Satranç Turnuvası: Şubat 2017
Tebrikler @fodunkiran
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 2 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler genç @fodunkiran
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2.ci olmuşum, tebrikler herkese
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler @fodunkiran.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Fodunkıran'ın hakkıydı tebrikler. 
Hiçbirşey anlamadım turnuvadan, oynamayacaksınız niye katılıyorsunuz.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
teşekkürler..
Turnuvanın sistemini tam oturmadı. Lichess ten ya da başka bir siteden turnuva oluşturup bir kaç saat içerisinde bitecek bir turnuva yapabiliriz. Aynı anda yeterince kişiyi müsait bulamayacağımız bir durum olursa yazışmalı satranç yapabiliriz. Yazışmalı da genel olay 12 saat 1 gün 2 gün gibi her hamle için vakti var herkesin bir maç bile oldukça uzun sürüyor iki tarafta bitirene kadar oynamak için aynı anda oyuna geçmezse. Ama vakit konusun da en sıkıntısız yazışmalı olacaktır. Çünkü rakibinin müsait olması olması gerekmiyor oynamak için.
Ara
'Yazışmalı' çok mümkün olduğunu sanmıyorum, birkaç saat içerisinde bitecek turnuva da istediğimiz bir şey değil. Tüm aya yayılmalı ancak aktifliğini kaybetmemeli.

Mart ayına geldik ve bu ay da turnuva olacak, burada bana kalırsa seçeneklerimiz şunlar:

1. Belli sınırlamalar koyarak aktif olacağına güvendiğimiz üyelerle aynı sistemde bir turnuva düzenlemek.
2. Sınırlamalar koymadan elemeli usülde bir kişinin elendikten sonra katılım sergileyemediği bir turnuva düzenlemek.

Birinci seçenekte sayımız ne olursa olsun etkinliği başlatabiliyoruz yani illa ki 8 veya 16 veya 32 kişi olmasına gerek kalmıyor öte yandan 2. seçenekte tam rakamlar bulmamız gerekiyor herkesin eşleşebilmesi için dolayısıyla örneğin 12 kişi başvurduğunda 16'ya tamamlayacak 4 kişi olmadığı için mevcut 4 kişiyi egale edip 8 kişilik, oldukça kısa süren bir turnuva yapacağımız anlamına geliyor ve bu güzel bir şey değil.

Dolayısıyla İsviçre sisteminde devam ancak hem belli şartlar olabilir hem de konunun ilk mesajında bu etkinliğe dair katılımcıların biraz daha hassas olmalarına dair bir uyarı olabilir diye düşünüyorum.

Bu arada ilk mesaja puan tablosunu ekledim.
hafta sonu olursa seve seve katilirim lakin hatfa ici musait olamam. ( hafta sonu oynamak isteyen varsa steamden veya forumda yazarsa sevinirim )

Irkin, Dinin ne olursa olsun kardesim, Ne mutlu Turkum diyen herkes TURKtur. aksini soyleyenin kaynanasina atlayayim.

ordu-turkey-2.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.