Satranç Odası
#41
Benle oynamak isteyen varmı
Ara
Cevapla
#42
(09-09-2020, 18:34)baywatch06 : Benle oynamak isteyen varmı
https://lichess.org/@/Diaaanaaa eklerseniz ve mesaj atarsanız oynayabiliriz hocam
Ara
Cevapla
#43
IGNBsj.png
Satranca yeni başladım
Sizce bir umut var mı ? 
Botla oynadığım bir maç..
Online maca girmiyorum daha..
Kendimi hazır hissetmiyorum.
Normal de cok atakcıyım satranc da .. 
Botu hafife almayın. Botlar da güclüymüş meğer:D
Ara
Cevapla
#44
Kendini geliştirirken önemli olan yenmek veya yenilmek değil. Maç bitince maçı baştan sona kendi kendine analiz edip hatalarından ve hatta rakibin hatalarından ders çıkarmak asıl önemli olan şey. Rakibin materyal olarak çok üstün olduğu bir galibyet kazanmış ama bundan dolayı kendine yüklenmemelisin. Online kısmına gelince, hem botlarla hem de insanlarla oynamak iyi olur. Belli bir noktadan sonra online'a başlarım diye düşünme, karşılaştığın kişiler de seninle benzer seviyelerde insanlar olacak. Ne de olsa puanlama bunun için var. Gerçek insanlarla satranç oynamaya güzel bir başlangıç yapmak için önümüzdeki Strategyturk Satranç Turnuvası'na katılabilirsin. Satrançta da diğer konularda da kendini geliştirmek için önemli olan, konfor alanından dışarı çıkabilmektir.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#45
(31-10-2020, 18:57)Attila the Hun : Kendini geliştirirken önemli olan yenmek veya yenilmek değil. Maç bitince maçı baştan sona kendi kendine analiz edip hatalarından ve hatta rakibin hatalarından ders çıkarmak asıl önemli olan şey. Rakibin materyal olarak çok üstün olduğu bir galibyet kazanmış ama bundan dolayı kendine yüklenmemelisin. Online kısmına gelince, hem botlarla hem de insanlarla oynamak iyi olur. Belli bir noktadan sonra online'a başlarım diye düşünme, karşılaştığın kişiler de seninle benzer seviyelerde insanlar olacak. Ne de olsa puanlama bunun için var. Gerçek insanlarla satranç oynamaya güzel bir başlangıç yapmak için önümüzdeki Strategyturk Satranç Turnuvası'na katılabilirsin. Satrançta da diğer konularda da kendini geliştirmek için önemli olan, konfor alanından dışarı çıkabilmektir.
Cevabın icin tesekur ederim.
İnan iyi geldi.
Bu arada resimde ben yendim .. Pc değil  :) Sonucta bot ..  Gerçi şimdi botlarla oynasam yine yenemem. Online kısmına alıstım. :)
Online kısmın da her ne kadar baya mac kaybetsem de inanıyorum.
İyi yerlere az da olsa geleceğim.
Chess.com da eşleştirme sistemi berbat.
Bana 1000 puanlık adam geliyor ki ezer geçer..
Oyle de oldu. 
Satranc da beyin ve özgüven çok önemliymiş.
Net bir şekil de anladım.  Geç de olsa .. :)
Tavsiyelerin için tekrardan teşekkürler.
Ara
Cevapla
#46
Rica ederim. Evet, puanlama sistemi daha dengeli maçlar için var. Yine de bazen yeni hesap açmış iyi bir oyunuya veya hile yapan birine denk gelmen normal. Ama rakibin puanına fazla kafanı takma. Ben bu durumu çok yaşadım, turnuvaya gittiğimde rakibimin UKD'si benden daha yüksekti ve bana oyunu kazandıracak hatalarını göremedim. Çünkü beynim hep "x seviyesindeki biri yaptıysa bir sebebi vardır." lafıyla yankılanıyordu. Rakibin puanını kafama takmadığımda ise kendimden daha iyi oyunculara karşı güzel galibiyetler aldım ve performansım yükseldi. "1000 puanlık ezer geçer" diye düşünerek kendini strese sokma, elinden gelenin en iyisini yap. Yenilirsen bir şey kaybetmezsin, yenersen de kendinden yüksek puanlı birini yenmenin mutluluğunu yaşayıp satrançta yavaş ama emin adımlarla ilerlediğini kendine hatırlatırsın.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#47
Açılışlar hakkında bilgi veren beğendiğiniz bir kitap, video, makale gibi anlatımlar varsa paylaşabilir misiniz?
v1.png
Ara
Cevapla
#48
(01-11-2020, 21:27)Attila the Hun : Rica ederim. Evet, puanlama sistemi daha dengeli maçlar için var. Yine de bazen yeni hesap açmış iyi bir oyunuya veya hile yapan birine denk gelmen normal. Ama rakibin puanına fazla kafanı takma. Ben bu durumu çok yaşadım, turnuvaya gittiğimde rakibimin UKD'si benden daha yüksekti ve bana oyunu kazandıracak hatalarını göremedim. Çünkü beynim hep "x seviyesindeki biri yaptıysa bir sebebi vardır." lafıyla yankılanıyordu. Rakibin puanını kafama takmadığımda ise kendimden daha iyi oyunculara karşı güzel galibiyetler aldım ve performansım yükseldi. "1000 puanlık ezer geçer" diye düşünerek kendini strese sokma, elinden gelenin en iyisini yap. Yenilirsen bir şey kaybetmezsin, yenersen de kendinden yüksek puanlı birini yenmenin mutluluğunu yaşayıp satrançta yavaş ama emin adımlarla ilerlediğini kendine hatırlatırsın.
Biraz önce birine çok pis yenildim.
Acısını fena cıkardım. :) 
Yenmek ve yenilmek kavramı biraz önemli.
Çünkü insan yendiğin de çok mutlu oluyor. :)
Bu mac benim için efsaneydi. :)
vQcyL6.png
Yine de daha çok gelişmeliyim. :)
Ayrıca senin moral veriyici konusmaların iyi iş yapıyor. :)
[+] 1 üye merty nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#49
https://lichess.org/@/DelPiyeno
Oynamak isteyen varsa Lichess hesabımın linki.
Çok iyi oynadığımı söyleyemem ama ortalamanın üstünde oynuyorum eğer zorlanacağınız birine karşı oynamak isterseniz boş vaktim oluyor.
Ara
Cevapla
#50
https://lichess.org/ZqXKZkyd

30+20 klasik oynamak isteyen varsa gelebilir.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.