Nostalji Kuşağı 2019: Stronghold Crusader Etkinliği
2.jpg

Strategyturk Kış Festivali 2019 kapsamında çıkışının üzerinden 10 seneden fazla geçmiş, normalde forumda etkinliği yapılmayan strateji oyunlarından etkinlikler düzenleniyor.
Etkinliğe başvurmadan evvel tüm konuyu okumuş olmanız önerilir, etkinlik gününe kadar etkinliğin işleyişinde çeşitli değişiklikler yapılabilir.

Stronghold Crusader Etkinlik Sorumlusu: @Ayro ve @Aytaç

Nostalji Kuşağı: Stronghold Crusader
  1. Etkinliklerin düzenlenmesi oyuncu katılımına bağlıdır.
  2. Her etkinlik festival dahilinde sadece 1 oyun günü sürer.
  3. Her etkinlikte multiplayerın işleyişine dair bilgiler etkinlik sorumlusundan temin edilebilir (Hamachi/Gameranger kullanımı vb.)
  4. Oyunların eski oyunlar olması sebebiyle multiplayer kurulmasında sorunlar, çökmeler vb. sorunlar yaşanabilir.
  5. Bu sorunların çok yoğun/oyunu oynatmayacak derecede yaşanması durumunda etkinlikler iptal edilebilirler.
  6. Etkinlikler Strategyturk Twitch'te yayınlanabilir.
Etkinliğe dair başvurular ve iletiler bu konu altında yer alır.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Katılıyorum
Ara
Oyunu hiç bilmiyorum ama katılıyorum.
Ara
Bu arada bende ilk defa oynayacağım.
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum. Tadında bir mp çok iyi olur.
giphy.gif
Ara
Gameranger odası kuruldu.
hby6qc.gif
Ara
Peşin veren 

sekmet.jpg

Veresiye veren

batyorum.jpg

Sekmet baya gelişti ve bizi taşıdı ancak ben unuttuğum ve bilmediğim şeyler yüzünden geri kalmadım geri kalmaya yeni bir tabir getirdim. Son savaşı kim kazandı bilmiyorum ancak öğrenmeye çalıştığım zor olsa da keyif aldığım bir mpydi. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Takım arkadaşlarımdan acemiliğimden dolayı özür diliyorum.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image0.jpg

image0.jpg

Oyun güzel başladı ama arkadaşların tecrübe eksikliği pek tat alamamalarına sebep oldu gibi hissettim. Ben zevk aldım ama arkadaşların da zevk alması açısından daha iyi öğrendiklerinde tekrar oynamak isterim.

Son savaşı kazanan olmadı. Görünüşe göre ben kazanacaktım ama oyundaki bir mekanik nedeniyle uğraşasım gelmedi. MSekmet'in duvarlarının en arka tarafında açıklık olduğu için duvarlara saldırı seçeneği çıkmıyor. Arkadan dolanıp üstüne çıkmaya çalışıyordu adamlar. Manuel olarak saldırı emri verince de birliklerin yarısından fazlası duvarın daha geniş olan iç yüzünden saldırmak için yine arkadan dolanmaya çalışıyordu. Arkadan dediğim de haritanın 3te 1i kadar mesafe boyunca surların önünde ok atışları eşliğinde yürünen bir mesafe. Tek tek tıklayarak ön cepheden saldırtabilirdim ama o kadar mikroya da uğraşmak istemedim ve bitirdik. Baya exploit bile denebilecek bir mekanik bozukluğu bence.

Edit: Resimler için kusura bakmayın. SS almaya çalışınca masaüstüne attığı için fotoğraf çekeyim dedim.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son savaş olmadı ancak oyun sonunda altnkurt neredeyse her açıdan daha iyi durumdaydı, uzasaydı alırdı. Ben de baya bir keyif aldım. Özellikle altnkurt'a karşı savunma yaparken birimine göre karşı gelmeyi deniyordum ve bu ayrı bir keyif veriyordu. Oyun sonu istatistikleri maalesef ss alamadım ama genel olarak altnkurt kaynaklarda baya bir arayı açmıştı. Ancak askerlerimin her biri ölmeden önce 2 düşman askerini de yanında götürmüştü (İstatistiklerde tek iyi olduğum şey, savunma yapınca oluyor biraz.). Katılan herkese teşekkür ederim oldukça güzeldi. İlk defa oynayanlara ya da baya bir süredir oynamayanlara yeterince yardım edemedim, üzgünüm. :(

(26-12-2019, 22:53)altnkurt : Oyun güzel başladı ama arkadaşların tecrübe eksikliği pek tat alamamalarına sebep oldu gibi hissettim. Ben zevk aldım ama arkadaşların da zevk alması açısından daha iyi öğrendiklerinde tekrar oynamak isterim.

