[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Aralık 2015
Victoria 2 Hafta Sonu Multisi
MWWDbN.jpg

255adq.jpg

zYYMkj.jpg

bYY67b.jpg

GP seçmek zorunludur.

Oyuncu sayısı Max 10 dur. Yedek oyuncu oylamaya göre alınır.                                    

Yıl 1861

Multiye katılacağım deyip ayrılanlar bir daha geri alınmaz.

Oyun Cuma,cumartesi,pazar ve 20:00-23:00 saatleri arasında oynanacaktır.
Genel Oyun Kuralları

1-Japonya'ya medenileşene kadar saldırılamaz. (Japonya oyuncu olursa bu kural kalkar).Çin ve Kuklalarına medenileşene kadar saldırılamaz. .(1900 yılından sonra medenileşmesede saldırılabilir).

2-Küfür sözlü sataşma tamamen yasaktır bir oyuncu bir oyuncuyu rahatsız ederse bana ulaşınız.Oyun sırasında chat ile diğer oyuncuları rahatsız etmek yasaktır.

3-Multide nedensiz yere oyunu durdurmak tamamen YASAKTIR .

4-Oyunun kaydını alıp single playerda bakmak yasaktır.(Gerçi engellenemeyecek bir durum ama artık o da oyuncunun ahlakına bağlı 38.png)

5-Trollemek için devlet serbest bırakılamaz.Trollük tespit edilirse Oyuncu MP'den atılır Önceki saveye dönülür. 

6-İngiltere Ülkesinde Shimla devletini serbest bırakmak yasaktır.

7-Konuya müttefik olduk gibisinden boş yorumlar atılması yasaktır zira konun mümkün olduğunca temiz kalmasını istiyorum.Diplomasinizi oyun içerisinde yapabilirsiniz.

8-Host Autosaveyi  1 yıl seçili olarak açık tutmak zorundadır.

Savaş Kuralları

1-Kaybeden ordular geri çekileceği zaman sadece 5 toprak uzaklıktaki yerlere kaçabilir böylece bir düşman ordusunu ülkesinin öbür ucuna kaçması engellenecek ve rahatlıkla toparlanamayacak.

2-Bir oyuncu bir oyuncuya savaş açınca oyun en fazla 1 dakikalılığına durdurulacak ki savunan devlet karşı rakibe karşılık verebilsin ve hazırlanabilsin.

3-Müttefikinize dahil olsa savaşmadan toprak vermek yasaktır.(Eğer şüpheli bir durum varsa ve oyuncular hem fikirse savaşlar en az %50'lik bir değer warscore kazandırmalıdır.)

4-Savaşan 2 tarafda oyuncu varsa , Savaş ekranındaki 2 tarafın yanında asker sayıları yazıyor) , bir tarafın asker sayısı diğer tarafın 5 katından fazla olamaz. Tespit edilirse Askeri fazla olan taraftaki Oyuncu askerlerini terhis eder yada Beyaz barış yapar. (1900 yılından sonra bu kural kalkar) (Askeri az olan taraf 50 Tugay ve Altıysa bu kural geçersizdir)

5-Biri birini yenerse ezmek yasaktır:

2 oyuncu arasındaki 2. savaştan sonra Ateşkes süresi 10 yıl olur . Her savaştan sonra 2 yıl artar.
Örn: 1. savaş 5 yıl ateşkes (Oyunun klasik ateşkes süresi)
        2. savaş 5 yıl ateşkes (Oyunun klasik ateşkes süresi)
        3savaş 10 yıl ateşkes 
        4. savaş 12 yıl ateşkes 
        5. savaş 14 yıl ateşkes ,Yenilen kişi bunu aklında tutarsa sağlıklı olur.

6-Savaş hedefi ekleyemeyeceği halde savaşı devam ettirmek yasaktır.

Bir devlet pes etmişse yenen taraf savaşı kısa tutması gerekiyor.

Savaşı kaybeden tarafın savaş yorgunluğu %40'in üstünde ise ve teslim oluyorsa gerekli anlaşmalar yapılmalıdır.

