Simülasyon: Democracy 3
democracy-3-1393-.jpg

Democracy 3, oyundaki ülkelerden birinde bir parti başkanlığı yapabileceğiniz bir simülasyon oyunudur. Baştan uyarayım, bu oyun ülkenizi geliştirip güçlendireceğiniz bir ülke yönetme simulasyonu değil. Seçimleri kaybettiğiniz an sizin için oyun biter. Ülkenin başında kalabilmek içinse yapacağınız her şey mübah. 

Geliştirici: Positech Games

Yayıncı: Positech Games

Çıkış tarihi: 14 Ekim 2013

Platformlar: Microsoft Windows, iOS, Linux, Mac OS

Adaylıklar: Strateji ve Simülasyon Dalında BAFTA Oyun Ödülü

Democracy 3 ile ilgili haberleri, ekran görüntülerinizi ve daha fazlasını bu konu altında paylaşabilirsiniz.

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu denemiştim bir ara. Ancak biraz ağır ingilizce istiyor, o da bir yerden sonra çok yoruyor.
Ara
Ağır ingilizce istediği konusuna katılmıyorum. Bi tek eventleri okusan yeter zaten. Üstte attığım son resim az önceki oyunumdan. Bir iki ufak hamleyle middle income hariç hepsini ortalama üstüne çıkarmıştım fakat save patladı.
Sic Parvis Magna
Ara
Tr yaması var diye biliyorum.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Bu sefer sosyalist yerine kapitalist gitmeye çalıştım. Mümkün olduğunca özel sektörü teşvik ettim. Fakat en sonunda yine ortaya karışık bi ülke olduk.

Görsel

Görsel

Görsel
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Suikastlardan nasıl korunuyorsunuz?
Ara
Ya kırmızıda tutmuyorum hiç bi factionu. Bu sayede suikast olmuyo. Ya da liberalleri feda edip tüm güvenlik politikalarını kullanıyorum. Üsttekinde 1-2 tur içinde oldu o kırmızılıklar. Bikaç kötü durumu aynı anda düzeltmeye çalışınca factionların mutluluğu düştü. Normalde onlar da turuncuydu.
Sic Parvis Magna
Ara
Guzel oyun cikarmissin altin,tebrikler. Demokrasi en sevdigim keske uzerine ugrasilip dlc lerle zenginlestirilse ve icerik gelse dedigim oyunlardan. Cok aradim ama benzerini bulamadim maalesef. Harkika bir user interface i var. Eksikleri yok mu elbette var. Ornegin oyunun sonu yok, secim kaybetmediginiz surece sonsuza kadar oynayabilirsiniz. Oynayanlar genelde her gostergeyi yesil yapip kazandim diyerek birakiyor ama resmi bir zafer kosulu yok. Ikincisi ulkeler farkli olsa da yapilmasi gerekenler az cok ayni. Fazla bir replaybilitysi yok maalesef. Ama guzel bir bakis acisi sunuyor. Siyaset/iktisata ilgi duyanlarin oynamasi gereken bir oyun oldugunu dusunuyorum.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun gerçekten güzel fakat bir süre sıkıyor sadece başarım kasmaya çalışıyorum.Ayrıca yeni gelen dlc de güzel fakat yeterli değil (Afrika Dlcsi) Benim bildiğim oyunda maksimum 5 dönem oynanıyor.
Ara
Elinde sonunda suikast sonucu ölüp bittiği oyun.
Yalnız Adam
Steam:Kodazot
Ara
Resmi duyuru geldi democracy 4 için ama detaylar 2019daymis

https://www.google.com/url?sa=t&source=w...rl38szPotr
Ara
(10-10-2018, 02:19)altnkurt : Ya kırmızıda tutmuyorum hiç bi factionu. Bu sayede suikast olmuyo. Ya da liberalleri feda edip tüm güvenlik politikalarını kullanıyorum. Üsttekinde 1-2 tur içinde oldu o kırmızılıklar. Bikaç kötü durumu aynı anda düzeltmeye çalışınca factionların mutluluğu düştü. Normalde onlar da turuncuydu.

demokrasi 3 oyununu steamden dlc lerle birlikte indirince türkiye modu paralı mı ve hangi ülkelerin modları var? ayrıca türkçe dil de steamden mi indiricem yoksa korsan mı türkçe yama?
Ara
ne yaparsanız yapın oyun ilerledikçe bir şekilde suikaste kurban gidiyorsunuz :)
Ara
Türkiye modu var mı yok mu bilmiyorum. Steamdan almadım.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunun kendisinde Turkiye olmadigi icin modunu kurup ulkemi sectim. Durumu buydu ben iktidar oldugumda.

unknown.png

GDP dusuk, issizlik tavan, suc orani nispeten iyi, fakirlik almis basini gitmis, saglik ve egitim yerlerdeydi.

unknown.png

Butce dengesi sarsilmis, dis borc tavan yapmis durumdaydi.

unknown.png

Iktidarimizda ise ilk onceligimiz gereksiz harcamalari kesip sinirli paramizi egitim ve arastirmaya ayirdik. Hukuk ve adaleti saglayip, devasa bir ekonomiye donustuk. Ahbap cavus kapitalizmini bir kenara birakip rekabetci ekonomiye keskin bir donus yaptik.

unknown.png

10 yillik iktidarimizda saglik ve egitimde devrimler yaptik, pisa testinde Singapur`dan sonra gelen ulkeyiz artik. Sene 2023 ve GDP siralamasinda ilk 10 ekonomiye girmis durumdayiz.

unknown.png

unknown.png

Artik IMF'den borc alan degil IMF' ye borc veren bir Turkiye var. Fitch ve Standard and Poors gibi dis guclerin kurdugu Turkiye' yi batirmak istiyen kuruluslarda bile kredi notumuz AAA

unknown.png

Artik Eski Turkiye geride kaldi kardeslerim, karsinizda yeni Turkiye.

unknown.png
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:Artik Eski Turkiye geride kaldi kardeslerim, karsinizda yeni Turkiye.
Yasakları kaldırdıysanız sorun yok.
Ara
Yukaridaki oyunumdaki yaptigim hamlelerin pusulasi. Tam bir muhafazakar merkez sag partisi olmusuz :)))

unknown.png?width=906&height=614
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.