RYO: Cyberpunk 2077
Şu söylediğin son cümle olayın tam olarak özeti. :( Cdpr bu sefer yapamadı.
Ara
Neden kaldırmışlar peki PS'den?
Ara
Oyun bozukta ondan. Sony de aslında hatalı bu konuda normalde konsola çıkan oyunlara kalite kontrol yaparlar ama buna onay vermişler. Sony de Cdpr ile anlaşarak konsol standart ve kalitesinin korunöası için böyle yapmıştur
Ara
Kalite kontrol bunda da yapılmış tabi fakat CDPR biz çıkış gününe kadar düzelteceğiz sözü verdiği için Sony CDPR'e güvenip bir istisna yapmaya karar vermiş. 

Bu son mağazadan kaldırma olayı bence her ne kadar CDPR olaydan daha sonra tek taraflı alınmayan bir karar gibi bir şeyler söylese de bana bir anlaşma olmadan tamamen Sony kendi insiyatifini kullanmış gibi geldi.
Ara
Oyun incelemelerinde 10/10 puan verip tam bir rpg olmuş diyen oyun gazetecilerine bi bakayım dedim. Böyle sarışın mavi gözlü tatliş bir hatun var diyo ki ben buglara takılmadım görmezden geldim diğer tarafta cicişli hatun var diyo ki sadece ana hikaye oynadım çok güzel rpg olmuş IGN'de Tom çıkmış 10 saat oynadım abi 1 mermi sıkmadım tam bir rpg olmuş. Bu insanlar oyunu ne oynamışlar nede oyunlar hakkında hiçbir bilgileri yok.

Bildiğin tiplerine giyim kuşamlarına bakıp gazeteci olarak işe almışlar. Hayatlarında doğrudürüst oyun oynadıklarını bile sanmıyorum bu insanların. Birazda fanlardan korkmuşlar belli. Cyberpunk'a düşük puan veren gazetecilere ölüm tehdidi felan yollamışlardı galiba
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
The Last of Us 2 gibi bir şaheseri yerden yere gömenlerin fan boyluğu cidden insanı sıkıyor. İnternet ve çoğu yerde yorum yapanların %90 ı oyunu oynamadan yorum yapıyor. Kim ne derse onu diyor. Kitlesel yönlendirmenin en belirgin olduğu yerlerin başında oyun sektörü geliyor. Oyunu oynayanların ise fan boyluk yapması kabul edilemez. İyiye iyi kötüye kötü demek lazım. Cyberpunk yarıştığı oyunlar ile (rdr2 gta5) kesinlikle yarışamaz ama ilk günden yapım maliyetini çıkaran bir oyun oldu. Hak etmediği halde. Oynamak için aldım oynayamadım buglar sağolsun. Daha doğrusu tahammül edemedim. Bu gözler The Last of Us 2 gördü. Oyunculara çok ayıp ettiler bu konuda ama fanlar sağolsun cyberçöp dünyanın en iyi oyunu. Basına gelirsek onlar basın değil ticaret merkezi. Parayı veren düdüğü çalar misali.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://twitter.com/XboxSupport/status/1...6865801224

Microsoft Cyberpunk 2077 için iade politikasını "genişleteceğini" söyledi. Microsoft Store'dan alan herkes isterse iade edebilecekmiş. PS Store'un aksine oyun hala satılmaya devam edecek.
Ara
Bugün playstation ve xbox versiyonu için fix geldi umarım konsol için oynanabilir hale getirmişlerdir. Aksi halde oyunun konsol versiyonu tam bir dolandırıcılık örneği. PC versiyonunu ortalama bir bilgisayarla 60 fps sabitleyip oynayabilmek mümkün. Belki fazla oynama şansı bulamadığım ve yavaş ilerlediğimden çok fazla bugla karşılaşmadım ben o bölümlere gelene kadar düzeltmiş olabilirler.

