[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Temmuz 2017
  Önsöz :
  • 22.07.2017 tarihinde başlayacağız.
  • Katılmanız için :
  • Hamachi kurup ağlardan birine katılın.
  • Great Power seçeceklerin 250 saatlik oyun deneyimi olması şarttır.
  • Steamden beni ekleyin "Wayfear"
  • Kuralları okuyun .
  • Ülke seçin .
  • Başlangıç yılı : 1836 
  • Oyun sürümü : HoD 3.04 (WNVU) 
aL993Q.jpg

İlhak Kuralları : 
  • Çin'den Medenileşene kadar kendisinden ve kuklalarından Taiwan , Hong Kong ve Port Arthur hariç Toprak alınamaz , Mançurya'dan toprak alma eventi istisnadır.
  • Japonya Medenileşene kadar kendisinden Toprak alınamaz, Sakhalin ve doğusundaki adalar istisnadır.
Warscore Kuralları :
  • Hedefi eklediğiniz devlete karşı , hedef 50 skor altıysa kabul ettirmek için  2 katı warskor , 50 skor üstüyse 100 warskor yapmanız gereklidir .
  • 1880'dan sonra açılan savaşlarda Oyuncu savaş liderine karşı 100 warscore yaparsanız 150 skora kadar kabul ettirebilirsiniz .
Infamy Kuralları :
  • Infamy sınırı 30 dur geçildikten sonra infamy alacak faaliyetde bulunulamaz. 
  • 25 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırmamak şartıyla savaş açabilir. Süpergüç olan devletlerle müttefik kalamazsınız.
  • 30 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırarak savaş açabilir. Etki alanınız dışındaki müttefiklikleri bozmak zorundasınız.
Savaş Kuralları :
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Siz veya Oyuncu müttefikleriniz Savaş hedefi ekleyemeyecek ise savaşı 1 yıl içinde bitirmek zorundasınız, eğer 1 yıl içinde savaş hedefi eklenmezse savaş bitmek zorundadır .
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Yeni ekleyeceğiniz savaş hedefi varsa ; Hedef , Siz ve oyuncu müttefiklerinizin Bulunan savaş hedefleriyle %100 skoru geçemez.
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Eğer düşmanlarınızın herhangi biri  100 savaş yorgunluğuna ulaşırsa savaşı 1 yıl içinde bitirmeniz gerekir. Eğer 100 savaş yorgunluğu olan düşmanınız savaş lideriyse yinede bitirmeniz gerek.
  • Eğer 2 taraftan biri skor konusunda yenilmiş sayılması gerekirken , düşmanının %50 si kadar tugay veya gemiye sahip olması durumunda savaş devam ettirilebilir . %100 skor istisnadır .
Yasak Devletler :
  • Çin ve Kuklaları
  • Sikkim
Oyuncu Kuralları :
  • Küfür ve Hakaret yasaktır.
  • Oyuncu her gün konuyu kontrol etmedilir.
  • Oyunu keyfi durdurmak yasaktır.
  • İlk gün çok önemlidir ,ilk gün gelmeyenin ülkesi doldurulabilir.
  • Oyuna gelmeyen oyuncuya savaş açılamaz.
  • Her oyuncu gelmeyeceği zamanı sebebiyle belirtmek zorundadır.
  • Multiplayer bitiş zamanından sonra herkes devam etmek istiyorsa devam edilebilir.
  • Eğer bir oyuncu oyun sırasında düşerse 15 dakika beklenir.
  • Multiplayer zamanında eğer geleceğini belirten oyuncu yoksa 15 dakika beklenir .
  • Oyun başladıktan sonra gelen kişi için rehost atılır.
  • 2 Oyuncu savaştayken Savaşta olan bir oyuncu gelmezse veya düşerse Host oyunu tatil edebilir .
  • Host yoksa oynanan oyun MP'den sayılmaz. Host Wayfear'dır.
  • Ülke ağır hasar alana kadar değişilemez .
  • Savaşmadan toprak vermek yasaktır , göstermelik savaş değil gerçek savaş .
  • Ülkenize zarar verecek şekilde devlet serbest bırakmak yasaktır.
  • Hamachide Tünel sorunu olanlar oyuna alınmayacaktır.
  • Oyun sırasında hızı düşürenler ve durduranlar oyuna alınmayacaktır.
Süpergüç Kuralları :
  • 1850 yılına kadar GP müttefik sınırı 1 dir .1850 yılından sonra 2 dir. 1880'den sonra kalkar .
Okumadan geçmeyin :
  • Oyun içerisinde Sizlerin istemediği davranışları sergileyen,planlarınızı alt üst eden kısacası sizin istemediğiniz davranışları sergileyen ülkeye ilişkiyi azalt olumlu davranışları sergileyenler için ise İlişkileri arttırması tavsiye edilir.
  • Roleplay yapmak oyunun kalitesini arttırır.
  • Milliyetçi Core savaşlarını birebir yapmanız sportmence olur .
  • Savaş zamanı oyunun hızını 1 e indirmek talep edilebilir.
  • Savaş zamanı host yetkilerini tüm oyuncuların bilgisi ve kabulu dahilinde kullanır.
  • Oyuncular arası savaş patlak verirse Oyun 3-5 dakika arası durdurulabilir fakat savaş sırasında durdurulamaz.
  • Kaybeden ordulara geri çekilme toprak limiti yoktur.
Oyuncular / Ülke :
  • Wayfear / Fransa
  • Pashazade / Prusya (kaf)
  • numidark / Britanya
  • Satanistkesenkedi / Rusya
  • Razor / İtalya
Hamachi Ağları ve Oyun Saatleri:
  • v2t1
  • v2t2
  • v2t3
  • v2t4
Şifreleri : 123
  • Oyun saatleri: 14.00 - 16.00
  • Oyun tarihleri: 22-23-24-25-26...
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere
Ara
Abd lütfen

(21-06-2017, 22:42)Neymemperor : Abd lütfen
inşallah güzel olur bu sefer avrupadan kaçıyorum
Ara
Katılım az olduğu için 1 hafta erteliyorum .
Ara
@cemal ve @Xepluper, engin bilgilerinizi bu mpde dökmek için bekleniyorsunuz.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arife günü bu saatlerde evde olmam ondan sonra da bayram var zaten yoksa katılırdım
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bayramda bilgisayara erişimim olmayacak :/ @PashaZade
Ara
Temmuza alalım bu multiyi
Ara
(25-06-2017, 01:46)TurkcuMelez : Temmuza alalım bu multiyi

Aynen mantıklı .
Ara
Ben gelemeyecegim galiba oyunum vkew oldu hiç bir şekilde wnvu yapamıyorum
Ara
(29-06-2017, 19:29)Neymemperor : Ben gelemeyecegim galiba oyunum vkew oldu hiç bir şekilde wnvu yapamıyorum

Düzelttim
Ara
rusya
Ara
PRUSYA
Ara
Yeni PC topladığım için Victoria 2 ve konuyla pek ilgilenemedim fakat şuan Victoria 2 oynayabilirim . Konuyu düzenledim katılımları bekliyorum .Eğer saatler konusunda sıkıntınız varsa özel mesajla ulaşabilirsiniz . Great Power seçmek istiyenler için önsöze yeni kural eklendi . Eğer 22'sinde katılım 6 kişiden az olursa 3 gün erteleyeceğim .
Ara
@cemal.

United States of America.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Britanya
Ara
Portekiz
Ara
Rusya.
Ara
Hollanda
Ara
bende adsl yok acaba telefonun internetinden gelsem ne kadar harcar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.