Oyunda Almanlar aşırı güçlendirilmiş diğer devletler güçsüz kalmış
Oyunu açayım tekrar oynayayım dedim, en son dlc en son sürüm
ve şunu gördüm ki sovyetlerle almanları yenmek çok zor annihilation'da özellikle. Yine puan sisteminde kazanılırda
Almanların piyadeleri ve ekstra eklenen komutanlar sovyetlere göre aşırı güçlendirilmiş tanklarda öyle. 
Ben bi alman otomatik tüfekli alman piyadesiyle 2 sovyet piyadesini yok ettim.
Harita hürtgen forest
bilmiyorum belki haritaya ve oyuncuya göre değişebilir fakat ben bu haritada sovyetlerle yenemediğim almanları, tekrar almanları seçerek oynadım ve kazandım.
Ara
Yapay zekaya karşı oynuyorsun öncelikle, aklı başında hiç bir oyuncu düşmanın otomatik tüfekli birimleriyle(artık hangi birimden bahsediyorsun onu da bilmiyorum, bir sürü otomatik tüfekli Alman birim var oyunda) yakın çatışmaya girmez.

Oyunun dengesi zafer puanı modu etrafında şekilleniyor ve şuan İngilizleri saymazsan gayet iyi durumda.
hby6qc.gif
Ara
(29-08-2018, 18:41)Ayro : Yapay zekaya karşı oynuyorsun öncelikle, aklı başında hiç bir oyuncu düşmanın otomatik tüfekli birimleriyle(artık hangi birimden bahsediyorsun onu da bilmiyorum, bir sürü otomatik tüfekli Alman birim var oyunda) yakın çatışmaya girmez.

Oyunun dengesi zafer puanı modu etrafında şekilleniyor ve şuan İngilizleri saymazsan gayet iyi durumda.

Ben anladım demek istediğinide, şuan dedim haritayla ilgili olabilir diye sovyetlere ait bir haritada 2vs2 attım yine yz standart tek bir tank çıkartmadan oyunu kazandım almanlarla. Sovyetler o kadar asker gönderdi halen bişey yapamadılar hatta videosunu çektim upload edip göstereceğim size.
Orjinal olsa zaten yz ile oynamazdım :D
Ya düşün artık hani almanlarla tek bir tank çıkartmadan oyunu kazanıyorum zafer puanında. Bu bende oluyorsa herkestede öyle oluyordur büyük ihtimalle.
Bence dengede bir sıkıntı var.
Çünkü sanırsam sen steam sürümünden bahsediyorsan o sürüm bende olmayabilir hatırladığım kadarıyla st'De coh 2 ile ilgili haber vardı en son sürümde birimlerin oynanış mekaniklerini dengeliyorlardı.
Evet evet muhtemelen benimki en son sürüm değil ve bahsettiğim denge yamasından önce büyük ihtimalle.
Ara
Demek istediğim eğer karşında bir oyuncu olsaydı askerlerini o otomatik tüfekli Almanların yanına yaklaştırmadan, mesafesini koruyarak çatışıp üstün geleceği idi.

Standart YZ zorlayıcı bir yapay zeka değil, CoH 2'de hiç bir yapay zeka zorlayıcı değil aslında. Yapay zeka birimlerine karşı nasıl savaşacağını bilmediği için birimlerin her zaman üstün çıkıyor savaştan. Zaten böyle haritanın çoğunu ele geçirince karşının yakıt geliri çok az oluyor ve YZ salak olduğu için bu az gelirle de saçma işler yapıyor.

Bu arada haritaların olduğu yere göre factionların bir avantajı yok.
hby6qc.gif
Ara
(29-08-2018, 19:09)Ayro : Demek istediğim eğer karşında bir oyuncu olsaydı askerlerini o otomatik tüfekli Almanların yanına yaklaştırmadan, mesafesini koruyarak çatışıp üstün geleceği idi.

Standart YZ zorlayıcı bir yapay zeka değil, CoH 2'de hiç bir yapay zeka zorlayıcı değil aslında. Yapay zeka birimlerine karşı nasıl savaşacağını bilmediği için birimlerin her zaman üstün çıkıyor savaştan. Zaten böyle haritanın çoğunu ele geçirince karşının yakıt geliri çok az oluyor ve YZ salak olduğu için bu az gelirle de saçma işler yapıyor.

Bu arada haritaların olduğu yere göre factionların bir avantajı yok.

Tamam anladık yz zaten zorlayıcı değil fakat benim şunu anlamadığım bir şey neden sovyetler doğru dürüst tank çıkartmıyorda, ben sovyet olup karşımdaki alman olunca alman tank basıyor hayvan gibi? Yok abi ben sovyetlerle oynarken haritanın çoğunu ele geçirdiğim zaman almanya topluyor tankları basesinde sonra bi saldırıyor bi bakmışın bölgenin yarsıını kaybetmişsin ama alman olup sovyetlere karşı savaştığımızda yz salak. :D
Ben buradaki dengesizliği soruyorum yani.
Yani ne demek istediğini anladım fakat bu tüm factionlarda yok anlattığım gibi.
Ara
Onun bir açıklaması yok maalesef, YZ dandik yani işte neyi neden yapıyor bilmiyorsun. Belki Alman diye tamamen tank rushlamaya programlanmış vs de olabilir.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-08-2018, 19:17)Ayro : Onun bir açıklaması yok maalesef, YZ dandik yani işte neyi neden yapıyor bilmiyorsun. Belki Alman diye tamamen tank rushlamaya programlanmış vs de olabilir.

2-3 kez oynadım hep böyle oldu cidden saçmalıyor yani :D
videosunu çektim upload edip göstereceğim hatta :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.