[MP] Victoria 2 - HPM Multiplayer: Aralık 2020
iskandinavya hükümeti olarak ulusal megali ideamı yani ekonomik yükseliş planını gerçekleştirmeye çok yaklaştık tüm vatan ve millete hayırlı olsun ve büyük britanyaya yapılaan savaşata HAİNLERİ kınıyor britanya hükümetini destekliyoruz ve son olarak gücümüzü kanıtlamak için finlandiyaya bir sefer hazırlığında bulunucağız ve zaten hazırlığımız çok fazla idi biraz daha yapar isek 3 büyük devlet bize savaş ilan etsede ordumuz püskürtücek kadar hazırız ve rus hükümetinden finlandiyayı salmasını artık istiyoruz eğer kabul edilmesse britanya hükümeti ile büyük rus seferi geleceğinide belritmek isterim ve ekonomimiz çok iyidir nerdeyse pazardan hiç bişey almıyoruz.
Ara
https://www.captiongenerator.com/2119067...player-HPM

Video olarak atamadığım için link olarak atıyorum. Hitler's rant Victoria 2 HPM Aralık 2020 multisi içindir.
[+] 10 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son anda borçtan bahsedince gülmekten yarıldım. Gördüğüm en iyi mp memelerinden biri @Wayfear
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beni de çok güldürdü, eline sağlık. Bu tarz hatıralara ileride dönüp bakmak güzel oluyor.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Flag_of_Mexico_281864-186729.png
Son sekiz yıl kalmış
İnsanlar el ele tutuşsa
Birlik olsa
Uzansak sonsuza

[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğe yakşalık 40 dakika geç kalabilirim
Ara
Oda kuruldu
25.109.207.165
omnia fui et nihil expedit
Ara
V2_MAP_mp_1936.1.2_1.jpg

1 Ocak 1936

@Attila the Hun - 325px-Netherlands.png Hollanda
@Mabella - 325px-Japan.png Japonya
@cemal - 325px-United_States_of_America.png ABD
@Neymemperor - 325px-Austria-Hungary.png Avusturya-Macaristan
@Wayfear - 325px-Germany.png Almanya İmparatorluğu
@SENCER TÜRK - 325px-Sweden.png İskandinavya
@Yasin Ahmet - 325px-Russia.png Rusya
@umutovskii - 325px-France.png Fransa
@Selene - 325px-Canada.png Kanada
@Onur34 - 325px-Mexico.png Meksika

unknown.png
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ülkemle yaşadığım aksilikler dışında benim için eğlenceli bir etkinlik oldu. 1936'yı görebilmek güzeldi. Katılan herkese teşekkürler. Bir dahaki etkinliklerde görüşmek üzere.
IbnE9P2.gif
Ara
BcmngeiEcybtAAAAABJRU5ErkJggg.png
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği
Sovyetler Birliği ikinci dünya savaşından çıktıktan hemen sonra beklenenden çabuk şekilde ural kalkınmasını bastırdı. Ardından belki de acımasızca ancak Great Purge gerçekleştirildi. Sovyetler Birliği artık düzenini oturtmuş, Kızıl Ordu ise gücünü tüm dünyaya göstermeye hazırdı. Ancak Lenin'in ölmesi ile başa geçen Troçki daha pasifist bir politika izledi.
Moldovya'nın işgal edildi ve Konstantinopolis boğazı tamamen ele geçirildi. Osmanlı İmparatorluğunun dağılışı sonrası bağımsızlığını ilan eden Bulgaristan, Ermenistan gibi devletlerin ise Sovyet Sosyalist Cumhuriyetlerine katılımını kolaylaştırmak için adımlar atıldı.
unknown.png
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği üyeleri. Bulgaristan, Ermenistan ve Perslere yeterince nüfuz edemedik henüz. Ancak Kızıl ordu en büyük 5. ordudur. 4 yıl süren bunalım öncesi ise en büyük 2. ordu idi.
unknown.png
Halkımızın %50'si Komunist, ülkemiz bu vakitten sonra dönüşü olmayan bir yola girdi.
Oyunun son 5 yılına doğru bilgisayarımın kötü olmasından dolayı oluşan fabrika açamama, fabrika seviyesi yükseltememe, kapanmış fabrikaları açma, fabrikalara bütçe verme gibi eylemleri yapamadım bundan dolayı 4. sıradan 6. sıraya düştüm(Ben son 1 yıl oyundan çıktığımda 8. sıraya düşmüşüm bir de). Ama yine de zevkli bir oyundu, Osmanlı'nın zor şartlarından sonra kontrol etmesi zor ama çok güçlü bir ülke oynamak da ayrı bir zevkliydi.

@Faramir ülkenin şanı yeniden toplandı, izinden gidiyoruz.
[+] 4 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tuna Konfederasyonu

