Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #5 [27/05/2018]
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Onrush Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Kaotik bir yarış oyunu Onrush'da kazanmak için illa 1. olmanıza gerek yok. 6v6 olarak oynanan yarışlarda oyuncular, farklı özelliklere sahip olan birçok araç tipinden birini alıp birbirlerini yok ederek galip gelme amacındadır.

Oyun PS4 ve XBOX ONE için 4 Haziran'da çıkış yapacaktır. PC sürümünün ise bu yılın sonlarında çıkması bekleniyor.

Antigraviator Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Wipeout tarzı bir yarış oyunu olan Antigraviator'da hız limiti bulunmamakta. Aynı Wipeout'da olduğu gibi burada da birçok çeşitte güçlendirmeler, hızlandırıcılar ve tuzaklar ile oyuncular yer çekimine adeta meydan okuyacak. Herhangi bir hız limiti olmadığı için yavaşlamanıza neden olabilecek tek faktör oyuncunun kendisidir. 

Antigraviator 6 Haziran'da PC için çıkış yapacak.

Sea of Thieves - The Hungering Deep Genişlemesi İlk Bilgiler

Sea of Thieves'in ilk bedava genişlemesi olacak olan The Hungering Deep'de bir korsan, tek bir ısırıkla gemileri batırabilecek devasa bir köpekbalığından bahsediyor. Bu köpek balığının açlığı sadece kan ile yatıştırılabileceğini belirtiyor. 

Bu genişlemenin 29 Mayıs'da oyuna geleceğini belirtelim.

Detroit: Become Human Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Bu cuma çıkmış olan Detroit: Become Human'da yakın gelecekte var olan androidlerin hayatı ve sosyetede karşılaştığı sorunlar anlatılmaktadır. Daha önceden başarılı oyunlara imza atmış olan David Cage tarafından tasarımı yapılan oyunda karşımıza çıkan seçenekler ve verdiğimiz kararlar, oyunun gidişatını etkilemektedir.

Battlefield V İlk Bilgiler

Yeniden 2. Dünya Savaşı zamanında geçecek olan Battlefield V, beraberinde birçok yenilik getiriyor. Bunlardan biri olan Grand Campaing'inde birden fazla oyun modu ve harita bulunacak ve toplamda kampanya birkaç gün sürecek. Her maç için bir gün süre olacak ve herbirinde farklı görevler yapılabilecek. Takımların gösterdikleri performansa göre bir sonraki günkü maçtaki harita düzeni, araçlar ve takım puanları değişiklik gösterecek.

Bir diğer önemli yenilik ise artık premium pass ve loot boxlar oyunda bulunmayacak. Star Wars Battlefront 2'de yaşanan olaylardan sonra DICE'ın yeni Battlefield oyununda daha ihtiyatlı bir tutum sergilediğini söyleyebiliriz.

19 Ekim'de çıkış yapacak olan oyunun Delux versiyonunu alanlar 16 Ekim'de erken erişim ile önceden oynama hakları olacak.

F1 2018'in İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

Circuit de Monaco'da gösterimi yapılan F1 2018, görsel açıdan birçok yeniliği beraberinde getirdi. Işıklandırmanın oldukça geliştirilmiş olduğunu görmekteyiz. Aynı şekilde gökyüzü, bulutlar ve atmosferik sistemler geliştirilerek gerçek yaşamdaki haline daha çok yaklaşmış. Artık yarışırken gerçek hayattakine çok benzer bir deneyim yaşayacağımızı söyleyebiliriz.

Oyun 24 Ağustos'da, Belçika Grand Prix'den 2 gün önce PC, PS4 ve XBOX ONE için çıkış yapacak.

Dark Souls Remastered Çıkış Fragmanı Yayınlandı

25 Mayıs'ta çıkması beklenen Dark Souls Remastered bir gün önceden çıkışını yaptı. Dark Souls: Prepare to Die Edition'dan neredeyse hiçbir farkı olmayan oyunun 4K desteği ve 60 FPS desteği ile ışıklandırma ve dokuların gelişmiş olması gibi görsel yenilikleri mevcut. Ayrıca Dark Souls: Prepare to Die Edition versiyonuna sahip olanlar Remastered sürümünü %50 indirimle satın alabilecekler.

Far Cry 5 - Hours of Darkness İlk Bilgiler

Far Cry 5'e gelecek olan ilk DLC Hours of Darkness oldu. Bu DLC'de Vietnam Savaşı'nı tekrar yaşayacağız. Ana hikayeden bir karakter olan Wendell Redler etrafında olaylar gelişecek. Redler'ın askerlik döneminde yaşadıkları, hapsedilmiş bölük arkadaşlarını kurtarması ve Kuzey Vietnam Ordusu'na karşı olan çatışmalarını göreceğiz.

Bu DLC'de keşfedilecek yeni bir harita, yeni ekipmanlar ve özellikler bulunacak. Hikayeyi tamamlayanlar için 2 yeni oyun modu oynanabilir olacak. Survivor Modu'nda oyuncular kısıtlı ekipmanlarla mücadele edecek. Action Movie Modu'nda ise fazla sayıdaki değişik silahlarla üst seviye aksiyon amaçlanacak.

DLC 5 Haziran'da tüm platformlar için çıkış yapacak.

Bu Hafta Çıkış Yapan Oyunlar

PC
Ancestors Legacy - 22/05/18
Space Hulk: Deathwing - Enhanced Edition - 22/05/18
State Of Decay 2 - 22/05/18
Bloodstained: Curse of the Moon - 24/05/18
Cities: Skylines - Parklife - 24/05/18
Dark Souls Remastered - 25/05/18
PixelJunk Monsters 2 - 25/05/18

Konsol
State Of Decay 2 - 22/05/18
Bloodstained: Curse of the Moon - 24/05/18
PixelJunk Monsters 2 - 25/05/18
Detroit: Become Human - 25/05/18
Dark Souls Remastered - 25/05/18

Oyun Kulübü tarafından Strategyturk Forumları için hazırlanmıştır. 
tTRiYax.png
[+] 4 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sea of Thieves gibi ölü bi oyuna içerik çıkaracaklarını tahmin etmezdim, acaba ne küçük bi köpek balığı görevi mi gelecek yoksa genişleme paketi tadında birşeyler mi gelecek merak ediyorum.
Ara
Quantic Dream'in oyunlarını izlemesi çok zevkli oluyor, Detroit: Become Human'ın sohbeti geçtiğinde onların oyunu olduğunu farketmemiştim güzel bir sürpriz oldu benim için.
Ben Onrush'ın yarış stilini çok beğendim. Burnout'un takımlı versiyonu gibi olmuş ve küçükken Burnout oynarken keşke takımlı olarak oynanabilse derdim. Tam istediğim tarzda, değişik bir türde yarış oyunu olacak muhtemelen merakla bekliyorum.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.