Napoleon - Fransa
#1
Ntw_fra_r_large.jpg

Ntw_fra_r_hud_left.pngFransaNtw_fra_r_hud_right.png
Yönetim Biçimi: İmparatorluk
Hükümdar: Napoléon Bonaparte
Başkent: Paris
Kültür: Avrupalı
Din: Katolik


Ntw_napoleon_m.jpg 
Tüm Emperyalist ve Cumhuriyetçi düşüncelerin arkasında Fransa tekrardan İmparator I. Napoleon tarafından mutlak monarşi ile yönetiliyor. Napoleon yerini sağlamlaştırmak adına kardeşleri ve komutanları için iyi politik evlilikler kurdu. Bunlarla beraber Fransa halkı özgürdü.

İmparatorun çabaları Fransa'ya güçlü bir imparatorluk sundu ve komşu devletlerin bir çoğuna karşı nüfuz elde etmesini sağladı. Napoleon Avrupa'nın haritasını kendine göre tekrar çizdi. Düşmanlarına ve rakiplerine karşı nazik olmadı ve bu halde neredeyse herkeste saldırgan bir izlenim uyandırdı. Ara bulucu olması gereken yerlerde bile hep alan kişi oldu hiç veren kişi olmadı. Bu zayıf diplomasi ile devletleri Britanya ile diplomasi yapmaya itti.
french_rep_egy_inf_gren_french_grenadiers_icon.pngfrench_rep_egy_inf_light_french_chasseurs_icon.pngfrench_rep_egy_inf_line_french_fusiliers_icon.pngfrench_rep_egy_inf_militia_ottoman_pales...s_icon.pngfrench_rep_egy_inf_mob_armed_citizenry_icon.pngfrench_rep_egy_cav_light_french_chasseur...l_icon.pngfrench_rep_egy_cav_heavy_french_dragoons_icon.pngfrench_rep_egy_cav_light_bedouin_camel_w...s_icon.png
Sonuç olarak Avusturyalılar Fransa'ya son zamanlardaki yenilgiler ve aşağılamalar yüzünden tekrar saldırmak için fırsat kolluyorlar. Ruslar da aynı şekilde fırsat bulduklarında İngiltere ile ticaretlerini yasaklama emri veren imparatora saldırmaya hazırlar. Prusyalılar mevcutta "oturup beklemek"ten memnun gözüküyorlar fakat ne zamana kadar? Fransa'nın Kuzey Almanya'daki gücü büyümeye devam ederse boş oturmaya devam edecekler mi? Ve tabi ki Britanyalılar. Her zaman olduğu gibi... Bu kindar küçük adayla da zamanı geldiğinde yüzleşilmesi gerekecek.

Fransa, bir çok rakiple mücadele veriyor. Hepsini tek tek silebilirlerse Avrupa, Sezar'ın varisi Bonaparte emrinde sonunda barışı tadabilir...

444px-Ntw_fra_europe_map.jpg

Zafer Koşulu
1812 Ekim ayından önceki son turda 35 bölge elinde tut. Brandenburg, Moscow Guberniya, East Prussia, France, Austria dahil olmak üzere...

Başlangıç Durumu
Fransa, hazinesinde 6500 altın ve France, Alsace-Lorraine, Aquitaine, Bretagne, Corsica, Flanders & Wallonia, Hannover, Normandie, Pays d'Oc, Picardie-Champagne, Piedmont-Liguria, Provence bölgeleri olmak üzere 12 bölge ile oyuna başlar.


Bu konuda Napoleon: Total War'da Fransa ile ilgili ipuçları ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.
[+] 6 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
'my enemies are many my equals are none'
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 2 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Very hardda oynuyorsanız Empire'daki gibi pata küte dalamayacağınız ülke aynı zamanda oyum. Şöyleki oyuna ekonomik olarak kötü bir durumda başlıyorsunuz ve 3 cephede savacaksınız.Oyum başında olduğu kadar ticaret anlaşması ve müttefiklik anlaşması yapmalıyız ne kadar az düşman o kadar iyi. Avusturya kolay lokma gözüksede çok sayıda ordu kuruyor siz Napeleon'la avusturya'yla savaşırken diğer ordularımız İngiltere ve Prusya'yla savaşacak.Avusturya yenildikçe ordu basıyor sizin elinizde ise 1 ordu var.Bu durumda hemen Viyana'a saldırmak yerine Avusturya'nın diğer şehirlerini almalıyız.İlk olarak venediği alın ve İtalya'yı salın. Çevre şehirlerden yeni ordular basınca rahata erersiniz.Fakat bu hemen olmıcak biraz sabır gerek zira bina yapmak asker basımı uzun sürüyor.Fransadaki şehirler Prusya savaşındaki ordulara taviye yspacağımızda yeni aldığımız şehirlerden takviye yapmalıyız bu cepheye.Osmanlıyla ittifak kurmak zor değil teknoloji yardımı da yapın işimizi hafifletir.Prusya cephesine ise sağlam ordu ve takviyelerle rahatça yenenilirsiniz burda fetih takviye fetih şeklinde gidersiniz.Zaten dediğim gibi alman devletleri çoğuyla ticaret anlaşması+müttefikliklik var deli para akıtacaksınız.Parisin ve Prusyaya yakın yolları geliştirin.Prusya'yı rahat alırsınız diyorum Paris bu cepheye yakın ve burda 5 birime kadar asker üretebiliyoruz.Sürekli asker basıp fetih yaptığımız taktirde Prusya'yı rahatça diz çöktürürüz. Prusya'yla savaşırken fetih+takviye+savunma şeklinde gidin gene burda full ofansif gitmeyin Düşmanda asker basıyor sürekli takviye almadan hucüma geçmeyin.İngitere'ye gelince bırakın onlar size çıkarma yapsın.Paris sayesimde çok rahat yok edeceğiz çıkardığı orduyu.İngiliz ordusuna ilk darbeyi vurduktan sonra Gallere çıkarma yapıp 2.darbeyi vurun.Tabi bana kalırsa burayı savunun alabilirseniz Londrayı alın.En mantıklısı Prusya'yı zayıflatana kadar Paris'ten takviyelerle savunmada kalın Prusya bitince Londra'ya yönelebilirsiniz.Oyunun başında manştaki ticaret limanını yıkıp marsilyaya ticaret limanı kurmak çok önemli hem daha fazla ticaret gemisini daha erkenden yollacağız ticaret noklarına hem de britanyadan yağma yemeceğiz.Kısacası aceleci olmayın ekonomiyi sağlama alın ve yavaş yavaş fethedin hızlıca fethedemiyorsunuz zaten.Napeleon'un bonusları sayesinde hayvani moralli ordumuz zaferden zafere koşacaktır.
[+] 1 üye tigerclow. nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
beni en cok zorlayan fransa oldu cidden baya çekişmeliydi oldu cok zevk aldım ama yıktım kısacası boyun egdirdim bizede bu yakışır gelelim ki kara gucu iyidir ama deniz olan hakimiyeti fazla zorluyor insanı hele ki hard modunda iseniz fransayı alıyorsanız öncelikle arkadaki ispanya ve portekizi bi yıkıp öyle ilerleyen gelir vergileri ile zenginleşin
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.