[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Temmuz 2019
Ottoman Empire'ı GP olarak ilk sırada isteyen olmamış galiba.
-Sardinia Piedmont
-Two Sicilies

Vakitler benim için sıkıntı değil. Umarım RP yapabilir ve sonuna kadar sürdürebiliriz.
Ara
(16-07-2019, 22:09)SatanistKesenKedi : @Alper412 Bu oyundan sonra bir tane daha kurmaya karar verirsem sonraki oyunu kesin modlu kurarım. Checksum'u olmayanlar da şansına küser artık :(.

Tamamdır  bir daha ki multiye ben ve bi kaç arkadaşım katılacağız eğer modlu olursa.
Ara
Oyuncu ülkeleri ile Hamachi ağları açıklanmıştır.

@SatanistKesenKedi - Avusturya
@Wayfear - Rusya
@neymemperor - ABD
@ByNys - Osmanlı İmparatorluğu
@Selene - Hollanda
@Faramir - Fransa ( Başka birisi Fransa için başvurursa İspanya'yı alabilirsin)
@MarshallPaşa - İngiltere
@yafeshan - Japonya
@Risa - Prusya
@Kaanka - Sardinya Piedermont

Faramir'in ilk tercihi İspanya'ydı lakin Fransa oynamak isteyen çıkmayınca, 2. tercihi Fransa'yı vermek durumunda kaldım. Eğer Fransa isteyen olursa, Faramir de onaylarsa, Faramir ilk tercihini oynayabilir.

Hamachi Ağları:

STVIC-1
STVIC-2
STVIC-3
STVIC-4

Şifre: st
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fotoğraf yok mu multiye dair?
Ara
@PashaZade Daha MP'ye başlamadık.
Ara
@SatanistKesenKedi @Faramir İspanya'ya geçmek istiyorsa ben Fransa'yı alabilirim.
Ara
@Kaanka olur.Açıkçası Fransa da kendime güvenmiyorum Multi oynayacak kadar Prusya savaşı filan olacak.İspanya olup ilk multi deneyimimde biraz daha gözleme dayalı oynamak istiyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Satanist ekledim steamden yarın hamachiye katılım sağlarım yarın akşam başlıyor muyuz yoksa pazar mı başlayacağız?
Ara
Cumartesi başlıyoruz. @Kaanka @Faramir benim için mahsuru yok.
Ara
Bugün saat kaçta başlayacağız acaba?
трагедия
21:00
Ara
Ülke seçimi kapanmadıysa Güney Amerikadan bir ülkeyle oynayabilir miyim?
Ara
Oynayabilirsin.
Ara
Lobi kuruldu. Hamachi'deki IP'mi girerek oyuna katılabilirsiniz. Oyuna girerken Forum Nicklerinizle girmeye özen gösterin.
Ara
Etkiliği unuttuğum için özür dilerim
Ara
İlk gün bitti gayet güzeldi oyun ellerinize sağlık arkadaşlar.
трагедия
Uzak dogudaki avrupa mudahelelerini esefle karsiliyorum. Bariscil yoldan cekilmelerini rica edip saygilarimi bildiriyorum.
Ara
Ara
Osmanlıya(Kendime)Bir şey bile demek istemiyorum ağır noob bir oyun sergiledim ama ne yalan söyleyeyim eğlendim baya.
трагедия
v2_1.png
İlk 8 

v2_3.png

En çok askeri olan devletler

v2_2.png

En sanayileşmiş milletler

V2_MAP_AUS_1859.12.20_1.png
Dünya haritası
Bugün olanlar: 1. Neredeyse oyunun başından beri süregelen Britanya-Fransa savaşı. Mısır'ın etkisi için savaş başlatan Britanya, Sırası ile Kanada, deniz kontrolü, Hindistan ve adanın kaybedilmesi ile bütün Hindistan kuklalarını kaybedip, İrlanda'yı serbest bırakmak zorunda kaldı.

2. Almanya'nın Rusya'dan Polonya topraklarının önemli bir kısmını ilhak etmesi. Almanyanın, Britanya ile Fransa'nın birbirleri ile uğraşmasını fırsat bilerek bütün gücünü Rusya üzerinde yoğunlaştırdı. Almanya'nın askeri kalitesinin verdiği üstünlük ve başka devletlerin karışamamasından ötürü 2 tane eyaleti Rusya'dan almayı başardı. Bunun dışında Afrika kıtasında yeni topraklar da kazandı. 

3. Hollanda'nın Belçikayı ilhak edip, afrika'da hatırı sayılır koloniler kazandı. 

4. Osmanlı'nın Mısır'a yanlışlıkla Truce Break atıp Prestijini dibe boylayıp GP statüsünü kaybetti. 

Bu oyunla alakalı şahsi görüşüm oyunun çok erkenden patlayan krizleri yüzünden 2 GP'nin birbirini neredeyse 25 sene oyalayıp. Diğer Gplerin bir çok şey kazanmasına veya kaybetmesine dolaylı yoldan sebep oldular. Özellikle İngiltere'nin kara'da yetersiz olup savaşı bitiremeyip üzerine deniz gücünü kaybetmesi ile İmparatorluğunun çok önemli bir kısmını bir nevi elinden çıkarmasına neden oldu. Hatta oyun sonunda en kalabalık donanma Amerika'ya ait idi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.