1932 yılında Avusturya Macaristan'da referandum oldu ve konfederasyon kuruldu.
Dünya Savaşı'ndan yorgun çıkan ekonomimiz; güçlü ordumuz ve tazminatların desteğiyle toparlandı ve sadece 5 yılda %1000 büyüdü.
Zamanında bizimle dalga geçen İngiltere'yi neredeyse bütün sanayi mallarında solladık ve bir çoğunda ilk 3. üreticiden birisi olduk.
Askeri ve tüketim mallarının üretiminde 1. ve 2. sırayı alıyorduk ve en önemlisi maden üretiminde İngiltere'yi geçtik.
En güçlü kara devleti olacağımızı ve mükemmel toplumu oluşturacağımızı söylemiştik, başardık!
Sanayi skorunda 1., tümen sayısında 2., nüfusta ise 4. ülke olduk.
Deniz aşırı toprakları, kuklaları ve etki alanı olan bir ülke olduk. 
%99 okuma yazma oranımız, 67 araştırma puanımız var.
Destansı etkinliğin son gününde hedeflerimize ulaştık.
tank.png
[+] 3 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hqi0JN.png
 Fransa devleti 1836 yılında yaklaşık 20 sene önce viyana kongresiyle yaşanan büyük toprak kayıplarıyla yüz yüze buldu.devletimiz 100 yılda yürüttüğü akılcı politikalarla almanyada ren nehri kıyısı belçika hollanda gibi devrim sonrası ve napolyon savaşları sonrası alınan bu topraklara ulaşamasa da viyana kongresinde kaybettiği ilk olarak nice tarafı sonraysa büyük napolyonun italya seferinde fırtınalar estirdiği kaybedilen diğer toprak piemonteyi katmıştır.ayrıca bir dönem bize bağlanmaya çok yakın olan ispanyanın kuzeyini tamamen ele geçirerek büyük toprak kayıplarını telafi etmeye çalışmıştır.vatan toprağı olan alsası 2 kez kaybetsekte geri almayı bilmiş 4 alman savaşında kahramanca vatanını savunmuştur.afrikada britanyadan sonra en büyük topraklar yine bizimdir.her şeyden daha önemlisi 7 yıl savaşlarında tamamen bozguna uğrayıp britanya tarafından bir nevi sopayla kovalandığımız hindistana dünya tarihinin görüp görebileceği en büyük savaşta tekrar fransız imparatorluğu hindistana çıkmayı başarmıştır.hindistanda yine britanyadan az toprağa ve nüfusa sahip olsak da hindistanda kazandığımız topraklar bize 30 milyon yetişkin erkek 120 milyonsa toplam nüfus kazandırmıştır.dünya savaşında kurulmasına öncelik ettiğimiz koalisyonla birlikte dünyadaki kesin olan britanya egemenligini bitirdik.toprak ve nüfus olarak dünyada britanyadan sonea en büyük 2.koloni imparatorluğu olduğumuzu gururla sunarım.ekonomik olarak britanya imparatorluğunun dünya savaşı sonrası kaybettiği büyük toprak kayıpları ve önce komunist devrim sonra faşist devrimle destabilasyonu esnasında dünyanın gdp olarak en büyüğü sanayi olaraksa tuna konfederasyonundan sonra gelen 2.devlet olmayı başardık.büyük savaştan sonra 10 kat büyüyerek savaşın yaralarını sardık savaş öncesi ekonomimizi hindistandaki kazanımlarımızla 4 e katladık.son 100 yılın nerdeyse 70 yılında 2 büyük sanayi olan almanya ve britanyayı tuna konfederasyonu ve fransa olarak alt etmeyi başardık.askeri olaraksa diğer tüm her şeyden çok daha başarılıyız fransa 350 savaş gemisi 800 tümeniyle inanılmaz bir askeri güç olmayı başarmıştır.dünyada ise artık almanlar üzerinde etkisini kaybeden hohenzoller hanedanının alman kayseri yerine  habsburg hanedanından avusturya kayseri ve yeni tuna imparatoruna hak ettiği almanların gerçek kayseri unvanını yaklaşık 70 senelik bir süreden sonra 2.dünya savaşında kesin olarak aldığını duyurmak isterim.japonya ise endonezyadaki kolonileri hollandadan alarak ciddi bir koloniyel imparatorluk olmuştur.abd ise bizim de bizzat hediye ettiğimiz ve dünyadaki özgürlüğün merkezi olduğunu bir nevi tescil eden özgürlük heykeliyle dünyadaki özgürlüğün beşiği olmuştur.fransız imparatorluğu 1903 savaşı yenilgisinden sonra gelen parti francidte önderliğinde büyük napolyonun mezarında gurur duyacağı bir erdeme erişmiş bulunmaktadır.dünya bazılarının 2.dünya savaşı dediği bazılarınınsa bütün savaşları biterecek büyük savaş dediği savaşı kazanarak cidden dünyaya 8 yıllık bir savaşsız dönem olmasını koalisyonla birlikte sağladık dünya son 8 yılda hiç olmadığı kadar mutlu huzurlu ve büyüktür.fransız devleti büyük napolyonun devrik mirasını baştan tekrar inşaa etmiş fransız devriminin bize kazandırdıklarını harmanlamış büyük bir imparatorluk kurmayı başarmıştır.
                  SON KEZ VİVE LA FRANCE
rp dışı olarak öncelikle mpye katılan herkese teşekkür ederim benim nazarımca çok güzel multi oldu.burda belki de tek tartıştığım @Wayfear ın eğer kalbini kırdıysam özür dilerim.kendisi gibi bir oyuncuya karşı fransa oynamak benim için zevkti.@Menars konusuna geleceksek kendisi oyun başından beri bana çok büyük yardım etmiştir.onu satmak benim için zor olsa da multinin selameti için ikimizin müttefik kalması herhangi bir savaş çıkarmayacaktı ve multi oturarak bitecekti.menars kişisel değildi sadece multinin selameti içindi.ayrıca koalisyon üyeleri olan amerika japonya avusturya ve rusyaya da bana inandıkları için teşekkür ederim.cidden çok hızlı bir şekilde bir anda organize olarak geçmişe set çekerek güzel bir koalisyon oluşturduk savaşta da güzel bir zafer kazandık.tekrar herkesin eline sağlık
[+] 7 üye notrdum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.