Oyunu Beğenme Beğenmeme Nedenleriniz
I see what you did there :P .

Yukarıda bahsettiğim durumu açıklamamı isteyen var mı?

Edit: Yukarı olmamış orası :( .
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Beğenme nedenim: Detaylı olduğu için
Beğenmeme nedenim: Claim atma süresinin rastgele olması
Ara
(26-12-2015, 23:26)Trubac : Çünkü zor! Lanet olasıca bi zorluğu var.

Fazla erken konuşmuşum oyun içine daldığınızda EU4'ten çok çok daha eğlenceli.
Ara
Zor ve yavaş ilerliyor, vassallar çok fazla iyi ilişki istiyor yoksa isyan ediyorlar. Savaşlar nedeni doğru düzgün yok ya başka dinden olacak ya pagan olacaksın yoksa tek şehir için savaşmak zorunda kalıyorsun. Nasılsa AI senden daha fazla asker topluyor her zaman ona da ayrı kılım.
Ara
Tarihi bazlı hatalar var. En basitinden kültür grupları diyebiliriz, Türk bir karekterle moğol bir karektere vassalık teklifi attığınızda kabul etmiyor. Aslında aynı kültür grubu dışında hiçbir şekilde etmiyor. Tarihi olarak yanlış. Timuru moğol yapmaları selaadin eyyübiyi arap yapmaları. Mısırdaki bahri hanedanını arap yapmaları gibisinden. Macarları Altay grubunada alabilirlerdi. Fin ve Altay gruplarini birleştirmeleri mantıklı olabilirdi. Onun dışında pecheneg khazar gibi çok belirgin farkalr olmayan grupları birleştirip bunları Türk yapabilirlerdi. Onun dışında o dönemlere göre milliyetçiliğin önemi fazla geldi bence din çok daha ön planda olmalı. İslamı okullardada hatalar var en basitinden mutazeli gibi bir sapkınlık sunni grubunda şiide olması gerekirken.
[+] 2 üye Jasebon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aşırı zaman harcamak isteyen bir oyun. Ben sevmediğimi söyleyemem EU4 ten daha öncelerde oynardım kendisini o zaman gerçekten zevk alırdım ama şu zamanlarda nedense alamıyorum. Şimdi court bölümündeki herkesi tanımak bilmek gerekir en başından. vassallarının hepsini iyi tanımak bilmek gerekir hepsiye iyi ilişkilerde olmak gerekir. Bir de anlayamadığım bir şey var ne zaman İngiliz kökenli bir aile ile oynasam paso homoseksüel oluyor evlatlarım. Ulan tohumda mı bir şey var anlamadım ki. Ayrıca yukardakilerinde belirttiği gibi claim atmak rastgele ve sadece bir toprağa atabiliyorsun. Ünvana claim atmak diye bir şey yok galiba. Mesele İskoç Krallı ünvanına.
Bunların dışında harcayacak bol zamanınız varsa çok eğlenceli bir oyun. Bir ara İngiltere tüm Britanya' yı, Fransayı ve HRE' nin imparatorluğuna oturmuştum. Sonra ne mi oldu ? Tek erkek çocuğum yine homoseksüel oldu.
Feed Your Head !!
Ara
İslam devletlerindeki toprak yönetimi feodal düzen gibi işlenmiş yanlış. Valilik sistemi olması gerek. Toprak mülkiyeti hükümdar ve aileaine aittir valilerde sadece asker toplama ve yönetim hakları bulunur bu hakta babadan oğula geçmez belli bir görev süresince veya ömür boyu verilir.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zaten CKII'da o sistem mevcut değil mi ?
Ara
(11-04-2016, 17:05)Moses : Zaten CKII'da o sistem mevcut değil mi ?

Mevcut ama hatırladığım kadarı ile onu sadece göcebeler kullanıyordu galiba.
Ara
Viceroyalty demek istemiş sanırsam. Gerekli teknoloji ve yasalarla verilebilir ünvan haline geliyor.

http://www.ckiiwiki.com/Demesne_laws#Viceroyalty
v5jjo8.gif
Ara
İslam devletlerinde sadece bu sistem olmalıydı bence.
Ara
Tr dil desteği olmaması
[+] 1 üye gokay0035 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-04-2016, 16:32)Semavi7 : İslam devletlerindeki toprak yönetimi feodal düzen gibi işlenmiş yanlış. Valilik sistemi olması gerek. Toprak mülkiyeti hükümdar ve aileaine aittir valilerde sadece asker toplama ve yönetim hakları bulunur bu hakta babadan oğula geçmez belli bir görev süresince veya ömür boyu verilir.

Valileri feodal sistemdede yapabiliyorsun mesela bir şehir valisine toprak verdiginde o toprak tamamen valilik oluyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.