[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2017
Bu akşam kimler geliyor bakalım inş ben gaza gelip batırmam :joy: :joy:
Ara
Çoğumuz gelecek :).
Ara
Lobi kuruldu .
Ara
Yukarıyı okumadığımdan dolayı oyunu ilk başladığımızdaki gibi 2 günde bir sanıyordum o yüzden bugün gelmedim. Yarın burdayım ama mesela çarşamba günü yine gelemeyeceğim büyük ihtimalle. Bence yeniden 2 günde bir düzenine dönmeliyiz size de uygunsa.
Ara
En son KAF savaş açtı, baya canını yakmıştı ülkenin yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında her gün olmasını tercih ederim. Muhtemelen çarşambadan sonra aranızda olmayacağım.
Ara
(20-06-2017, 01:03)yenilmez917 : Yukarıyı okumadığımdan dolayı oyunu ilk başladığımızdaki gibi 2 günde bir sanıyordum o yüzden bugün gelmedim. Yarın burdayım ama mesela çarşamba günü yine gelemeyeceğim büyük ihtimalle. Bence yeniden 2 günde bir düzenine dönmeliyiz size de uygunsa.

Güney Almanları etkime almak için savaş açtım ve senin askerler bayaa bi öldü 26 tümen mi ne kaldın :d
Ara
Harita atabilir misiniz arkadaşlar ? Merak ediyoruz neler olmuş neler olmamış diye.
Ara
Benim save dosyam yok en sonuncusundan. Diğer oyuncularda varsa atması iyi olur.
Ara
Ara
Fransa bey yine diplomasi yeteneğini konuşturmuş galiba. Almanlar tek başına yenememiş mi ai Rusya'yı. Fransa ile daha dün anlaşıyorum alsas-lorraine için koruyoruz adamı ertesi gün geliyorum benimle savaşmış bile. 26 tümen olan Rusya toparlanır ama diplomatik arenada kendini ötekileştiren Fransa bundan sonra kime sığınır bilemeyiz.
Ara
(20-06-2017, 02:20)yenilmez917 : Fransa bey yine diplomasi yeteneğini konuşturmuş galiba. Almanlar tek başına yenememiş mi ai Rusya'yı. Fransa ile daha dün anlaşıyorum alsas-lorraine için koruyoruz adamı ertesi gün geliyorum benimle savaşmış bile. 26 tümen olan Rusya toparlanır ama diplomatik arenada kendini ötekileştiren Fransa bundan sonra kime sığınır bilemeyiz.

Hep derim eu4te lider olsam dipim zayıf olur diye.Şuan askeri ve ekonomik güçüm Cermen-italyan ittifakını tek başına durdurmaya yetiyor.Rusya fransa ile konuşurken daha dikkatli olmalı
Ara
Senin de dediğin gibi ''Şu an''
Ara
(20-06-2017, 02:25)yenilmez917 : Senin de dediğin gibi ''Şu an''

En fazla 5 seneye 1.5m ile Moskova kapılarını çalarsam o zaman görürsün. Her ne kadar o savaşta almanların yanında olsam da sizin tarafınızdayım
Ara
Fransa'nın ne İtalya ne de KAF üzerinde büyük bir sayı üstünlüğü yok. Çok güveniyorsan bir deneyelim dediğini.
Ara
(20-06-2017, 02:31)SatanistKesenKedi : Fransa'nın ne İtalya ne de KAF üzerinde büyük bir sayı üstünlüğü yok. Çok güveniyorsan bir deneyelim dediğini.

Düzenli ordu olarak benden sadece İngilizler önde ve seferberlik olarak %200 de 180 tümen varken %400 de kaç olacağını hesapla bakalım
Ara
Daha mobilizelerin çıkmadan ülkenin 4'te 1'ini kaybedersin iki cepheli savaşlarda. Bence Anakaradaki devletler ile iyi geçinmen hem senin hem diğer devletler için en iyisi.

Ayrıca İngiltere'nin Jahore, Panjab, Java, Etiyopya (Güneyi Kolonileştiriliyor) ve Sokoto'yu işgal ettiğini hatırlatırım. Üzerine bir de kolonileri İngiltere'ye bırakırsanız hem ekonomik hem askeri yönden bir daha yetişemezsiniz o oyuncuya karşı.

Bu da diğer oyuncuları parmağında oynatması demek oluyor. Savaşları istediği gibi yönlendirip Küresel anlamda diğer oyuncuların kendilerine bile yararı olmayacaktır. Ben dahil diğer oyuncuların İngiltere'nin ağzına bakmasını istemem. Ve bu yüzdendir ki Afrikada kolonilerden pay almak için elimden geleni yapacağım. ( İngilterenin mevcut kolonilerini düşünürsek zaten çok fazla Colonial Power'ı olduğunu düşünmüyorum.)
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere yakında koloni puanını 10'a katlayacak fazla düşünmenize gerek yok . :D

7 Mayıs 1862

MvWALM.jpg

qWROPZ.jpg

Q7WOZj.jpg

295z1E.jpg

Bugün (20.06.2017) multiplayeri 21.30-24.30 arası yapalım fakat perşembe gününden itibaren 1 gün arayla oynayalım zira Rusyanın olmaması oyunu çok etkiliyor .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kolonicilige son 10 sene hadi bakalım
Ara
Bir gün ara ile olması daha iyi olur çünkü akşamları çıkamıyorum bu yüzden
Ara
Ben perşembe sabahından itibaren yokum eğer saatler değişirse muhtemelen bugün son oyunum olur.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.