Sene Boyunca Kaç Kitap Okudun?
#1
kitap-2.jpg
Bu gün 2019'un son günü. Koca bir seneyi geride bırakıyoruz. Umarım dolu bir sene geçirmişsinizdir. Peki bu sene boyunca kaç kitap okudunuz? En beğendiğiniz hangisiydi?
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Bu yıl 10 kitap okumuşum. En sevdiğim ise James Joyce'un Sanatçının Bir Genç Adam Olarak Portresi idi. Kendime dair çok şey gördüm bu kitapta ve düşünce yapımın biraz daha şekillenmesine vesile oldu. Unutamayacağım güzellikte bir eser.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#3
6 kitap okumuşum. Fark edince üzüldüm. 20'ye yakın kitap aldım sene içinde büyük bir hevesle. Hepsi kitaplığımda duruyor. Artık 2020'de atılım yapma zamanı gelmiş.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
2-3 tane ancak okuyabildim. 2019 hayatımın en kötü yıllarından biri oldu muhtemelen bir çok anlamda.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
2 tane okuyabildim maalesef. İkisi de bilim kurgu kitaplarıydı ve ikisini de kesinlikle tavsiye derim. Bunlar:
  •  Zaman Makinesi (H.G. Wells)
  •  Ben Robot (Isaac Asimov)
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#6
83 kitap - 22332 sayfa
İş bankası klasikler, fantastik ve bilimkurgu çoğunlukta.
[+] 5 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
7 kitap okumuşum. Bu yılın ilk 2 ayında yurt dışında olduğum için 2 ay hiç okuyamadım. Onun dışındaki süre boyunca önceki yıllara kıyasla daha fazla okuduğumu söyleyebilirim.

7 kitap içinde favorim.
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#8
Bu sene okuma konusunda bomboş bir sene geçirdim diyebilirim. Sadece kısa dört kitap bitirdim ve asıl üzücü kısım bunlar arasından sadece Fareler ve İnsanlar'ı hatırlıyorum.
Ara
Cevapla
#9
Benim de 18 kitabım var okuduğum. Ancak ayda 4-5 kitap okuduğum yıllar üzerine eksik kalıyorlar. Sanırım 2019 pek kitaplı bir yıl olarak geçmemiş genel olarak.
elefsar.jpg
Ara
Cevapla
#10
27 Roman - 3 felsefe kitabı - yaklaşık 13000 sayfa.
[+] 3 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#11
Saymadım. Hiç saymam. Ama şunu biliyorum ki, 2019 okuduğum kitaplar bakımından hayatımın en iyi yıllarından biri oldu. Yüzüklerin Efendisi gibi bir seriyi okumayı yıllar boyu erteledikten sonra alıp okumak, "The Witcher - Son Dilek"i hevesle bir iki günde bitirmek, Dune gibi efsane bir bilim - kurgu kitabını keşfetmek ve Arrakis'te zorlu anlar yaşamak, A Song of Ice and Fire'da kendini entrikaların ve kanlı savaşların ortasında bulmak... Bu sene bir çöl gezegeni olan Arrakis'ten Mordor'un Hüküm Dağı'na, Westeros'taki kaostan Witcher evrenindeki kasvete kadar bir sürü güzel şeyi tecrübe ettim. 2020'nin benim için bu yıldan daha da iyi bir yıl olmasını temenni ediyorum.
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#12
2019 kitap açısından kötü bir sene oldu benim içinde. Gerek maddi olarak zorlaması, gerek zaman yetersizliği. Yine de tam sayısını bilmiyorum ancak 10 15 arası okumuşumdur.

Bunların arasından beni en etkileyen ve beğendiğim Sofie'nin Dünyası'dır sanıyorum.
Ara
Cevapla
#13
Keşke kurgusal ve kurgusal olmayan onlarca kitap okudum diyebilseydim. Topu topu 4 tane okudum. Hepsi de Mommsen text. Onları okumadan mezun olmak imkansız gibi bir şey. Çevirmesi de ayrı bir zulüm.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.