[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Nisan 2020
1898 Great War sonrasi Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1898.4.18_1.png
1898 GDP Sıralaması
Adsz.png
Almanya, avusturya ile birlikte Fransa, ingiltere , ispanya ve ABD'ye karşı girdiğimiz savaşta Fransa'nın devasa ve kaliteli ordusu karşısında hızla eriyen müttefik tümenleri şaşkınlık yarattı, bununla birlikte bizim özenle dizdiğimiz ordularımız da karşılık veremedi ve büyük toprak kayıpları yaşadık. Büyük Polonya devletini serbest bırakmak zorunda kaldık. Daha sonra kasmalar nedeniyle ve diğer oyuncuların "oybirliği" sonucu etkinliği bitirme kararı aldık. Tüm katilimcilara teşekkürler. Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere
omnia fui et nihil expedit
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kahraman ispanya ordularının zikredilmemesi üzücü bir hadisedir.
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir oyun oldu. Ülkem birkaç defa devrim olmasından dolayı biraz geride kaldı. 3'üncülükten 5'inciliğe düştüm. İlk MP oyunumu da Great War'da ezici bir yenilgi alarak noktalamış oldum. Ben Fransa'dan Alsas'ı geri alamadan Great War çıktı ve İngiltere - Fransa - İspanya bloğu canımıza okudu. İspanya ilk başlarda bizim tarafımızdaydı ama sonradan Batı Bloğu'ndan yana taraf aldı. İngiltere ve Fransa'ya fazla koloni bırakarak hata ettik. Biraz çekindik açıkçası onlardan ama biraz daha üstelesek daha çok toprak alabilirdik diye düşünüyorum. 

İkinci Dünya Savaşı'nda bile bu kadar toprak işgal edilmemiştir herhalde. Great War'da işgal edilen ülkem:

20200514223912_1.jpg

Bu da barıştan sonra çıkan Anarko-Liberal ve Komünist isyanları:

20200514224835_1.jpg

Felaket yenilgiye rağmen ekonomi hâlâ mükemmel gidiyordu. En ufak bir açık bile yoktu.

Oynayan arkadaşlara teşekkürler. Çok eğlendim. Bu oyunda yenilmek bile eğlenceliydi. :smile:

Edit: Bu MP'deki İspanya = Birinci Dünya Savaşı'ndaki İtalya
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-05-2020, 23:26)Littleİskender : Kahraman ispanya ordularının zikredilmemesi üzücü bir hadisedir.
İspanyollara niyaz mı edelim?
Ara
Sen de iyi oynadın @Littleİskender. Ülken çok da iyi durumda değilken muasır medeniyetler seviyesine hızlı bir şekilde çıkarmayı başardın. Her ne kadar bizim tarafımızı terk edip İngiltere ve Fransa'dan yana saf tutsan da yine de seni suçlayamam.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben normalde müttefiklerime ihanet etmekten nefret ederim ancak ben tüm ispanyayı basit avustur savaşları için tarumar etmeyi göze alırken avustıryanın hiçbir davamızda arkamızda durmaması canımıza tak etti.
Ara
Breh! Siz düşmanımızken bile italyaya karşı olabilecek savaşınıza katılacağımızı belirtmiştik. Hiçbir savaşınızda kaçmadık.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aslında İspanya bize katılsaydı Fransa'ya iki cepheden saldırarak askerlerini bölmeye zorlayabilirdik. Hem Afrika'daki toprakları da kuşatarak biraz skor kazandırırdı İspanya bize. Olsun, bir dahaki MP'de ittifaklarımızı daha dikkatli kurarız.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.