Son savaşı kazanan olmadı. Görünüşe göre ben kazanacaktım ama oyundaki bir mekanik nedeniyle uğraşasım gelmedi. MSekmet'in duvarlarının en arka tarafında açıklık olduğu için duvarlara saldırı seçeneği çıkmıyor. Arkadan dolanıp üstüne çıkmaya çalışıyordu adamlar. Manuel olarak saldırı emri verince de birliklerin yarısından fazlası duvarın daha geniş olan iç yüzünden saldırmak için yine arkadan dolanmaya çalışıyordu. Arkadan dediğim de haritanın 3te 1i kadar mesafe boyunca surların önünde ok atışları eşliğinde yürünen bir mesafe. Tek tek tıklayarak ön cepheden saldırtabilirdim ama o kadar mikroya da uğraşmak istemedim ve bitirdik. Baya exploit bile denebilecek bir mekanik bozukluğu bence.

Edit: Resimler için kusura bakmayın. SS almaya çalışınca masaüstüne attığı için fotoğraf çekeyim dedim.

O sorun için özür dilerim. Bilerek, düşünerek yaptığım bir şey hiç değildi. Biraz benim düzensizliğimle ve aceleciliğimle alakalıydı. Umarım bir daha etkinliği olur da öyle bir şeye dikkat ederim.
giphy.gif
[+] 1 üye MSekmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilerek yapmadığının farkındayım zaten de oyunun sıkıntısı biraz. Teke tek kalmamış olsak daha ciddi devam edebilirdim ama teke tek kalınca bi an önce bitsin diye düşünmeye başlamıştım. Uzasaydı okçusuyla ballistasıyla daha teşkilatlı saldırılar yapardım elbette. Savaş kısmı o kadar olmasa da ekonomi kısmı tamamen apm'e dayanıyormuş oyunun. Ben splerden alışkın olduğum buildi hızlı bir şekilde dizerken size baktığımda sen dahil hiçbiriniz daha yarım kadar yoktunuz. Ben ilk multim olunca biraz heyecan yapıp kendimi kasmış olabilirim.
Sic Parvis Magna
Ara
(26-12-2019, 23:16)altnkurt : Bilerek yapmadığının farkındayım zaten de oyunun sıkıntısı biraz. Teke tek kalmamış olsak daha ciddi devam edebilirdim ama teke tek kalınca bi an önce bitsin diye düşünmeye başlamıştım. Uzasaydı okçusuyla ballistasıyla daha teşkilatlı saldırılar yapardım elbette. Savaş kısmı o kadar olmasa da ekonomi kısmı tamamen apm'e dayanıyormuş oyunun. Ben splerden alışkın olduğum buildi hızlı bir şekilde dizerken size baktığımda sen dahil hiçbiriniz daha yarım kadar yoktunuz. Ben ilk multim olunca biraz heyecan yapıp kendimi kasmış olabilirim.

Açıkcası ben de bildiğim başlangıcı yapıyordum ama uzun zamandır oynamamanın etkisi iyi hatırlamıyormuşum.
giphy.gif
Ara
Ben de bugün ilk defa oynayanlar arasındaydım. Çözene kadar biraz zorlandım. Küçük çaplı bir ordu kurup ufak ufak saldırılar yaptım ama oyunu pek bilmediğimden yeterince tat alamadım.
Ara
Ben de Kızıl Oyuncunun oduncularımı öldürüp durması yüzünden gelişemeden yıkıldım.. Bunun yanı sıra daha erkenden daha fazla oduncuya yönelseydim Kızıl Oyuncunun tacizlerini engelleyebileceğime inanıyorum. Ha tabi bir de oduncularının nereye gideceğine karar verememek oldukça kötü. Katılan herkese teşekkürler. Eğlenceli bir etkinlikti. Ama neden birincisinin ikincisinden daha çok sevildiğini anlayamadım.
Ara
(27-12-2019, 00:33)Onur34 : Ama neden birincisinin ikincisinden daha çok sevildiğini anlayamadım.

Aoe2 ve Aoe3 gibi düşün. Artıları eksileri var. Ama hem oynanış hem görsellik olarak ilk oyun çok daha güzel ve nostalji.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.