Çoğu görevi tek kurşun sıkmadan yapıyorum netrunner ve assassin karışımı bir karakterle bunu yapmak mümkün. Oyunu tek bir kurşun sıkmadan bitirmek daha çok npclerle olan diyalogların çeşitliliği ve oyuna etkisini ifade etmek için söylenen bir söz ve bu oyunun diyalog çeşitliliği Fallout'4 ü aratır cinsten. Oyun başındaki Corpo-Street kid-Nomad seçimini sadece Jackie isimli karakterle 10dk sonra nasıl karşılaşacağımızı belirlemek için seçiyoruz. Onun dışında bazı diyalogları hızlı geçebilmemizi sağlıyor başka hiç bir anlamı yok. Tekrar oynanabilirliği artıran bir detay yok sadece farklı özelliklerde bir karakterle oyunu tecrübe etmek için yeniden oynamak isteyebilirim yada ilerde rtx desteği olan bir ekran kartı ile oynamak için. Siberkasaptan alınan çok pahalı bir implant ile yetenek puanlarını sıfırlamak mümkün ama karakter statlarını sıfırlayamıyoruz bu yüzden farklı bir karakterle oynayabilmek için baştan başlamamız gerekiyor.

Yapay zeka bir yayıncının sürekli söylediği gibi kötü değil oyunun normal zorluk seviyesinde npcler sürekli cover almanızı gerektirecek bir hasar vuramıyor elinde shotgun olan bir düşmanın üzerine koşarak gidip sopayla vurabiliyorsan artık yapay zekanın mantıklı davranmasını beklememek gerekir. Division 2 de çok beğenilen bir yapay zeka vardı zorluk seviyesini artırdığınızda sürekli oradan oraya koşamadığınız ve yerinizde sabit kalmak zorunda olduğunuz için yapay zeka çok mantıklı hareket edebiliyordu hatta kendi aralarındaki konuşmalarda ''beni koru arkasından dolaşıcam'' gibi taktikler belirleyip sonra bunu uygulamaya çalışıyorlardı. Ama zorluk seviyesini azaltıp düşmanın üzerine koşarak ateş etmeye başladığınızda o oyunda da yapay zeka çok aptal gibi gözüküyordu. Gizlice kamera sistemine girip düşmanları işaretleme, aralarında sessizce dolaşma gibi sabır gerektiren mekanikler kolay zorluk seviyelerinde sadece zaman kaybı olarak gözükebilir. Kolay zorlukta düşmanların arasında süperman gibi dolaşıyorsan aim asist ile her attığını vuruyorsan yapay zeka seni nasıl tatmin edebilir?
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PC versiyonu için gelen fix ile daha önce bahsettiğim işlemci kullanımını artırarak daha fazla performans alma olayını çözmüşler. 3060 ti için 1.03-1.05 karşılaştırması aşağıda.

Bu da rx 580

[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda hiçbir skil açılmadan da rahatça bitirilebildiğini ifade eden çok fazla insan var. Cyberpunk'un savunması oyun RPG demedik falan herhalde .d
Ara
Tamamen hack üzerine yaptığım buildde biraz ilerledikten sonra biraz da silah kullanmak istediğimde ağzıma ağzıma vurduklarından bu görüşe katılmıyorum. Anca silahla ilgili perk almaya başlayınca silah kullanımı kolaylaştı.
Ara
Çiftlikpunk 2077
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cyberpunk satış rakamları toplamda 15 milyonu geçti.  

Duvar rehberi
ozugpqu1wt661.png
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda yapmadığım tercihlerden ötürü alamadığım silahları görünce üzüldüm.
WhaW8Am.gif
Ara
15 milyon satış bence bunun anlamı çoğu oyuncu için oyun hatalarına rağmen geçer not almış veya kullanıcıların çoğunun gelecekte şirketin oyunu düzelteceğine güveni tam. Oyunu düzelttikten sonra cd projektin hatalarının telafisi olarak bedava dlc vs vereceğini düşünüyorum.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 1 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amerika'da CD PR'a Cyberpunk2077 üzerinden dava açılmış.

