Shogun 2 : Ana Senaryo - Ekran Görüntüleriniz
AAADC249B5869E4357FC352DD80C0582935AA41A

D85CD99C61718B176F38CDDBDF38231CE4F4B288

Ikko-İkki'nin derdi nedir  2 turda 1000'in üstünde adam çıkarıp saldırıyor. Müttefiklerim nedeniyle Oda ile savaşa girdim. İkko-İkki ile uğraşırken başkentime Muazzam bir orduyla çıktılar. Yeni bir campaigne başlayacağım.

Şerefimizle yaşadık. Şerefimizle öldük.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Ikko-Ikkı sorunlu bir klan.
G0kMNN.png
Ara
A48760C0F28552CB04E7EB25085CD5CAC8029DED
Savaşı bırakıp manzarayı izleyebilirsiniz.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Better Maps modu ile de daha harika görüntüler elde etmek mümkün.
G0kMNN.png
Ara
gWJj6N.jpg

lW6BqB.jpg
VM129y.jpg
nW3YQ5.jpg

İlk defa Shogun 2 oynadım. Yaklaşık 1 saat sürdü. Hojo ile oynadım. Normal seviyede açtığım için etrafımdakiler gayet sakin. Saldıran yok. Kıyıdakilerle dost olunca içeri gideyim dedim. Şöyle güzel bir köprü savaşı yaptım. Sonrasında U ile başlayan bir topluluk 1000 kişilik Daimyomun ordusunu 2500 kişi ile kıstırıp öldürünce direk çıktım. :D Sanırım biraz daha sabırlı olmak lazım
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
U ile başlayan topluluk :rofl: Onlar saygıdeğer Uesugi klanının savaşçıları.

Shogun 2 > RotS > FotS zaten :D

Hojo ile bir başlangıç yapman ilginç olmuş hocam. Chosokabe öneririm. Sabır gerekli evet, çoğu oyunda sabır kazanmanın anahtarlarından biri.
G0kMNN.png
Ara
Aynen Uesgui Klanıydı. 20 tur falan bekledim ama ilk önce yanımdaki şehri aldım. Sonra binaydı askerdi vs üretime geçip full ordu ile gittim orayı aldım. Çok kayıp verdim. Sonra adam full orduyla geldi ya savunamadım. Gerçekten savunması çok kötü bir kaleydi.

Bir de Sur namına hiç birşey yok. Adamlar tırmanıyor. Nasıl savunacan :D 2500 kişi karınca gibi üzerime çullandı resmen. Şehir savunmalarını geliştirmek gerekiyor sanırım. Ama askerlerin konuşması hoşuma gitti.

Yari Ashiguri falan güzel bağırıyorlar :D
Ara
Oynarken ter döktüğüm tek TW oyunu :D Çünkü bölgelere, şehirlere ve ülkelere aşina değiliz. Birden bir yerden Japonya'nın en elit generali çıkıp tokat atabiliyor :joy:

Direkt olarak Samuray çıkarma çalışmalarına başla. Ashigarulardan adam olmaz :xd:
G0kMNN.png
Ara
Bu adamların sırtında neden karpuz var ?  :joy: :joy: :joy: Şakası bir yana bu sırttaki çantamsı karpuzumsu şeyler nedir ? 

20180914221652_1.jpg

Burda da turpumsu birşeyler var. Japonyaya özgü bir şeymi acaba ? 

20180914222558_1.jpg
Ara
Onlar poşet gibi ince kıyafet üstüne hava ile doldurup örüyorlar sırtından ok yediğin zaman o şeye vuruyor Kalkanın taşıması rahat ve daha güvenlikli olanı gibi
Ara
1400 kişilik asi ordusu içerisinde 620 kişilik garnizon bulunan şehrime saldırdı.

20181123054110_1.jpg

Kuşatmayı kapıdan yapmak yerine binanın köşesinden tırmanarak yaptılar. Garnizonumuzun sayısını küçümsediler ve askerlerimizin onuruna hakaret ettiler.

20181123054210_1.jpg

Fakat unuttukları birşey vardı. Shimazu Klanındaki herkes onuru için yaşar ve onurları için ölürler. Yapının köşesinden tırmanan asi askerleri ilk önce okçularımızın oklarının tadına baktılar ardından da mızraklı birimlerimiz tarafından adeta doğrandılar. 

20181123054125_1.jpg

Bir süre sonra binaya tırmanan asi askerleri mızraklı birimlerimize ulaşmak için kendi adamlarının cesetlerine basmak zorunda kaldılar.

20181123054441_1.jpg

Şanlı Shimazu askerleri şehri korumakla kalmayıp asilerin başlattığı isyanı onlara hakkettikleri ölümleri vererek sonlandırdı.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
20190812141800_1.jpg
Tanrı'nın yardımı, bütün ticaret noktalarındaki tekelimiz ve her yerde isyan çıkartabilen dördüncü seviye misyonerlerimiz ile ilk Shogun 2 oyunumu zorda bitirmeyi başardım. Herhalde bundan sonra Tokugawa denemesi yapabilirim. 
20190812130311_1.jpg
20190812130504_1.jpg
Bu da Kyoto'nun kapılarındayken bize saldıran Shogun yalakası İkko-İkki'leri yok katlettiğimiz savaş. 
Ara
Tarihi Muharebeleri yapıyordum. Birkaç ekran görüntüsü aldım.

Görsel

5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Honshu'ya çıkarma yapan birliklerimizi pusuya düşüren Takeda daimyosunu güç bela yendik. Daha ilk savaştan bu kadar asker kaybetmek bizim için biraz hayal kırıklığı oldu ama Buzen'i geliştirdiğimiz için birlikler bu sayede çok çabuk toparlanacak. Kyoto'daki Ashikaga yönetimini deviren Imagawa Şogunluğunu ve müttefikleri Takeda'yı Kyoto'ya kadar süpüreceğiz.

unknown.png?width=855&height=481
[+] 2 üye Örüzmek nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Yasin Ahmet bana kısmet olmadı maalesef.. Ordualarım giderken bir başkası çoktan kellelerini almıştı..

rae.png

Görsel

Burada da sıkı ormanlık alana(!) saklanmış ashigaru ordum düşmana sürpriz yapacak.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@elefsar mod kullanıyor musun? Kullanıyorsan hangi modlar?
IbnE9P2.gif
Ara
@Attila the Hun mod kullanmıyorum. Ama kullanacağım kesin. Bazı steam başarımlarını alıyım da eksik kalmasın dedim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-11-2020, 15:45)elefsar :
@Yasin Ahmet bana kısmet olmadı maalesef.. Ordualarım giderken bir başkası çoktan kellelerini almıştı..

rae.png

Görsel

Burada da sıkı ormanlık alana(!) saklanmış ashigaru ordum düşmana sürpriz yapacak.
Bu profilime ve kişiliğime hakarettir @elefsar. Seni 1v1 düelloya davet ediyorum.
Ara
Klan monuna bakarsam Oda oynuyorsun ama şunu yapmadan edemedim:

3vlghq.jpg
IbnE9P2.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201103220838_1.jpg

Oda ile şogunluğumuzu ilan ettik. Bol ashigaru'lu bir oyundu.

[+] 4 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.