RTS: Call Of War
Bytro'nun geliştirdiği bir oyun. SUPREMACY 1914 oynayanlar bu oyuna "aa ben biliyorum" diyebilir. Oyun steam içerisinden, tarayıcıdan ve MOBİL'den oynanabiliyor. Benim için en önemlisi mobil olmasıydı ve aradığımı buldum. Gerçek zamanlı oyun, daha önce Ogame falan oynamış oynayanla için zaman olayı aynı.

20d6cd8cd3a.jpeg

Oyunda Tutorial haritası eğitim amaçlı, daha hızlı. Oyuncuların geneli yeni. Onu bitirdikten sonra level aldıkça, ranklı oyunlara da girebiirsiniz. Ayrıca ben oyun içerisinden insanlarla da tanışarak kendi siteleri olan ve RP yapmayı kafaya koymuş bir grupla da karşılaştım. Yine buradan birçok oyuncu katılım sağlarsa belki forum RP'si ve oyun birlikte yönetilebilir. O insanlar da hemen hemen bunu yapıyor.

İyi oyunlar!

https://www.callofwar.com/

Not: Oyunu steamden açarsam daha stabil olduğunu hissediyorum ama birim hareketleri yine de biraz kanser ediyor. Tarayıcıda ard arda birkaç harita açabiliyorum. Telefonda ise birimleri hareket ettirmek inşaatlar yapmak bana çok daha kolay geliyor. Uzun lafın kısası oynamak isteyenlerin aklında bulunsun seçeneklerden birisi size daha çok uyabilir.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamlar, oynamayı düşünen olursa birkaç güne 4x hızında güzel map başlıyor. Beraber katılabiliriz.
Ara
Oyunun oynanışı ile ilgili rehber yapabilirsen daha hızlı ve iyi kavrayabiliriz. Belki forumda etkinliği düzenlenebilir.
giphy.gif
Ara
Bu oyunun forumunda bir miktar rehber var ama Paradox'dan herhangi bir oyunu oynayan biri hemen aşina olabilir.
Sürekli pc başında olamayan ve telefondan da strateji oynamak isteyenler için keyifli.

Ben tekrar döndüm bir mape girdim.
Ara
Ücretsiz bir oyunmuş. İlk başlarda araştırma yaptım, oyunun mantığı hoşuma gitti. Ancak oyun forumlarına baktığımda oyuncular, oyunun pay to win olduğunu söylemişler. Ne kadar doğru bilmiyorum.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Arada telde oynamak için dönüyorum, RP server da açılabiliyor.
Ara
Selam,

Beraber oynamak isteyen olur mu?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.