7-Savaş skoru %60 yapılırsa %40'a kadar kabul edilir.
   Savaş skoru %80 yapılırsa %60'a kadar kabul edilir.
   Savaş skoru %100 yapılırsa %100'e kadar kabul edilir.

Infamy kuralı

Oyuncuların infamy siniri 25 olacak

İlk etapta infamy 20'ye düşmesi beklenecek.
İkinci etapta infamy 10'a düşmesi beklenecek.
Üçüncü etapta ise 0'a düşmesi beklenecek.

Oyuncuların infamy siniri 25 olacak

Savaş sırasında infamyi aşmak yasak olacak eğer aşılırsa o eklenen son savaş sebebi kabul ettiremeyecektir,fakat savaş sebebi aratırken infamy aşarsa 20'ye kadar düşmesi gereken infamy 15'e yükselecek aynı şekilde diğer etaplar içinde geçerli 0'a varırsa bir oyuncu ki sanmıyorum 03.png her zaman 0'a sabitlenecek normal olarak.

Ağlar ve Oyuncular

Vic2ST 1
Vic2ST 2
Vic2ST 3

Şifre:123
----------------
Oyuncular:

Felixia-Avusturya
Satanis Kesen Kedi- Fransa
Sky- Rusya
GoktugPasa- ABD
Wayfear- İngiltere
Kamran- Prusya
Bayoj- İtalya
Jasebon- Osmanlı
Ara
Niye 1861?
Ara
1836 oluyor çoğu zaman farklı olsun istedik.
Ara
Bence 1836 olsa daha iyi olur çünkü 1861 de bazı devletler çok kötü bir halde oluyor ama tabi siz bilirsiniz. Bu arada ST'ye özel bir multi mi yoksa Satanis gibi hem Pf ye hem St ye konu mu açtınız?
Ara
Pfde kalan kişiler için PF dede konu var fakat birdahaki MPmizde Pf de konu olmayacak.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Peki öyleyse sen beni Rusya yazıver.
Ara
Avusturya
Ara
Fransa ve her zaman aynı vakitte oynarsak sıkar ve bazı oyuncular için çok stresli geçiyor bir oyunluk ta olsa bunun önüne geçiyoruz.
Ara
Katilmak isterim Iran seciyorum
Ara
Aslında avrupadaki büyük güçleri doldursak daha iyi olurdu ama sen bilirsin
Ara
@Kamran Felix doğru söylüyor birde İran medenilesmemiş ise bence seçimini değistir
Ara
ABD olmazsa Birleşik Krallık
Ara
Fransa o zaman
Ara
Fransa'yı ben aldım ama düzenli katılacağım diyorsan sıkıntı yok benim için.Ben başka devlet seçerim ama şunu belirteyim artık Hamachi gibi külüstür bir program yerine Tunngle kullanmalıyız ve oyun başlama vaktinden 15 dakika önce toplanmalıyız Tunngle'da.
Ara
Oyuncuların seçimlerini ekledim .Kamran Fransa dolu başka seç istersen. İran seçebilirsin ama bir düşün.
Ara
Jasebon - Osmanlı Trollemek için serbest bırakmak nedir ya ? Devleti serbest bırakınca trollüyormusun ?
Ara
Oyun 1861 yılında başlayacağından GP olarak İtalya,Avusturya,KAF,Fransa,Osmanlı,Rusya,İngiltere ve Amerika mevcut.Oynanabilir devlet daha fazla ona göre seçimlerinizi yapın ne kadar çok GP o kadar çok rekabet demektir.
Ara
Satanistkesenkedi ozur dilerim bakmamistım fransayı sectıgını o zaman portekiz hic olmadı afrkayı kolonilesdiririm.
Ara
Prusya alabilirsin istiyosan ama avrupadan almak zorunlu değil iran istiyosan alabilirsin.
Ara
Bana kalırsa büyük bir güç al çünkü senle toprak paylaşmazlar sözü geçen bir devlet almalısın ve özür dilemene gerek yok.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.