Sohbet: CK2 - Genel Sohbet: Dükün Kalesi
Son iki hafta icerisinde satin alanlar ve oynayanlar.
Bu hafta günlük çıkmadı.
Oyunda karakter portresi üzerinden kültür değişimlerinde bug var, prestij alıyor kültürü değiştirmiyor dikkat edin.
Evet ben de fark ettim onu. Türktüm Greek olayım dedim bastım bir şey değişmedi, gitti 500 prestij. Çocuğu eğitirken de he will become Turkish diyor, basıyorsun Greek oluyor falan. Bozmuşlar.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İzlanda'da kontluk açtım bir yıl geçmeden kuduz oldum (-7 health) ve öldüm. Oyun bitti, oynadığım en kısa oyundu sanırım.
[+] 3 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

PDX enteresan içerik üretmeye başladı sosyal medyada, sanırım oynanabilecek ilginç karakterleri tanıtıyorlar bu şekilde.
Ocak'ta döneceğiz dediler bu hafta da günlük gelmedi.
Bu hafta da günlük gelmedi, teorim CK2 ekibini PDXCON öncesi gizli projelerde çalıştırıyorlar.
Ocakta dönemediler :sad:
Sic Parvis Magna
Ara
Eu4'ten sadece sosyal ilişkiler bakımından sıyrılıyor.
Onun dışında eu4'ü ülke yönetme adına daha nitelikli buluyorum.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(02-02-2018, 15:52)KARTAL : Eu4'ten sadece sosyal ilişkiler bakımından sıyrılıyor.
Onun dışında eu4'ü ülke yönetme adına daha nitelikli buluyorum.

CK2'de ülke yönetmek diye bir şey yok. Hanedan yönetiyorsun. Tarih açısından ülke veya devlet şeklinde sınıflandırıcağımız oluşumlar direkt olarak yok.  Biraz daha küçültürsek direk olarak karakter yönetmeye giriyor. Bu açıdan zaten EU4'ten bayağı farklı.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün günlerden "CK2 günlüğü niye çıkmıyor"
Bugün günlük gelecek yüksek ihtimalle.
Yine bomboş.1 bölgeyi 2 ye ayırmış altındakini yataya çevirip günlük demiş.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradoxplaza'da "oyuna Çince gelir mi" diye bir konuda geliştiricilerden birisi "sadece üzerinde çalıştığımız eklentide yer alan kelime sayısı 130k, bu da yaklaşık olarak Yüzüklerin Efendisi serisinin son kitabı ediyor, dolayısıyla eklentiler dahil tüm oyunun çevirilmesi kolay bir iş değil" şeklinde yorumda bulunmuş.

Günlüklerde pek açık etmeseler de ciddi bir eklenti çalışması var gibi görünüyor CK2 tarafında.
Forumda ozellikle CK2 konusunda beni oynamaya heves ettiren bir suru guzel rehber mevcut. Cok denesem de Ck2 yi bir turlu sevemedim. Bunda da en onemli faktor oyunun tas uzerine tas koyma tarzi bir oyun olmamasi.200 sene ugrastiginiz krallik bir anda dagilabiliyor. Nitekim mp oynayan deneyimli oyunculara bakiyorum bir anda tepetaklak olabiliyorlar.Bu da beni sogutan ana etmenlerden.
Ara
@Sezar

Aslında CK2'nin güzelliği orda. Tek düzelik daha az. Ne olabileceğini kestiremiyorsun. Mesela bir önceki mp ben aşırı genişledim. Oyunu neredeyse domine ediyordum. Ama mesela tek kötü geçen savaşta, kötü bir kral başa geçtiğinde veya zamansız ölünce vassallarımın isyan etme ihtimali aşırı yüksek ve buna engel olmak çoğu zaman zor oluyor. Bu da beni tedbirli oynamaya sevk ediyor.

Mesela bir diğer örnek; CK2 yıllara yaydığın bir oyun. Mesela 50 senelik 100 senelik planlar kurup oynuyorsun. Bunun için çeşitli hamleler yapıyorsun. Ama o 50 senelik planın 49. senesinde çok basit bir şekilde yok olabiliyor.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
CK2'yi oyun olarak görmeyin, bir nevi simülasyon. Hissetmek, yaşamak lazım bu oyunu.
[+] 1 üye Kierkegaard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün günlük gelebilir ama gelen günlüğün "Sibirya'daki Harita Güncellemeleri" başlıklı olma ihtimali yüksek.
Bu saçmalık hangi güncellemeyle gelmiş bilmiyorum ama oyunun içine etmişler yok hangi dönemde başlaycağımı ben değil oyun karar veriyor şaka gibi resmen şaka gibi oyunun içine etmişler o sistemle ben korsan oynadığım zamanlarda aynı eu4 gibi eu 3 gibi tarih tarih bizseçiyorduk ve hangi devletlede oynayacğaımıza şimdiyse rtw çakması olmuş
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.