RTS: Power & Revolution Geopolitical Simulator
Gençler oyunu almaya niyetlendim ama steam yorumları korkunçlu, aşırı bug var deniyor düzeltilmesi gibi bir durum söz konusu mu yoksa hala yorumlardaki kadar bug var mı?
Ara
(27-12-2017, 19:43)GamePro11 : Merhaba birkaç sorum olacak @perverende :
1-Burkina Faso gibi parası değersiz bir ülkenin parasına nasıl çok değer kazandırırım yada para reformu nasıl yaparım?( 1$ = 0,00180 XOF )
2-Yükselen elektrik fiyatlarını nasıl düşürürüm?
3-Önceki save'lerimde 2024' kadar geldim(yaklaşık),ve genelde bu tarihlerden sonra ya darbe oldu yada başka bir şekilde oyun bitti daha uzun süre oynayabilmek için(mesela 2040 kadar falan) ne önerirsin?

1) Bu uzun vadede ihracatın ithalatından yüksekse olacak bir şey. 
2) Teoride elektrik üretimini artirirsan fiyatlar düşüyor. Santral falan yapman lazım yani. Fakat bu seride elektrik konusu buglarla dolu. Geçen oyunda da vardı.
3) 2024'te darbe olduysa yaklaşık 5 yıllık oynamissin. Muhtemelen 5 yıl içerisinde ülkeyi çok hızlı yapısal reformlara soktun. Burkina Faso'da hızlı bir demokratikleşme atılımı yaptın. Bu tarz reformları daha uzun sürelerde yapmalısın. Halk seni yüzde 100 sevse bile başka dinamikler de var oyunda. Hızlı reform askeri darbeye davetiye çıkarırken, ekonomik açıdan sol görüşlü politikalar da sermaye sahiplerini rahatsız ediyor, suikastle neticeleniyor. Güvenlik bölümünden kişisel koruma yıldızlarını yukseltmek de işe yarıyor.

(28-12-2017, 17:33)TurkJedi : Gençler oyunu almaya niyetlendim ama steam yorumları korkunçlu, aşırı bug var deniyor düzeltilmesi gibi bir durum söz konusu mu yoksa hala yorumlardaki kadar bug var mı?

Bu oyunun bugları meşhurdur. Zaman zaman yamalarla duzeltiyorlar. Yama notlarına göz gezdirebilirsiniz, orada hangi yamayla hangi bugların duzeltildigi yazıyor.
Ara
Beyler yeni Geopolitical Simulator 4 oyununa başladım rehberlere bakarak az çok bir şey öğrendim sadece bir sorum var oyunda eu4 gibu bu kadar diye bileceğimiz para varmı? Mesela gelirin 30 Bs o gelirin sürekli geldiği ve böylece 2 yıl sonra 60 Bs param var diye biliyormuyuz?
Ara
Gelirin olduğu gibi giderinde var. Gelirin giderine oranla daha fazla olursa ekonominin büyüyecektir. Tabii geleceğe dönük yatırımlar yapman önemli, sektörlere para yardımı yapman, demiryolu, otobanlar, havaalanlari gibi. Eu4 kadar basit değil çok fazla faktör var. Oyunda her şey bir yere etki ediyor.
Ara
Bu oyuna Türkçe dil gelme olasılığı nedir ?
Ara
Yüzde 1
Ara
Acaba bu oyunda savaşırken bazı şehirleri alıp gerisini bırakabiliyor muyuz?
Ara
Oyunun Dil dosyaları saklı. Oyunda dil dosyaları saklı olmasa çoktan türkçe yama gelmişti.
Eğer oyunun orjinalina sahip ve en son sürümüne sahip olan varsa. Bi dosyaları incelesin belki dil dosyalarını eklemişlerdir. Eklediyseler tanıdığım türkçe yama grubu var onlara atarım.
Ara
(16-02-2017, 18:24)perverende :
(16-02-2017, 18:21)uçan erişte : @perverende
Eline sağlık. Gayet açıklayıcı rehber ve oynanış izletileri çekiyorsun. Tebrik ederim.

Teşekkür ederim, oyun çok fazla ayrıntı içerdiği için mümkün olduğunca ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Yüzeysel oynandığında zevk alınacak bir oyun değil zaten bu oyun.

ben oyunu indirdim ancak hata veriyor(oyunindirden indirdim)  bir şeye hayır dedim sonra bir daha çalışmadı naparsam yapayım
Ara
türkçe yama gelemiyebilir belki ama arkadaşlar aranızda ingilizcesi iyi olan birisi varsa şu rehber videosuna altyazı ekleyebilirmi bari bu şekilde oyunu anlamaya çalışalım
https://youtu.be/cumT99ig2WY
Ara
Oyunla ilgili daha önce bulduğum faydalı tablolar paylaşayım.

