Rome II - Ana Senaryo - Ekran Görüntüleriniz
Makedonya oyunum. Oyun earlyde baya zorlayıcı fakat daha sonra işler rahatlamaya başlıyor, tabii tam rahat oldu dediğim sırada önemli savaş ilanları aldım. Roma ile savaşın başlamasıyla 3 tam ordu İtalya'yı çok kolay bir şekilde istila etti.

grv9Q5.jpg
oXq61b.jpg
[+] 3 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190314173855_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Oyunda Saba ile oynarken neredeyse tüm Arap yarım adasını aldım. Anadolu'da  herkes dostum. Yukarıda ise Baktria ve Massagetler hariç herkes dostum. Batıda ise Makedonya dışında her şey yolunda, dostum. Bu fotoğraf çok şey anlatır diye düşünüyorum:

v6r9QA.jpg

Fakat asıl soru şu ki her şey yolunda giderken nasıl Makedonya işe düşman oldum? Arkadaşlar ben doğu da savaş devam ederken, bir tane 20/20'lik neredeyse tüm askerleri ultra tecrübeli bir birliğimi Batıya gönderdim. Buradaki amacım Getler'den sonra birkaç devleti daha satraplığa almaktı. Ordumu Filibe yakınlarına kadar getirdim. Orada bir devleti 20/20 ordusunu paramparça ettim. Fakat o sıralarda Makedonya Atina'ya saldırdı. Atina'ya saldırmasının sebebi -genişlemekte olan topraklarını- daha da genişletmek istemesiydi. Bu arada müttefiki olduğum Atina'nın tarafına geçtim. Daha sonra oyunda 1 tur yaptım ve Makedonya ile antlaşma imzalamak istedim, çünkü Makedonya'yı içten yıkacaktım. Makedonya'nın ser-sefil olduğu fotoğrafı şöyle paylaşmak isterim:

YQm0vE.jpg

Bu antlaşma sadece bir ordumun ve sayısız müttefikim karşısında Makedonya'nın ne kadar karşımda diz çöktüğünü gösteriyordu. Ben bu antlaşmayı yaptıktan sonra Bitinya'ya para vererek saldırmazlık antlaşmasını bozdurttum Makedonya ile. Bunun üzerine Bitinya Odessa'ya küçük bir ordu çıkarttı, ve Makedonlar 7 gibi bir orduyla Filibe'nin altında ilerliyordu. Her şey burada başlıyor. Ne mi oldu?  Makedonya'yı pusuya düşürdüm. Bu oyunda hiç bir şey, yaptığım bu ihanet kadar zevk vermedi bana... O kadar büyük oklar attık ki, tıpkı Persler gibiydik; güneşi örttük!

r5nrRV.jpg

Ardından Bitinya Odessa'yı işgal etti, ben de Filibeyi. Makedonya ortada kaldı.
[+] 1 üye Jazel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran görüntülerinde gezerken çok güzel bir fotoğraf gördüm. Hem çözünürlüğü hem de zamanlaması gerçekten harika olmuş.
[+] 3 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bunlar hep Avrupa'nın oyunu. Avrupa virüsü yüzünden ülkemizde veba baş gösterdi. Karantina felan olmayacak eli silah tutan herkes savaşa.

20200323120645_1.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Roma ordusunun Kartaca'yı işgalinden görüntüler 

Görsel

Ara
Roma vs Kuş

Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

Ara

[+] 3 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün yaptığım savaşlardan beğendiğim ekran görüntüleri.

Görsel

[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Ara

[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8ZJ7bJ.jpg
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
[+] 3 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
SctvY1.jpg

s2JWmj.jpg

RZpb2X.jpg
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
[+] 2 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
10560471_763919943651198_7588980882772850154_o.jpg

Yıllar öncesinde aldığım bir ekran görüntüsüydü.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
BOf1t3.jpg
Ara
lxnJjJ.jpg

pIQBfi.jpg
[+] 2 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Media Atropatene vs Seleucid
(Divide et Impera)

iQ4ZZr.jpg

BgEul6.jpg

MyBsKP.jpg
[+] 2 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Media Atropatene ile yeni oyun açtım.

Şahı evlendirdim, üç çocuğu oldu biri öldü.
İç siyasette herkese olumlu yaklaşıp, dengeleri gözettim.
Komşularla ticaret anlaşmaları yaptım.
Ülkede imar faaliyetlerini hız verdim.
Selevkosun satraplıkları arasında savaş çıkınca orduyu güçlendirip doğu sınıra ilerledim.
Pahlava 'nın elindeki Rey şehrini alıp barış yaptım.
İçeride siyasi rakiplere baskı kurup tüm gücü ele geçirmeye çalıştım. Birisi isyan etti (royal court hizbi).
Çok basit bir rakipti ama orduyu ısındırmak açısından iyi oldu.
İçeride diğer iki rakip RC'dan kalan koltukları kaptılar. Onların isyanı daha büyük olacaktır.

H4KnNR.jpg

pMr8gc.jpg

Lojistik katarımız da geri hatlarda

nnsAj2.jpg

OTvx1u.jpg

PTG7bJ.jpg

I046AA.jpg

Oetrm6.jpg

48u8Mk.jpg

HtCqrJ.jpg

MCKqgg.jpg

sjz7Ce.jpg

EeSTWe.jpg

I3nmjV.jpg

uLyMqt.jpg

5FlvGA.jpg

St1BOm.jpg
[+] 2 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doğuda Parthava/Pahlava Susa ve Partlarla savaşa girince elinde sadece Hekotompylos kaldı. Direkt saldırıp vassal yaptık.
Batıda Kartli Ermeni savaşını fırsat bilip ilerledik. Kartli, Kolchis ve Bosporanlarla da savaşta olduğu için çok zayıfladı. Armaviri alıp onları bitirdik.
Tuşpa'yı Ermenilerden alıp batı ve kuzeye ilerledik. Amacımız Trabzondan Pontus Denizi'ne inmekti ama doğuda vasalımız Parthava Hindulara yenildi, devamında sınır şehrimiz Reyy düştü. Böylelikle tüm gücümüzle doğuya yönelmek zorunda kaldık.
Para verip Selevkos ve Baktriyayı da Hindu Mauryalıların üstüne saldık. Reyy'i kurtardık. B,irinci Med Hindu Savaşı'ndaki ilk zaferimiz.

bZzQUv.jpg

IuKqJ0.jpg

6V2fWy.jpg

yMcjsu.jpg

ezGxPH.jpg

2cipRH.jpg
[+] 3 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.