Rome II - Görevler Rehberi
#1
battle_hardened_by_supafly_01-d6pqg3g.jpgTotal War: Rome II Görevler RehberiTotal War Rome 2 oyunun en önemli mekaniklerinden birisi de görevlerdir. Görevler size yol gösterirler. Eğer hepsini başarılı bir şekilde tamamlarsanız ciddi miktarlarda para ödülü kazanırsınız. Bu da oyun içerisinde ülkenizi çok rahatlatacaktır.

Şimdi Roma ülkesinin görevlerini inceleyelim.

Oyun açılır açılmaz karşımıza çıkan ilk görev " Audacibus Annue Coeptis" görevi. Bu görev 2 eyalete askeri müttefiklerle beraber ya da doğrudan 2 eyalete tamamen hakim olma görevi.

Oynadığınız farklı ülkelerde farklı görevlerle karşılaşabilirsiniz. Ama oyunun temel mantığında tüm ülkelerde oyuncular için düzenlenmiş görevler aşağı yukarı benzerdir. Tabi coğrafya farklılığından ötürü olanlar hariç.


z1f6rjcl44f5yxlzg.jpg

İlk görevimizin 3 tane yan görevi mevcut. Eğer bu görevleri tamamlamadan ilk görevi tamamlarsak bu bonus paraları geri tepmiş oluruz. Ve bir daha da alma imkanımız olmaz. Dolayısıyla önce yan görevleri tamamlayın sonra ana görevi tamamlayın. Roma ile ilk görevde 3 yan görev var. Başka ülkelerde 2 veya 4 yan görev olabilir. 

kedcl4lueqzq4v9zg.jpg

2. yan görevde bahsedilen "bağlı devlet haline getirme ve boyun eğdirme" konusunu açalım biraz. Bir ülkeyi diplomatik yollarla bağlı devletiniz yapabilirsiniz. Bir de kalan şehrini fethettiğinizde altta çıkan seçeneklerden "Kurnazlık" yazan seçeneğe tıklayarak da bağlı devlet yapabilirsiniz. Bu bağlı devlet mantığı ise Doğulu kültürlerde satraplık, Latin ve Helen kültürlerinde ise bağlı devlet olarak geçiyor. Barbar kültürlerde bağlı devlet mantığı yok. Konfederasyon kurma olayı var. Bu da direkt olarak o ülkeyi ülkenizin içine katma gibi oluyor. 


2p22fbs4ymqbsaizg.jpg

3. yan görev gayet açık. Anlatacak pek birşey yok. 

opy4zge4xw8uewszg.jpg

Önce 1. yan görevi tamamladık. 

o8d0coskrb0oa21zg.jpg

Sonra 2. ve 3. yan görevleri tamamladık. 3.sü zaten çok basit sadece savaş ilanı. 

8kn74zht1zelhc9zg.jpgVe sonuç olarak Ana görev ve yan görevler tamamlanmış oldu. 

vgbt56sb5taiepszg.jpg

Turu geçtikten sonra tur tekrar size geldiğinde görev ödülünüzü alıcaksınız. 

8jfz0aqfdtn4ueqzg.jpg


Ve bazen mini görevler gelebiliyor. Bunlar diğer görev sisteminden bağımsız ve süreli olarak geliyorlar. Yukarda bahsettiğimiz ana görevler ise süresizdir. 


4i0cwgmrccu9084zg.jpg

Ve paranızı cebe kattıktan sonra 2. Ana görev beliriyor. 

9psdx3z7afrtdmazg.jpg

Kolay bir görev gibi gözükse de birim sayısını belli bir sayıya ulaştırmak için sarsılmaz bir ekonomi kurmanız lazım. Total War Rome2 Ekonominin ipuçları konusuna bakabilirsiniz. 

k6bfe9cietcxz8tzg.jpg

Yine bir eyalete hakim olma görevi.

84d9f55a2u2i8tpzg.jpg

Eğer ki kara ülkesiyseniz ve hiç liman kentiniz yoksa ve filo kurma görevi aldıysanız birşeyleri yanlış yapmış olabilirsiniz. Oyunun size verdiği görevler silsilesini doğru izlediğinizden emin olun. 

scw30f2vggf2lnvzg.jpg

Belli teknolojileri araştırma görevleri de sıklıkla çıkabiliyor. Bunlar da pek çaba göstermeden halledebileceğiniz türden.

5umj05e482bef7hzg.jpg

Yine oyun görevlerle size yayılmanız gereken bölgeleri gösteriyor. Eğer ki siz " ben oraya gitmeyeceğim şuraya gideceğim" türünden bir tutum sergilerseniz ileriki görevlerde bu göreve bağlı görevler geleceğinden o yan görevlerin de bonusunu alamayabilirsiniz. 

fjfl83laip3ec9wzg.jpgFarklı görevlerle karşılaşabilirsiniz elbette. Farklı kültürlerin ve farklı coğrafyaların farklı görevleri var. Örneğin barbarların konfederasyon kurma veya doğuluların belli bir satraplık sayısına ulaşma gibi görevleri var. Bunları da uygun adımları takip ederek yapabilirsiniz. 

Okuduğunuz için teşekkürler. 

Eklemek istediğiniz bir şey varsa, görevlerle alakalı sormak istediğiniz bir konu varsa veya görevlerle ilgili sohbet etmek isterseniz bu konu altından yorum yapabilirsiniz
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Görevler oyunda tek turda verdiği yüklü para sebebiyle büyük avantaj sağlıyor. Bu yüzden görevleri tamamlamak önemli. Eline sağlık rehber için.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Eline sağlık gerçekten hem tek turda verdikleri para hem de genel amaca giderken yol göstermeleri sebebiyle görev yapmak çok faydalı oluyor.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.