[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2017
İftar saat kaçta? Oyun çok erken olursa gelemem ama en erken 6'da başlarsa gelirim.
Ara
Sanırım 18.00-20.00 arası veya 21.30-24.30 yapabiliriz .
Ara
Eğer oyuncular vakitlerini ayırmak isterse bir gün içerisinde her ikisi de yapılabilir. Veyahut şimdiki düzeni her gün oynayacak şekilde devam ettiririz.
Ara
Oyun içinden hiç bahsetmedik . Ben "Mısır gidiyor ey ümmet" diyimde konu açılsın .
Ara
Tek bildiğim İngiltere'nin bütün koloni alanlarını kapadığı. Oyun başında alınması muhtemel gelişmemiş devletleri ya İngiltere işgal etti yada koruma altına aldı. Uyumayın ümmet.
Ara
Fransa müttefiği Avusturya'yı (yapay zeka olsa bile) Almanlar karşısında yüzüstü bıraktı ve savaşa katılıp pasif kaldı. Prestijine kıyıp savaş davetini reddetmedi bile. Onun dışında heralde KAF'ın kurulmasına benden başka engel olmaya çalışan da yoktu. İngiltereye de rakip görünmüyor koloni konusunda.
Ara
Evet Fransa baya geride kaldı muhtemelen koloniler çok acayip bir şekilde dağılacak.
Ara
müsait ülke varsa katılabilirirm
Ara
Oynanabilir devletler var. Japonya ve Amerika hiç zarar almadı.
Ara
Amerika'yı alayim ozaman. Bu mpda da rahat bi ülke almış olurum
Ara
Ayın 17'sinde ara vermiş olalım . 18'i için anket herkes fikrini belirtsin.

18.00-20.00 arası + 21.30-24.30 arası zaman dilimleri mevcut . Herkes yazsın uygun mu değil mi ?
Ara
21:30-24:30 olmalı bence, oyuna gelirsek İngiltere baya güçlenecek zaten belliydi Fransa'nın İspanyayla savaşıp üstüne Almanya ile müttefik olması saçmaydı . (Ecdadınızı pis krizlerden koruyun canlarım)
Ara
(17-06-2017, 12:49)Alper412 : 21:30-24:30 olmalı bence,  oyuna gelirsek İngiltere  baya güçlenecek zaten belliydi  Fransa'nın  İspanyayla savaşıp üstüne Almanya ile müttefik olması saçmaydı . (Ecdadınızı pis krizlerden koruyun canlarım)

Bu kadar Almanya karşıtı olmanızı anlayamadım. Zaten Fransa barışçıl bir politika izleyeceğini duyurdu. Adam asker bile basmıyor. Rusya ise şuan beni ölümcül düşmanı olarak görüyor. Alman-Fransız müttefikliği bu kadar konuşulurken peki neden kimse 2 kutup güç olan Rusya-İngiltere müttefikliğine bir şey demiyor? Unutmayın, ikisininde bu kadar güçlenmesine izin verirseniz ilerde hepimizin başını ağrıtırlar. Osmanlı adeta bir ülkeye dalarken İngiltere'den izin istiyor. Garip  :joy: :joy: :joy:
Ara
Fransa'nın hatasını söyledim sadece yoksa İngiltere aşırı güçlenecek gibi zaten söyledim. Yoksa ülkem adına Almanya karşıtı değilim.
Ara
Osmanlı İngiltere ile iletişim halinde olmak zorunda çünkü İngiltere Mısır'ın garantörü bir çok devlete garantör olduğu gibi . Rusya-İngiltere İttifakı ise , Fransa-Almanya tehditi için oluşturuldu .
Ara
Japonya
Ara
Tümensiz Fransa-100 tümenden ibaret NGF müttefikliği tehditi güldürüyor. Oysaki aslında İngiltere'nin Rusyayı tehdit olarak görmesi gerekirken NGF'yi tehdit görmesi garip.
Ara
BERLİN KONFERANSI

Katılımcı Devletler: NGF, Fransa, Sicilya, ABD, İspanya, Japonya, Osmanlı, Rusya, Birleşik Krallık, --(Paytak)

Sebep: Alsace-Loren

Alsas-Loren bölgesinin, savaşsız olarak Alman İmparatorluğunun kurulması maksadıyla NGF ye verilmesi ve German Empire kurulduktan sonra tekrar Fransaya geri verilmesi maksadıyla bir konferans düzenliyorum. Fransa daha önce onaymıştı. Lütfen en kısa sürede onaylayıp onaylamadığınızı yazın.

8 kişinin katılacağı konferansta üstünlük Onaylıyorum olursa konferans geçerlidir.

Onaylayan(2): NGF, Sicilya
Onaylamayan(0):
Ara
İki devletin rızası varsa diyecek pek bir şeyim yok. Zaten iki devletle de ilişkilerim kötü değil.
Ara
Konferansa katılmayacağım .
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.