Anket Başlığı: Hangi Taraftasınız ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Stormcloak

36 39.56%
Imperial

55 60.44%
Katılımcı sayısı: 91 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

RYO: The Elder Scrolls V: Skyrim
Transformers: Fall of Dwemer

YNn8vk.jpg
G0kMNN.png
Ara
Screenshot174682.jpg
orlando-bloom-825978.jpg
G0kMNN.png
Ara
Skyrim Special Edition bu haftasonu için ücretsiz olunca indirip test etmek istedim, vanilla Skyrim/SSE uzun zamandır oynamadığım için hem yüklediğim modlarla nelerin değiştiğini gözlemlemek istedim. Skyrim -modlu- ile Skyrim SE -vanilla-'yı belirli iç ve dış mekanlarda aynı hava koşulları ve saatte ekran görüntüleri alarak karşılaştırdım. Aradaki fark beklediğimden çok daha korkunç çıktı.

4Gmm8p.jpg
XEWWJ0.jpg

MaYYWk.jpg
bL88YG.jpg

9DXXEo.jpg
Ay22gz.jpg

qJqqRB.jpg
5G992D.jpg

RIP Fire Atrnoach

QpXXWv.jpg
0GVVLR.jpg

Düz Skyrim'in vanilla halini biliyorum, SSE'nin gözlemlediğim farkları "godrays (güneş ışınları)" ve "gökyüzü" oldu. Bethasda, Skyrim'in full gökyüzünü ve güneşini kasıp Skyrim SE'yi çıkartmış gibi -ki bu da modlarla bir dakikalık olay-. Bunun haricinde grafiksel hiçbir fark göremedim. Ben çok daha iyi bir Skyrim SE bekliyordum, en azından modlu Skyrim'in %50'si kadar iyi ama %10'u etmez, hayal kırıklığı oldu. Çok yazık olmuş "Special Edition" adı altında tekrar çıkarılması. Desteklediği mod sayısı da az artık, yani ne anlamı olabilir ki SSE'nin, ilginç. SSE'yi gördükten sonra elimdeki Skyrim TES:VIII gibi geldi.

Bu test boyunca işin en komik yanı ise modlu Skyrim'de 45-60 FPS arası alırken vanilla SSE'de aldığım FPS sürekli 30 civarlarındaydı. Bunun sebebini anlamadım.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
SKYRİM SE'nin esprisi konsollar için mod desteği olması sanırım. PC'de hiç bir artısı yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Barbar stormcloaklar ! İmparatorluğu kuranlarda kuzeyliler değilmiydi ne çabuk unuttunuz ? Sizin amacınız o değil biz sizin amacınızı çok iyi biliriz sizin işiniz fesat çıkarmak. İmparatora sadakaatle yemin ederimki Skyrimin her köşesini karış karış gezip her birinizi öldürüceğim ! Kafataslarınızı tamrielin tek gerçek İmparatorları olan Medelerin sarayında sergileyeceğim. İşte o gün insanlar beni imparatorluk sarayına giden yolda alkışlar ve tezahüratlarla karşıladıkları gün olacak !
Ara
İnternette gördüğüm kadarıyla SSE'nin vanilla hali oldukça iyiydi. Hani kendiliğinden modlu gibi bir hava yaratılmıştı.
G0kMNN.png
Ara
Şu an normal Skyrim mağaza sayfasından görülmüyor sadece Special Edition var. Bir arkadaşınızın kütüphanesinden girip görebiliyorsunuz ama indirime girmiyor. Hep 31 tl ve diğer dlclerle beraber 100 liraya geleceğine 54 lira SSE alıyorsunuz, Bethesda kazanmış oluyor. Siz de çok güzel bir şekilde dolandırılma zevkinin doruğuna varıyorsunuz.
Ara
qJqXv5.jpg

MaYMDN.jpg

QpXd2k.jpg
G0kMNN.png
Ara
ScreenShot220.jpg
ScreenShot201.jpg
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.jpg
Sic Parvis Magna
Ara
Adamlar yapmış. Screenshot'ta oyundaki kadar cool çıkmamış, sad. Bir de animasyonu, sesi vs. iyi baya.

2Ev3Dq.jpg
G0kMNN.png
Ara
Gaul's Item Showcase

Her biri buram buram emek, onbinlerce septim, yüzlerce maceranın karşılığı olan envanterimi paylaşayım dedim. Görev ile verilenler harici hepsini sıfırdan kendim alıp dövdüm ve tılsımladım.

