Oynaması En zevkli Ülkeler ve Nedenleri
Arkadaşlar başta kendimde dahil olmak üzere bazı arkadaşların oynadıkları ülkelerden belli bir süre sonra sıkıldıklarına şahit oluyoruz. Bunun tabi belli başlı sebepleri var oyunda pro olmamak belki, bu konuda herkes kendince nedenlerini anlatarak EU4 deki oynanması en heyecanlı ve zevkli ülke veya ülkeleri paylaşırsa benim gibi oyunda heyecan ve zevk almak isteyenlerimize yardımcı olmuş oluruz belki.
Ara
İtalya diyecem aslında 50 puanlık custom nationla ideaları açık değil onun için idealarıyla nasıl olcağını bilmiyorum ama ideasız bile kale sistemini iyi oturtmanız ve donanmanızı güçlü tutmanız durumunda işgal edilemez bir ülke oluyorsunuz tabi ekonominizi dengeli tutmanız gerek ki italya ticaret bakımından zenginleşebileceğiniz normalde hiç bir şeyden gelir elde etmeseniz bile sizi idare edebilecek bir ülke.Custom nationla archisini bitirdikten sonrada kesinlikle düz bir şekilde oynamayı düşünüyorum.
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lucca oyna Lucca @lortcush
Ara
Oyun içerisinde farklı şekilde oynamanı gerektiren ülkeler genel olarak zevklidir. Bu açıdan büyük ülke kurabilen küçük ülkeler diğerlerinden ön plana çıkar.
Prussia ve Germany Kurmuşluğum var ama başka bilmiyorum İtaly dışında hangi ülkeler kurulabilir.Vikide Listesi varmı acaba hangi ülkelerin hangi ülkeler ile kurulabileceği gibi
Ara
http://www.eu4wiki.com/Countries

Yanında [2] bulunan ülkeler kurulabilir ülkeler.

Prusya Almanya İtalya üçlüsü dışında Avrupada kurması zevkli olabilecek bir de Hollanda var.
Buyur

http://www.eu4wiki.com/Formable_countries
G0kMNN.png
Ara
Çok sağolun Duman ve GaulTurk valla ne sıkıntım sorum olsa yardımcı oluyorsunuz. Teşekkür ederim ikinizede.
Ara
İngiltere çok zevkli bence.
Özellikle Fransızlara gömünce...
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
songhai bence zevk konusunda cidden hak ettiği değeri alamıyor. hem güçlü hem hassas bir pozisyondasınız, yeni, zevkli ve basit bir oynanış sistemi. o yöredeki mali falan da güzel. kilwa da fena değil. onun dışında amerikadaki yerli blokları zevkli bence, inka, aztek ve maya yerli grupları.
Ara
Danimarka.
Ara
Polonya>commonwealth derim.
Özellikle commonwealthın ideaları çok canavar çevrende bir sürü güçlü ve büyük devlet olduğu için oldukça aksiyona giriyorsun. Çok çatışmalı bir coğrafya.
2-3 kez oynamışlığım var polonya ile. Hem moskovayı hem osmanı zaptetmeye çalışıyorsunuz hemen kuzeyinizde danimarka denen arkacı bir devlet var aksiyonda aksiyon... Ben genellikle moskovayı oyunun başında saldırıp zayıflatıyor ardındansa tamamen fethediyorum. Bi kaç oyunumda hem osmanı hemde moskovayı zaptetmeye çalıştım ama olmadı :D (müttefik ihaneti avusturya :D)
Ara
Horde devletleri oynaması zevkli. Özellikle asya tarafındakileri.Çünkü gerçekten büyük mücadele veriyorsun oynarken.Oyunun tadı çıkıyor.
[+] 1 üye Laas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kudüs, yine bir çok kişinin atladığı bir devlet ama ben oynarken çok eğleniyorum. Tabi ben oynarken Kudüs'ü Orta Doğu'da bir tüccar devleti gibi oynuyorum. Kendinize Avrupa'dan çok kolay müttefik edinebiliyorsunuz bu sayede de bölgede saldırgan bir politika yürütmedikçe din değiştirip, development basıp Afrika ve ilerleyen safhalarda Okyanusya ve Malezya civarını kolonileştirerek değişik bir koloni devleti oluyorsunuz buda çok eğlenceli oluyor. Hem dininize aykırı bir coğrafaya oynuyor hem kolonicilik yapıyor hemde dört bir yanda ki büyük devletlerle uğraşıyorsunuz.
Ara
Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz.
LC9IeA.png

[+] 1 üye Fetih 1453 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Holland-Hollanda çok zevkli yakında oynadığım oyunun fotoğrafını atacağım. Şansıma Fransa Pu'ya düştü annexliyorum. Küçük bir ülkeyken tüm dünyayı sömürge etmek muazzam. Tabii dünyanın 4 bir yanında ordusu olduğu için Avrupa savaşlarında zorlanıyorsunuz.
Ara
Fransa ile tarihsel gidip Napolyon sınırları yaparken arkada şunu aç: https://www.youtube.com/watch?v=A5p_fplluZ8
Prusya ile Almanya'yı kurup terör estirirken: https://www.youtube.com/watch?v=mictWyCD_CU
Brabant ile Hollanda'yı kur: https://www.youtube.com/watch?v=FrCsfN0e...E8AB712DEF
Ara
Kırım la teknolojiyi yakalayıp atlıların gücünü hissetmek güzel D
Ara
1. ingiltere
2. polonya

[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
machu'larla mingin üzerine yolladığı senin ordundan 2-3 kat daha büyük olan orduları yok etmek kadar hoş bi his yok bence bu oyunda
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.