Önemli: Anno 1800 - Genel Sohbet
#41
28 liraya kadar dustu mu bu yaa. Onceden bi kere anno oynamis olup almamak ayip
Ara
Cevapla
#42
DLC'leri deneyen arkadaşlar var mı aramızda, hangi sezon paketlerini tavsiye edersiniz?
Ara
Cevapla
#43
yeni dünya içeren dlcleri almalısın öncelikle, bir de bright harvest. bunlar oyunu çok değiştiriyor. bir kere bunların tadını alınca diğer türlü zevk vermiyor artık.

(03-03-2021, 21:12)GespensterPanzer : DLC'leri deneyen arkadaşlar var mı aramızda, hangi sezon paketlerini tavsiye edersiniz?
kabaca anlatmak gerekirse:
season1
suunken trreasure: old worlde benzeyen bir harita fakat yaklaşık 3000 house sığdırabielceğin geniş bir ada var, ayrıca bazı hammedeleri birleştirerek item yapabiliyorsun, atıyorum 10 odun 10 kömür veriyon production arttıran bir item yapabiliyorsun.
botanica: müze ve hayvanat bahçesi gibi botanik bahçesi kurmayı sağlayan bir dlc.
the passage: yeni bir harita var bunda da, bence en öenmli özelliği doğal gaz olması, doğal gaz ile old worldde elektrik ihtiyacını karşılayabiliyorsun.
season2
seat of power: yasalar hazırlayıp bazı avantajlar sağlayabiliyorsun, daha az tüketim gibi mesela
bright harvest: bu dlc de çok önemli bence, çok fazla farmer bulundurmamanı sağlıyor, tarlaları traktörlerle sürerek iki kat hasat elde edebliyorsun, tabi traktörler mazotsuz çalışmıyor, onlara petrol tedarik etmen lazım, ayrıca hayvan çiftliklerine buğday sağlayarak onlardanda iki kat verim alıyorsun.
land of lions: burada da yeni bir harita var, bence en güzeli üniversite gibi bir yerleşke kuruyorsun ve oradan birçok yenilik ve değişiklik sağlayabiliyorsun. istedğin her itemi üretebiliyorsun, petrol rezervlerinin kil ocaklarının lokalizasyonunu değişterebiliyorsun, adanda patates üretimi varsa bunu kırmızı bibere çevirebiliyorsun, kömür madenini demir madenine yada herhangi başka bir madene değişterebiliyorsun, ayrıca 8 slotu olan bir ticaret gemisi yapabiliyorsun ve en güzeli de rom kahve kürk üretmek için gereken hammadeyi old world de üretebiliyorsun, new worlde ihtiyacın kalmıyor.
season3
docklands: bir liman kurarak istediğin bir ürün ile başka bir ürünün tiacaretini yapabiliyorsun. tabi arada kur farkı oluyor. mesela 10 odun vererek 1 kömür almak gibi, üretimi daha zor olanların değeri daha fazla oluyor tabi. bunda en iyisi tam tersini yapmak oluyor, değerli bir ürünle ticaret yaparak farmer worker ve artisanların ihtiyacını karşılayabiliyorsun ve o ihtiyaçları üretmene gerek kalmıyor.
kabaca anlatmak gerekirse dlcler böyle
[+] 1 üye pergamon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#44
Hocam eline sağlık ana hatlarıyla gayet güzel açıklamışsın, şu yorumundan sonra Epic'de season 3 full paket indirimini beklemeye karar verdim. Oyunu ilk çıktığında Uplay'den aldığıma epey pişman oldum, DLC fiyatları indirime rağmen çok yüksek kalıyor.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.