Karakterimin ana silahı olan Elf kılıcı Glorfinduil ile başlayalım. Kendisiyle Mehrunes Dagon'a vurulduğunda yarısı boşa gidecek güçte.

Gy1E53.jpg

Kılıç ustası olan karakterim aynı zamanda Elf yayı Celadrierion ile okçuluk ve suikast ustası.

lbzLjB.jpg

Kılıç sağ elde iken sol elinde kullandığı Magnus Asası, Büyücüler Koleji'nden ödül olarak verilmişti. Bazen böyle Gandalf gibi takılmak yerine asayı envantere ve sol ele gerekli bir büyü alıp Spellsword da takılabiliyorum.

5GR42d.jpg

Klasiklerden Kanlı Gül, daha oyunun ilk günlerinden beridir envanterimdedir. Acil durumlara her zaman bir Dremora can kurtarır fakat son zamanlarda gerek kalmadı.

d7qo0n.jpg

Envantere en son katılanlardan Halldir'in Asası, ismi dikkat çekici. Tılsımı çabuk biten silahlarım için ruh cevheri doldurmaya yardımcı oluyor.

bL4jYj.jpg

Zırhlar ve takılarla devam edelim. Oyunun başlangıcından itibaren Deri+Elf zırhı kombinasyonu > Kristal Zırh > Çelik Zırh > Bülbül Zırhı gibi bir değişim yaşadı. Bununla beraber karakterin odak noktası Spellsword > Battlemage > Crusader > Assassin oldu.

AyYEgq.jpg

0G28LL.jpg

4GRD8q.jpg

JOEX6n.jpg

OydkBA.jpg

ve ölümün maskesi

zJEgY4.jpg

Skyrim'i %100 bitirme hedefimde epey ilerledim gibi. 'Imperial Hero of Skyrim' RP'si yaptığım için oyunu komple bitirmek ve ordan oraya yardım için koşma konusunda bir 'immersion' ya da 'lore' problemi olmuyor, cuk oturdu diyebilirim. Eğer Dark Elf, Khajit, Ork vs. karakter açsaydım oyunun toplamda %50'lik diliminde falan oynarken oluşacak büyük saçmalıklar beni öldürebilirdi. Skyrim; Nord, Imperial ve maksimum Breton ile oynanabilecek bir TES oyunu, eğer tamamen bitirmek istiyorsanız. Mesela yok High Elf olacağım derseniz ya Companions'u 'essential NPC'likten çıkartıp hepsini yok edeceksiniz ve oyunun bir kısmından vazgeçeceksiniz ya da oynarken sinir krizi geçireceksiniz. :rofl:

yznm1j.jpg
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun girilmedik deliğinin kalmadığının kanıtlandığı bir başka resim daha :P
[+] 2 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öyle yapmazsan zevk almazsın İlber. Ayrıca tamamen bitiren adam herşeyi bilir artık TES'de. (Çoğunu)

Tabi kitap okumak da önemli, çocuklarınıza da okutun.

Eline Sağlık @GaulTurk
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9Dpgbr.jpg

Ben de kılıcımı koyayım.

lbzb2b.jpg
[+] 1 üye Âşık Pikaçu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ejderhalar saldırı halinde değilken ya da havada uçmuyorken nerde ne yapıyorlar diye merak eden varsa:

Kudret sözcüğü duvarlarının yakınında ya da belli başlı bölgelerde (mesela seyrek ağaçlı bir orman) Smaug-nevi bir şekilde uzanıyorlar.

Görsel

Gizli bir şekilde ok attıktan sonra bu pozisyonu aldı kudretli ejderhamız.

Görsel
G0kMNN.png
Ara
wtf Altmer Legate?

1G24y1.jpg

qJm3lW.jpg
G0kMNN.png
Ara
Keşke benim de doğru düzgün bir sistemim olsa da grafik modu kurabilsem  :unhappy:
Ara
Arkadaşlar lütfen böyle cümleler kurmayın kalbim kırılıyor :)

Böyle grafikleri istemek bir yana, 4.5k para verip low'da oynayamamak diğer yana.
Ara
skyrimden grafik beklemeyen bi insanım ki rahatça enb kurabilmeme
ramen kurmuyorum
Cogito, ergo sum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.