Tarım Ticaret Anlaşmaları

Görsel

Enerji Ticaret Anlaşmaları

Görsel

Sanayi Ticaret Anlaşmaları

Görsel

Tarım Sektörü

Görsel

Enerji Sektörü

Görsel

Servis Sektörü

Görsel

Sanayi Sektörü

Görsel
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun zamandir almak istedigim bir oyundu fakat hem fiyati hem de steamde reviewlerde bu oyuna cok sovmeleri nedeniyle almaktan cekiniyordum. Yaz indiriminde aldim, @perverende nin videolariylq bayahi birsey kaptigimi soyleyebilirim. Henuz fazla oynama firsatim olmadi oynadikca yorum yazarim. Ayrica hangi Turk vatanfasinin hayali degil ki oyunda bile olsa Turkiye yi her anlamda gelismis ulke seviyesine cikarmak:)
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-06-2020, 22:28)Sezar : Uzun zamandir almak istedigim bir oyundu fakat hem fiyati hem de steamde reviewlerde bu oyuna cok sovmeleri nedeniyle almaktan cekiniyordum. Yaz indiriminde aldim, @perverende nin videolariylq bayahi birsey kaptigimi soyleyebilirim. Henuz fazla oynama firsatim olmadi oynadikca yorum yazarim. Ayrica hangi Turk vatanfasinin hayali degil ki oyunda bile olsa Turkiye yi her anlamda gelismis ulke seviyesine cikarmak:)

Ben oyunu YakutPaşa'nın GPS3 serisi ile öğrenmiştim. O seriyi izledikten sonra Youtube'da Türkçe kaynak aradığımda @perverende'nin videolarını bulmuştum. Türkçe kaynakları bırak, yabancı kaynaklardan bile kat ve kat daha kaliteli bir seriydi.

Maalesef oyun hakkında internette fazla kaynak yok. Büyük sorunları olan bir oyun, bu sorunlar çözülürse (maalesef çözüleceğe benzemiyor yakın zamanda) eşi benzeri olmayan bir oyun olarak en sevdiğim oyunlar arasına girecek.
IbnE9P2.gif
Ara
Oyunun potansiyel olarak çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıntı ve mekanik seviyesi muazzam. Fakat yapımcı firması hem küçük hem de büyüme iştahı düşük bir firma. Dolayısıyla bu kadar ayrıntılı bir oyunda düşük bütçeyle çalışınca bug sayısı ve yapayzeka konusu biraz can sıkıyor. Keşke daha büyük bir ekip bu işin haklarını ve kodlarını alsa da mükemmel bir oyun ortaya çıkarsa diye kendi kendime söyleniyorum yıllardır.
Bu oyuna ait bir forum vardı İngilizce ben ordan öğrenmiştim oyunu sonra kapandı gitti forum içindeki bilgilerle.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2020 Edition eklentisi bu yaz çıkacakmış. Eklentinin ana içerikleri:
  • COVID-19 pandemisi ve etkileri
  • Yeni askeri birimler, füze siloları
  • Amerika genel seçimleri
  • Rejimler arası geçiş yapma
IbnE9P2.gif
Ara
Bu oyunda alım gücünü nasıl arttırıyoruz, ekonomi iyi, oyunun büyük bölümünü çözdüm fakat enflasyon 2.5 da olsa, maaşları 10 bin tl de yapsam alım gücü hep düşüyo ve işin kötüsü 20-30 yıl sonra hala düşüşteyse direkt seni görevden alıyolar ve oyun bitiyo, dediğim gibi faiz oranı, enflasyon hepsi düşük ekonomi 0.5 ile 2.0 arasında fazla verirken tutuyorum ama yine aynı.

Bunun sebebini maaşlara bağlıyorum aslında, asgari ücreti ve diğer maaşları her sene düzenli olarak arttırmak mı lazım çünkü belli bi sene sonra o alanın sendika başkanı maaşlar konusunda uyarıyo bende o zaman arttırmaya çalışıyorum ama bu seferde kabul etmiyolar, veribilebilecek en yüksek maaşı veriyorum ama yok kabul etmiyolar, asgari ücrette aynı şekilde, alım gücünü arttırmayı çözebilirsem oyunu çözmüş olacam

burda mesela arkadaş aynı sorundan bahsetmiş => https://steamcommunity.com/app/467520/di...558069516/
aynı şekilde bu da => https://steamcommunity.com/app/467520/di...5918521594

lütfen  :smirk: :sweat: :confounded: ???
Ara
Oyunu bilmiyorum ama alım gücünü artırmak için gelirin artış oranının enflasyonun artış oranından düşük olması lazım. Bu gerçekliği kontrol ederek tekrar deneyebilirsin.
Ara
(14-12-2020, 13:43)elefsar : Oyunu bilmiyorum ama alım gücünü artırmak için gelirin artış oranının enflasyonun artış oranından düşük olması lazım. Bu gerçekliği kontrol ederek tekrar deneyebilirsin.

gelirin artış oranı derken büyümeden (growth) mi bahsediyosun?
Ara
Hayır, kişi başı gelirden bahsediyorum. Eğer oyunda farklı bir değişken yoksa maaş dediğiniz şey ona tekabül ediyor sanırım.
Ara
(14-12-2020, 15:11)elefsar : Hayır, kişi başı gelirden bahsediyorum. Eğer oyunda farklı bir değişken yoksa maaş dediğiniz şey ona tekabül ediyor sanırım.

yani gdp'nin enflasyondan düşük olması lazım diyorsun doğru mu anladım? bende durum bu => Ekran Alıntısı - Hızlı Resim (hizliresim.com)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.