Önemli: Medieval 2 - Kullandığınız Modlar
m2tw.png

Medieval 2 Total War ile kullandığınız modları burada listeleyebilir ve onlar hakkında bilgi verebilirsiniz.
Ara
En çok oynadığım modlar

- Custom Campaign
- Retrofit
- Third Age Total War
- Westeros Total War - A New Begining - Petty Kings
- The Elders Scrolls Total War
Ara
Tek hoşuma giden stainless steel
Ara
Çok mod oynamışımdır ama hoşuma gidenler:

-Thirdage
-Elder Scrolls
-A New Begining 2.1
Ara
Ben sadece kendi modumla (daha doğrusu modifikasyon) oynarım. Gereksiz binaları kaldırırım (artık kışla ahır okçu binası yok ! zırh binası ortak görev görüyor). Zayıf düşen ülkelere ekleme yaparım (bütün ülkelerin town militiası 75 kişisidir mesela, bazı ülkelerde olduğu gibi 60 değil), bazı ülklelerin kale kışlasından çıkan dandik mızraklılarına (türk azabs byzans byzantine spearmen hungarynin mizraklısı vs) güç eklemesi yaparım. Ülkelerin adam çıkan tek tük sağlam askerin üretim hızını ve yerlerini arttırırım, askerlerin yürüyüs mesafesini 2 casusların (imam diplomat ajan suikastçı prenses vs) ise 5 katına çıkarırım (bi anlaşma yapıcaz diplomat gidene kadar ülke yıkılıyor ! ) ve görev bonusları ile ilgili ufak tefek oynamalar var ayrıca.
[+] 1 üye hazarowa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Third Age ve Broken Crescent.

Broken Crescent kurduktan sonra vanillanın yüzüne bile bakmadım.
q59zb6s.jpg
Ara
(16-12-2019, 02:55)hazarowa : Ben sadece kendi modumla (daha doğrusu modifikasyon) oynarım. Gereksiz binaları kaldırırım (artık kışla ahır okçu binası yok ! zırh binası ortak görev görüyor). Zayıf düşen ülkelere ekleme yaparım (bütün ülkelerin town militiası 75 kişisidir mesela, bazı ülkelerde olduğu gibi 60 değil), bazı ülklelerin kale kışlasından çıkan dandik mızraklılarına (türk azabs byzans byzantine spearmen hungarynin mizraklısı vs) güç eklemesi yaparım. Ülkelerin adam çıkan tek tük sağlam askerin üretim hızını ve yerlerini arttırırım, askerlerin yürüyüs mesafesini 2 casusların (imam diplomat ajan suikastçı prenses vs) ise 5 katına çıkarırım (bi anlaşma yapıcaz diplomat gidene kadar ülke yıkılıyor ! ) ve görev bonusları ile ilgili ufak tefek oynamalar var ayrıca.
Gereksiz bina mı dostum kusura bakma ama oyuna biraz etmişsin sanki. Bu arada tr yama ile mi oynuyorsun.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-12-2019, 21:34)turkish lokum : Gereksiz bina mı dostum kusura bakma ama oyuna biraz etmişsin sanki. Bu arada tr yama ile mi oynuyorsun.

Hocam kışla ahır gibi binalar bana göre gereksiz, daha doğrusu çok fazla level olması çok saçma. Bir iki level ahır kışla vs. olsa da üretim hızına etki etse anlarım. Ama her şehir-kale leveline kışla ahır leveli var.  Ve yeni tür asker üretmek için level ! atlaman gerek. Gerçek hayatta ise maalesef böyle bir şey yok. Uygun bir kışlan-okçu binan varsa askerini eğitirsin, hem de istediğin türden askeri eğitirsin. Önemli olan o askeri donatacak ekipman (zırh/yay/mızrak vs) üretebilecek ve edinecek güce sahip olmandır. Bu yüzden asker üretimini zırh binasına endeksledim. Zırh binan geliştikçe daha güçlü askeri eğitebiliyorsun.  Ayrıca böyle yapınca yapay zeka da daha kaliteli ve güçlü askeri daha çabuk eğitmeye başlıyor. Savaşlar daha zevkli ve daha zor oluyor. Özellikle askerin yürüyüş mesafesinin yüksek olması düşman ülkesine girdiğinde etkisini gösteriyor. Bir anda bütün gücünü senin üzerine salıyor. Böylece tarihte olduğu gibi düşman ordularını meydanda dağıtmadan şehirlerini alabilmen zorlaşıyor. Veya ai sana saldırırken her yerden orduları topluca ve hızlı bir şekilde üzerine salıyor. Bir anda 3/4 tane orduyu topraklarında görmek hem zevki hem gerçekçiliği arttırıyor.

Yok tr yama kullanmıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.