Shogun 2: Fall of the Samurai - Yashima Taira Klanı
#1
mon_256.png
Yashima Taira

Yashima Taira Klan Bonusları
Üstün nitelikli denizciler (+%20 gemiler için sefer haritası hareket sahası)
Uzman gemi inşaatçıları (-%20 gemiler için toplam maliyet)
Usta tacirler (+%15 ticaretten elde edilen gelir)

Tayra'nın gururlu bir aile olmaya çok hakkı vardır. Asil bir soya sahiptirler çünkü damarlarında en asil imparatorların kanı akmaktadır. İmparator Kammu'nun soyundan geldiklerini tamamen gereği gibi hatırlamaktadırlar.Ayrıca işini bilir bir ailedirler ve Japon tarihinin Heyan Dönemi'nde İç Deniz'deki korsanlık faaliyetlerini bastırarak haklı olarak takdir edilmektedirler. Aile 1156'daki "Hôgen Kargaşası"ndan sonra olağanüstü bir güç ve nüfuz kazanmaya başladı. Tayra doğru tarafı destekledi; Fucivara'yı ezmeye yardım etti ve nihayetinde Minamoto Ailesi'nin sürgün veya idam edilmesini gördü. Tayra Kiyomori başvekil oldu ve kendi akrabalarını saraya, kızını da İmparatorluk yatağına soktu. Torununu İmparator Antoku olarak tahta oturttuğunda tüm bu tasarıları amacına ulaşmış gibi gözüküyordu. Bu hareket Antoku'nun büyük üvey kardeşi veliaht Moçihitô'yu öfkelendirdi ve o hayatta kalan Minamoto beylerini Tayra'ya karşı savaşa çağırdı. Sonuç ise Tayra Kiyomori ve dalaverelerine yönelik suçlamalara dayanabilen bir iç savaştı. Tayra meşru veraset yoluyla tahta çıkma sırasını görmezden gelmişti. Bu kesinlikle Minamoto'nun herkesi inandırdığı şeydi.Savaş sebebi ne olursa olsun, Tayra'nın zafer konusunda mantıksız beklentileri yoktu. İmparator'u idare etmektedirler ve adı lafta kalan yasal hükûmettirler. Düşmanları asilerdi. Tayra haklı olarak kendilerine hem karada hem de denizde güç veren askerî bir ailenin bir mensubu olmasıyla uzman denizciler olarak görülmektedir. Tersaneleri yüksek nitelikte gemiler ve mürettebat yetiştirmektedir ve bütün Tayra birliklerine aşırı iyi eğitim verildiği için tecrübeli erlere denktirler. Ancak pek hoşgörülü bir halk değillerdi ve idare ettikleri her eyalette halkı sık denetim altında tutan bir baskı teşviki almaktadırlar.


genpei_cav_bodyguard.pnggenpei_inf_sword_attendants.pnggenpei_inf_naginata_attendants.pnggenpei_inf_onna_bushi.pnggenpei_inf_samurai_infantry.pnggenpei_inf_fire_bomb_throwers.pnggenpei_cav_naginata_cavalry.pnggenpei_cav_samurai_cavalry.pnggenpei_cav_onna_bushi_heroine.pnggenpei_cav_samurai_hero.pngtumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.