Hanedan Oyunu: Total War Rome 2 - Hanedan Oyunu: Selevkos
@Gurt
Ara
Vizlerim var bu seferlik benden sonraki devam edebilir mi?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Tamam, akşama oynamaya çalışacağım.
Ara
@Gurt 

Save dosyası https://drive.google.com/open?id=16R1V89...l9Yc7Iknqq

Bir çok ülke ile ticaret anlaşması yaptım. Bütün şehirlerimizdeki asayişler düzeldi. Dolayısıyla düşürülen vergi oranını orta seviyeye çektim. Ülke giderek büyüdüğü için orduları ve şehirleri kontrol etmek zorlaşıyor. Aradan zaman da geçtiği için daha da bir zorlaşıyor. En son oynayacağım yazmışım ama unutmuşum. Herkesten özür dilerim. Arayı soğutmadan oynamaya çalışacağım. Sizlerden de aynısını bekliyorum. Birimiz unutursak diğerleri hatırlatırsa iyi olur.

Ara
Eline sağlık. Bugün indirip oynamaya çalışacağım.
Ara

@Aytaç ellerinden öper.
Ara
Eline sağlık. Ben de kabul ettim diceksin diye korktum :D

Tarsus'taki generali Antakyaya götürüp oradan daha elit asker basmayı düşünüyordum ben. Mümkünse şu tepelileri ve dandik süvarileri artık basmayalım. Yeni binalar bitmiştir. Daha kaliteli asker üretelim.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aytaç sıra sende kalmış. Müsait olunca devam edelim.
Ara
@Aytaç veya @Raijin sıra sizde.
Ara
@Raijin sıra sende

https://drive.google.com/open?id=1ZGA4Wj...LuORUBrGBi

Şantajlara boyun eğmedik. 

20180713155141_1.jpg

Başkentte kargaşa çıkarmak isteyenleri halk içinde suçladık. 
20180713152406_1.jpg

Meğer Hint aileleriymiş. Aramız bozuldu. Nüfuzumuz çok ama Hint ve Yunan ailelerine de dikkat etmek gerekli. İç savaş olasılığı şu an yok. 

20180713153051_1.jpg

Ünlü bir Mimar ülkemize teşrif etti. Bina inşaatına hız veriyoruz.

20180713152440_1.jpg

Himyar'a savaş ilan ettik. 
20180713152758_1.jpg

Bir şehirlerini aldık. Sıra diğerinde. Ama bu arada Gerrahlılar da bize savaş ilan etti. Onları da aradan çıkarmayı unutmayalım.

20180713152810_1.jpg

Rodos'u aldık. 

20180713153923_1.jpg

Rodos orduları sevkiyat gemilerindeyken ağır darbe aldılar. 
20180713154503_1.jpg

Rodos'un artık 1 ordusu kaldı. O da artık üflesek ölecek halde. 

20180713154544_1.jpg

Bizden sonrakilere tavsiyelerimiz,

Kolhis, Sinop'a baskın yapıp aldı. Oraya ordumuz gidiyor zaten. Orası tekrar alınmalı. 2 full ordu Kolhis'in başkentine gidiyor. İçerdeki garnizon güçlü. 2 full ordu ile rahatça alınabilir. Sonrasında Kartli veya Kimmerya'ya saldırılabilir. 

Aksum, Himyar ve Gerrahlılar acilen yok edilmeli. Sonrasında Kartaca, Roma gibi tehditlere rahatça savaş açabiliriz. 

Makedonya şu an savaşçıl görünmüyor. Ama cephede nolur nolmaz diye 1 full ordu bekletmekte fayda var. 

Askeri binalardan piyade üretilen binalar acilen geliştirilmeli. Dandirik baltacılarla dünyayı fethedemeyiz. Kargıcı, Hoplit, Kılıççı, Peltast, Fil, Mancınık birimlerinden oluşan karma bir ordu her türlü ordunun hakkından gelecektir. Dolayısıyla ordu oluşturmalarını buna göre yapın. 

Sürekli asker üretimi sebebiyle ekonomi 11k lardan 6k lara düştü. Dolayısıyla biraz ekonomik binalara ağırlık verilmeli.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynayabilecek durumda değilim katılamadım için üzgünüm
Ara
Ben de oyunu beta sürüme geçirdim, sanırım save bozulabilir ya da ben oynarsam sonrasında herkesin beta sürümden oynaması gerekebilir.
Ara
Arkadaşlar oyunun son halini içeren bir video çektim. 
Oyunda emeği geçen @kilical12333 , @Aytaç @ZenderX @Gurtrkadaşlara teşekkürler. Artık bunun şerefine devam ederiz değil mi ?  :grinn:

[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.