Önemli: İlk Oynadığınız Video Oyunu
www.youtube.com_-1026x500.jpg

Forum ahalisine nostalji yaşatacak bir soru. İlk oynadığınız video oyunu nedir?

Ben yanlış hatırlamıyorsam ilk GTA Vice City oynamıştım, aynı dönemde Worms Armageddon oynadığımı da hatırlıyorum.
Ara
Bende ilk olarak ateri vardı. Hangi oyunu ilk oynadığımı net hatırlamıyorum ama o dönemin popüleri olan Mario'yu oynamış olma ihtimalim yüksek.
Ara
Büyük ihtimalle GTA 2 veya Unreal Tournament 1999 olması lazım. Unreal Tournament'i hala oynarım o kadar sevdiğim bir oyundur.
tTRiYax.png
Ara
Fifa 99 oynamıştım PS 1 de
Ara
Moorhuhn isimli ünlü kuş vurma oyununu oynamış olma ihtimalim yüksek. Ayrıca ataride Mario veya benzeri bi ton oyundan biriyle başlamış da olabilirim. 15 sene öncesini hatırlamak zor.
Sic Parvis Magna
Ara
Atari de tank olabilir emin değilim.
Ara
Bilgisayarda volfied. Normalde tetris.
Ara
Tetris
Ara
"İlk" oynadığım oyun hangisidir bilmiyorum ama benim için PS'de Tekken 3 ve Crash oyunlarının ayrı bir yeri var. Bilgisayarda W98'de Midtown Madness oynadığımı hatırlıyorum en eski.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Çok net hatırlıyorum.
Delta Force 2
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Galiba Fifa 2005'di. Tam olarak hatırlamıyorum ama amcamla beraber oynuyorduk.
Ara
ZX Spectrum bilgisayarda International Karate.

Sonraki Commodare 64 den Amiga 500'e geçmeden evvel Boulder Dash oyunu. O dönem popülerdi diye hatırlıyorum.  :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=FiEVfa1OK_o
[+] 1 üye Barış nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilgisayarla ilk defa okulda tanıştım, ilk oyunumu da orada oynadım. Oyunun adını hiç hatırlamıyorum mmorpg oyunlarına benzeyen izometrik kamera açısına sahip bir oyundu. Oynadığım oyunlardan ilk hatırladıklarım ise nfs 2 ve igi.
Ara
İlk oynadığım oyun ataride uçak oyunu diye biliyordum :) Sonradan adını öğrendim; River Raid.

Pcde oynadığım ilk oyun Prince of Persia, ilki.
Ara
Pc de windowsun ilk surumlerinden birinde age of empires. Win95'ti sanirim.
Ara
Super Mario Forever!

Teyzemin bana verdiği bilgisayarda oynardım.
Ara
Prince of persia 2d. Babam ben küçükken oynardı ben de yanında oturup izlerdim ara sıra ben de oynardım
.
Ara
Red alert 1 olsa gerek.Oyun baya zor geliyordu o yuzden fazla oynamadan daha cok driver 1 i oynadigimi hatirliyorum
Ara
Oyunlar1.com sitesindeki oyunları kuzenlerimle beraber 2008-2009 senesinde oynuyordum.
Online oyun olarak 2012'de Haxball.
İndirilip oynanan/steam oyunu olarak da 2013'de TF2
Ara
Prince4D olduğunu hatırlıyorum ama olmayabilir de.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.