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberl...106981.htm
Ara
Güzel bir eleştiri videosu olmuş

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
steamde yazmış olduğum incelemeyi buraya da atayaım.

İlk olarak belirtemem gerekir ki bu inceleme de bug ve performans sorunlarından bahesetmeyeceğim. Zaten herkes bu sorunlardan bahsediyor. Peki oyuna neden olumsuz veriyorum. Açıklamaya eksilerden başlayayım
Eksiler:
1- Oyun RPG olarak sunulmasına rağmen Rpg lerin en önemli özelliği olan hikayede seçimlerin yapılması durumu bu oyunda son görev hariç hiçbir yerde bulunmuyor. Gerek arkaplan seçimi gerek diyalog seçimleri tamamen önemsiz.
2- Oyunun giriş bölümünden sonra bir anda altı ay sonra diyerek zamanı ileri sarıyor. neler yaptığınızı da bir video ile gösteriyor. Muhtemelen bu kısım sonradan oyundan çıkarılmış. Nrden biliyorum? Çünkü sonradan bazı karakterler ile V tanışmış olarak başlaken biz onları tanımıyoruz. Viktor. William,wakao örnek verilebilir.
3- Kendi Questline olan bazı yan görevler var. Bu görevlerden panam'ın görevleri hariç hiçbirisinin hikayesi tamamlanıyor ve yarım yamalak sona eriyor. Muhtemelen panam görevleri göçebeler, paralez şirketler, ward polis üzerinde etki yapacak ve oyunun sonuna etki edecekti ama kanımca oyundan bu kısımlar çıkarıldı.
4-fixer larda da benzer bir durum var. o Kadar kişilik verilip farklı farklı kişiler eklenmiş ama bir önemleri yok. Şu halleri ile sadece bir kişi olsa da olurmş. Muhtemelen üst maddeki durum bunlarda da geçerli.
5- bilimkurgu temelli bir oyunda insan ileri teknoloji ve ilginç silahlar bekliyor. Ama akıllı silahlar hariç sadece bir silah var bu durumda ( skippy). Efsanevi silahların istatistikler haricinde bir etkisi yok. Aynı şey hackler için de geçerli.
6- Aşırı derecede tekrar eden yan görevler. hepsi bir mekana gir adamı öldür/ eşyayı al/ hack yap tarzı şeyler. Witcher daki kalite kesinlikle bu oyunda yok.
Artılar:
1- Ana görevler çoğu zaman film kalitesinde sunuma sahip.
2- Oynanış olarak karakter çeşitliliği mevcut ve yeterli. İsterseniz tamamen hacker olarakta oynayabilirisiniz.

Sonuç olarak eğer beklentiniz bir Rpg oyunu oynamaksa öyle birşey yok. Bu oyun ana hikaye ve birkaç tane kaliteli yan görev haricinde elle tutulur bir içeriğe sahip değil. Bunlar tek başına ilginiz çekiyorsa alabilirsiniz. Ama şiirketin trailerlarda belirttiği hikaye seçimleri hatta araba ve kıyafetlerinizin bile oyunu etkileyeceği sözleri tamemn yalan. Muhtemelen bunları tasarlamışlar ama hepsini oyundan çıkarmışlar. Ne yazıkki sonradan düzelecek sorunlarda değiller. Bu sefer üzdün CDPR.
Ara
Dün bir yayıcının yayınındayken dikkatimi çekti. Oyunda Portal'a referans bir görev var. GLaDOS'un Night City'de kendine yer edinmesi beni mutlu etti.

Kojima ve GLaDOS haricinde neler var merak ediyorum doğrusu. İzlerken bunları fark etmesi acayip keyifli oluyor.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.