaz, nation-ruining sayılabilecek davranışlar sergilenemez.
  2. Oyuncular sınır sahibi olmadıkları imparatorluklara savaş açamaz, savaşta düşman imparatorluğunu 'parçalayacak' şekilde toprak alamaz.
  3. Bir federasyona katılan oyuncu sayısı, oyunun başlangıcındaki oyuncu sayısının 3'te 1'ini geçemez.
  4. Federasyon filosu gücü, filoyu kontrol eden oyuncunun kendi filosunun 2 katından fazla olamaz.
  5. Birden fazla oyuncunun yer aldığı savaşlarda barış antlaşmalarının çoğunluk tarafından onaylanması gerekir.
  6. Diplomasi yapamayan ırklar seçilemez, oyuncu imparatorluklarında çeşitlilik olması beklenir.
  7. Halihazırda savaşta olan bir oyuncuya açılan savaşta oyuncu gezegeni alınamaz.
  8. Oyuncular birbirlerini entegre edemezler, oyuncunun başka bir oyuncunun vassalı olması için geçerli sebepler aranır. 
  9. Kural önerilerinizi bekliyoruz.

Not: Bu seferki mpde oyuncu sayısına göre yapay zeka imparatorluklar da eklenecektir. Katılan herkese iyi eğlenceler.
Ara
Geldi gönlümün efendisi. Ben katılıyorum. Irkı ilk fırsatta hazırlayıp paylaşacağım .

Öneri olarak Ai ile uğraşmayalım haritayı bence tiny yapalım.
[+] 3 üye DamageExpert nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20191104195144_1.jpg
Bütün gök adaya modern demokrasi anlayışımızı götüreceğiz. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
300px-My_Time_Has_Come.jpg?width=517&height=339
Barışçıl bir topluluk olan shuzeraklar , Anayasal monarşi ile tanrısal kökenli olduğu sanılan üstün Kadayif hanesi tarafından idare edilir.İlkel medeniyetlere karşı aşırı korumacı yaklaşan bu yönetim yavaş yavaş materyalist eğilimler göstermeye başlıyor
[+] 2 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum, ülkeyi en kısa zamanda atacağım.
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.

urka.jpg
[+] 2 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-11-2019, 19:15)DamageExpert : Öneri olarak Ai ile uğraşmayalım haritayı bence tiny yapalım.

Tiny olsa bile oyuncuların birbiri ile savaşa girmekten çekinmesi engellenemeyebilir. Ama bu sefer yapay zeka kontrolündeki impratorluklar ekleyerek daha dinamik bir mp hedefliyoruz. Eğer yapay zeka imparatorluklar bu etkinlikte beğenilmezse sonraki ayın etkinliğine eklenmez.
Ara
Etkinlik yarın başlıyor. Katılımlar hala açık.
Ara
20191109221506_1.jpg
Yarın biraz geç kalabilirim
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-06-2019, 18:40)jax61 : 20190621183500_1.jpg

katılıyorum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ok.png
Tum irklar rahat yasamayi hakediyor
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu hafta sonunda eve girebildim. Bir kaç saat sonra görüşmek üzere. 

N-gF_nmiMaI4LKW0uiKTiUwsNjT0FRkGgcN8I1_P...36-h671-no
[+] 2 üye DamageExpert nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mirati.jpg?width=725&height=517
[+] 3 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Shacta Zulu  "Afrikanın uçsuz bozkırlarından selam size galaksinin halkları. Ben geldiğime göre diz çökmenin zamanı geldi!"

https://cdn.discordapp.com/attachments/6...nknown.png
[+] 3 üye kscub nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu. İsmi Strategyturk, şifre st. 
Oda id: 90130414761150470
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
stellarisi sırf pazar günleri 00:00 a kadar olduğu için oynayamıyorum talihsizlik
giphy.gif
[+] 1 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sonraki mp de kuralları eğip bükmemeniz dileğiyle. multiplayerden ayrılıyorum.kelime oyunları ile kural oluşturulmaz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
20191111002535_1.jpg

Bazı oyuncular aramızdan erkenden ayrılmak zorunda olsa da 65 yıl boyunca oynadığımız güzel bir oyundu. Tabi @Henri'ye sayısız kez savaş ilan edilmesinin yanında belki de etkinliğin en dikkat çekici olayı yapay zeka devletler hesaba katılmadan konmuş olan federasyon kuralıydı. Bu ay oynadığımız Kasım Etkinliği uzun bir aranın ardından ilk kez normal yapay zeka uygarlıklarını barındırdığı için yeni bir federasyon kuralına ihtiyacımız var. Lütfen oyuncular önerilerini ve itirazlarını belirtsinler. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hep aynı terane , jaxın küsmesi için sebebe gerek yok . Jax işlerin kendisi için iyi gitmediğine karar verdiği an yıkıcı eylemlerine başlıyor , zaten kendisi oyun başı öfkesini söylemleriyle açık etti
Ara
Yapay zeka en zora alsaniz da geri kaliyor, buradaki gorevi sadece arada tampon olmakti zaten. Kurallara yz dahil olmamali, oyuncu sayisinin 3te 1i kurali korunmali. Hem bunun yaninda federasyona ai almak alanlarin isini zorlastirir, her zaman sizi dinlemez, savasa istediginiz gibi yardim etmez vs.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.