Duyuru: Hearthstone'da Mayıs 2018 Sezonu - Garden Party
PRU2PV3EJUF01524260854102.jpg

Mayıs ayı içerisinde Wild veya Standard olmak üzere ranked oyun modlarında 5 maç kazanan oyuncuların ay sonunda elde edeceği kart tanıtıldı.

ZJD8C76XZEU81524260880458.png

Lunara's Garden adı verilen bu kart arkası, ay sonunda bu ay boyunca edindiğiniz en yüksek ranka göre şekillenen hediye kutusunun içinde dahil olacak.
Edindiğiniz ranka göre bu kutudan çeşitli altın kartlar veya dust edinmeniz de mümkün.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Alleria'nın kart arkalığına benziyor, sevdim.

Card_back-Alleria.png?version=37237dd324...1afa47d6e5
tTRiYax.png
Ara
Ben bu aylık kart arkası verme işini sağlıklı bulmuyorum, mesela ben oyuna başlamadan önce verilmiş aylık kart arkaları var onları edinmek istesem edinmemin imkanı yok. Tamamen sembolik ay bazlı hediye gibiler zaten oyunu az çok ciddi oynayan herkes rankedda öyle ya da böyle 5 maç kazanabiliyor.

Bana kalırsa bu kart arkaları, tematik bir biçimde tasarımlarıyla uyumlu bir başarım sistemine bağlanmalıydı oyunda. Örneğin Lunara's Garden diye bir kart arkasını almak için herolardan Lunara ile bir şey yapman istenecek oyunda, eğer bunu başarırsan o oyun sonrasında kart arkasını edineceksin.
Bahsettiğiniz sistemi (achievement/başarım sistemi) yıllardır forumlarda ve redditte gelmesi için çoğu oyuncu Blizzard'a söylüyor ama bu konu ile ilgili hiç açıklama yapılmadı. Aynı şekilde kahramanların 60 level sınırının da kalkması için bir sürü konu açıldı ve açılmaya da devam ediyor. Level 60'a ulaşıldığında o kahramanla oynamak bir yerden sonra bir anlam ifade etmiyor. Ben Rouge'u 60 level yaptığımdan beri onunla fazla oynayasım gelmiyor, diğer düşük level kahramanları yükseltmeye çalışıyorum. Bu konu içinse belirli yüksek levellere gelindiğinde altın, kart arkalığı hatta bir başarım bildirimi bile alsak oynamak için insanlar daha hevesli olur.  

Kart arkalıklarını da dediğiniz gibi her ay 5 zafer alana değil de belirli görevleri yerine getirenlere verseler daha anlamlı olur. Bu görevlere her ay yenileri eklenmeli ve yapması 5 zafer almak kadar kolay olmamalı. Ama istenilen bir vakit yapılabilir olmalılar. Mesela warrior ile 1 canın ve en az 20 armorun varken 5 kere oyun kazan veya hunter ile hiç hero power kullanmadan 10 oyun kazan gibi.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.