Satranç Turnuvası: Mayıs 2017
Saat belirleyin o saatte buluşun.
Ara
Ekran kartım yanmasaydı Steam'den flood yapardım lakin harici anakart ile Steam anasayfasında bile muazzam bir kasma yaşıyorum. Aslında kullanmadığımdan değil, kullanamadığımdan. :)

Eyy Kayser eğer geleceğim(?) diyorsan yarın 22:00 ile 22:30 arası seni Orthanc'ta Saruman ile bekliyor olacağım.
Ara
@Satranççıgenç
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(16-05-2017, 03:44)onaz : Ekran kartım yanmasaydı Steam'den flood yapardım lakin harici anakart ile Steam anasayfasında bile muazzam bir kasma yaşıyorum. Aslında kullanmadığımdan değil, kullanamadığımdan. :)

Eyy Kayser eğer geleceğim(?) diyorsan yarın 22:00 ile 22:30 arası seni Orthanc'ta Saruman ile bekliyor olacağım.

Telefondanda oynayabilirsiniz.
Ara
Karşılaşmaların bugün içerisinde tamamlanması gerekiyor.
(16-05-2017, 08:40)cemal : @Satranççıgenç

bu satranççıgenç birinin trol hesabı kesin katılmış ama gelmiyor.
Ara
@Denys ne zaman musaitsin, bugun yapabilirmiyiz ?
Ara
Troll trollden anlar derler, Kaiser'in doğruluk payı olabilir.
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Denys'e attım linki.
Ara
Denys 1 - 0 PashaZade

https://tr.lichess.org/Brc8G6BN
Ara
(11-05-2017, 21:22)Denys : @Satranççıgenç kardeşim kaç gündür yoksun bugün atalım maçı ?

pardon kardeşim şu an müsaitim

(16-05-2017, 21:32)Satranççıgenç :
(11-05-2017, 21:22)Denys : @Satranççıgenç kardeşim kaç gündür yoksun bugün atalım maçı ?
müsait değildim.zaten zaman geçmiş

(16-05-2017, 21:32)Satranççıgenç :
müsait değildim.zaten zaman geçmiş
Ara
Tur süresini bir 15 dakika aksatabiliriz. Şu an evime geçiyorum. Bir problem olmaz sanırım.
Ara
Troll hesap ne alaka olum, adam turnuvayı görmüştür turnuva için kayıt olmuştur.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://tr.lichess.org/XEDrVqpq

kaiser 1-0 onaz
Ara
Analiz full benim lehimeyken süre yetiştirememek.. x(

Yeni analiz ettim. Eğer son hamlemi WxC5 yapsam mat ediyormuşum. Tabi orada can hayliyle Wa6+ oynamışım. :D
Ara
Zamanlı oynamak bence çok saçma. Adam burada zaferi haketmiş ama zaman doldu diye yeniliyor. Yani burada satranç turnuvası yapıyoruz, kim daha hızlı oynayacak turnuvası değil. Şahsi görüşümdür bu. Gerekirse Turnuva kurallarını tekrar elden geçirelim derim.

Satranç turnuvalarında oyunlar zaten süresizdir. Çok fazla uzarsa oyuncuların talebiyle masa saati alınır. Bilenler bilir.

Kural önerisi eğer kabul edilecekse eğer illa da süreli olması gerekiyorsa 10 dk + 5 sn gibi hamle yaptıkça saniye veren şekillerde oynayabiliriz.
Ara
Kesinlikle size katılıyorum, @Merco. Süresiz zaman kavramı kötü niyetle kullanılabileceğinden en azından hızlı oynamaktan ziyade düşünerek, hesaplayarak oynamanın turnuvadakilere daha çok tecrübe ve keyif katacağını düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam son 9 hamlemi 9 saniyede ve son 5 hamlemi ise 3 saniyede yapmak zorunda kalmıştım. Belki de zaman yetmezliğine maruz kaldığım için bu kadar önemsiyor olabilirim. Sonuçta maç kazanmaktan ziyade keyif almak için oynayanlardanım ve çok çekişmeli geçen bir mağlubiyeti, kolay kazanmaya her zaman yeğlerim. Yine de en kısa sürede en doğru hamleleri yapmak başka bir meziyettir. Arz var ise Yıldırım Satranç turnuvası düzenlenilebilir. Blitz çok ayrı bir kategoridedir ve Blitz'e özel ayrı turnuvalar düzenlenir. Yıldırım Satranç'ında açılışları ve savunmaları teorik olarak çok iyi bilmek gerekir. İlkokul zamanımda düzenlenen ilk ve son kez katıldığım İstanbul geneli bir turnuvanın 3.sü olan biri olarak söylüyorum ki ben de de Yıldırım Satranç oynayabilecek teorik bilgi yok. 

Oynamaya hevesli kişi 10 dakika da oynar, 3-5 saat de oynar hatta günlerce de oynar. Örnek: 20 saatten uzun süren Goran Arsovic ve Ivan Nikolic maçı.

Yine de @Kayser-i Rum'u buradan da tebrik edeyim. 1 dakika 36 saniyeye sahip olmak galibi mağlup, mağlubu galip eden nokta oldu. :P
[+] 1 üye onaz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son şampiyon Kaiser zorlanmadı.

(12-05-2017, 20:56)GaulTurk :
(25-04-2017, 02:11)GaulTurk : @cemal
6adbcbfe494946e7adc1f5034c907dd9_-the-cr...80-440.png

Gaulcüm . suana kadar turnuvalarda 2 kisiyi yenemedim. biri fodunkiran. digeri cemal.

[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Satranççıgenç

Karşılaşmalarını takip etmen gerekiyor, süresi geçmiş diyip gittiğin gün 2. tur karşılaşmanı yapabilirdin. Forumda mention atılıyor.
Mayıs 20172. Tur Sonuçları
Beyaz OyuncusuSiyah Oyuncusu
Mercochatlaks14
DenysPashazade
onazKaiser-i Rum
TurkJediBulbadox
cemalSatranççıgenç
Probanguçan erişte

Mayıs 20173. Tur Maçları
Beyaz OyuncusuSiyah Oyuncusu
@Kaiser-i Rum@Denys
@cemal@Merco
@chatlaks14@TurkJedi
@PashaZade@onaz
@Bulbadox@Probang
@Satranççıgenç@uçan erişte

Bu karşılaşmaların 19 Mayıs 23.59'a kadar tamamlanması gerekiyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.