Shogun 2 - Shimazu Klanı
#1
mon_256.png
SHIMAZU

Shimazu Klanı Bonusları
Katana Samurai'lar için yapım ve bakım ücreti düşüşü.
Kendine has Katana Kahramanları üretebilme şansı.
Tüm generaller için sadakat bonusu.


Shimazu klanı gururlu ve değerli tarihiyle övünen bir klandır. Shimazu’ya göre sadakat her şeydir. Generalleri kendilerini değil, devleti için bir şeyler düşünür.Shimazu katana samurayları diğer klanlara göre yetiştirmesi ve barınması açısından çok daha karlı  ve ek olarak çok daha güçlü katanalı samuraylar yetiştirebilirler.Klanın soyu, Kamakura Şogunluğu'nun kurucusu ve ilk Şogunu Minamoto Yoritomo’ya kadar uzanır.1187 yılında, Yorimoto oğlunu Güney Kyushu’ya askeri görevli olarak atadı. Genç adam kendi gibi klanın ismini de Hyuga bölgesindeki Shimazu’dan aldı. İyi organize olmuş bir ordu ve yönetim, bol ve verimli yerel kaynaklar ve Kyushu ile Kamakura arasındaki mesafe sayesinde zamanla Shimazu klanı zengin ve güçlü bir hale geldi.Biraz geri kafalı kalmış olsalar da korumaları altında olan Tanegashima adasında ki bir gemi kazası sonrası garip insanlarla tanıştılar. Bu “Avrupalı” kazazedeler ile işbirliği yaparak kendilerine ticari açıdan bir maden buldular. Şimdi Daimyo Shimazu Takahisa yönetimi altında ki klanın,gerçek güç olma yolunda bir şansları var. Başkentleri Satsuma güvende ve kuzeyde Sagara bölgesinde ki Higo ile şimdilik barış halindeler.Fakat Higo savaş atlarının bulunduğu değerli bir şehir. Osumi ve Hyuga bölgesindeki İto klanıyla küçük bir sebepten dolayı savaştalar. Bazı iç sorunlar hallolduğunda Kyushu’da ki Şogun Sarayının uzaklığı hiçte dert değil.

samurai_inf_katana_hero.pngsamurai_inf_nodachi_samurai_hero.pngsamurai_inf_naginata_samurai_heroine.pngsamurai_inf_tetsubo_hero.pngsamurai_inf_matchlock_samurai_hero.pngsamurai_inf_heavy_gunner.pngsamurai_cav_katana_cavalry_hero.pngsamurai_cav_yari_cavalry_hero.pngsamurai_cav_great_guard.pngsamurai_gen_taisho.png

Avantajları:
  • Genişlemeye müsait ve güvenli bir konumda olması.
  • Ticaret yerlerine yakın olup ticaretin gelişmiş olması.

Dezavantajları:
  • Bazı stratejik noktalara uzak kalması.

tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.