Simülasyon: Kerbal Space Program
Kerbal Space Program Türkçe Bilgi ve Ekran Görüntüleri
header__83586.jpg
Kerbal_Space_Program_High_Res_Logo.png
ksp_agency_logo_by_mchayoo-d6qr4v9.png
Bu konunun altına KSP da yaptığınız araçların,gittiğiniz gezegenlerin,uzay istasyonuzuzun,kolenilerinizin resimlerini ata bilirsiniz.

Benim görüntülerim.
Mynm0M.png
Qlrm2g.png
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Bu oyun indirime girdiginde almayi dusunuyorum, amac nedir bu oyunda tam olarak?
Ara
Şuan indirimde ama alsam mı diye düşünüyorum, bilimsel şeyler fln var diyorlar.
Ara
Net bir amacınız bulunmuyor. Uzay simülasyon oyunu. Kariyer modunda görevler alarak para ve bilim puanı kazanarak yeni teknolojiler geliştirip, uzak gezegen veya uydulara gitmeye çalışıyorsunuz. Aslında amacınızı da kendiniz belirliyorsunuz. Gerçekçi bir oyun olduğunu belirteyim. Zorlanacağınızı düşünüyorsanız oyun hakkında biraz video izleyin veya canlı yayın seyredin. (Henezini'yi öneririm, sanırım Türk oyuncu olarak en geniş kitleye sahip olan o). Rehber okuyun.

Uzay roketleri yapabildiğiniz gibi uzay uçakları, uzay üsleri ve uzay istasyonları da yapabiliyorsunuz. Oyunun ilgi çekici yanlarından biri de mod desteğine ve birçok moda sahip olması. Çok çeşitli ve güzel modlar bulunsa da oyun şuan 32 bit çalıştığı için çok sık hata(crash) veriyor. Ama bildiğim kadarıyla ilerideki güncellemelerle birlikte 64 bit desteği ve multiplayer modu da eklenecek. Oyunu iyi bir sisteminiz yoksa önermiyorum.

Son olarak oyun hakkında bilmediklerinizi ve bilmek istediklerinizi buraya yazarak veya bana ÖM atarak sorabilirsiniz.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Close enough.
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O değilde landerlar yakıyor.
Ara
Oyundan hiç bir şey anlamadım. İade edicem gibi.
Ara
nEbaYR.jpg

vZalYp.jpg
Ara
Turkish Airlines
m4X8P0.png
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İstediğim mod güncellenmiş. Bu mod ile diğer gezegenlerde üs kurup orada uzay gemisi yaparak diğer gezegenlere yolculuk aşırı kolaylaşıyor. Kerbin'in atmosferini aşmak için gereken yakıt ile Eeloo'ya yolculuk yapabilirsiniz.
Ara
(04-01-2017, 16:34)Lothebork : İstediğim mod güncellenmiş. Bu mod ile diğer gezegenlerde üs kurup orada uzay gemisi yaparak diğer gezegenlere yolculuk aşırı kolaylaşıyor. Kerbin'in atmosferini aşmak için gereken yakıt ile Eeloo'ya yolculuk yapabilirsiniz.

İncelediğim kadarıyla modlar oyunu çok değiştiriyor. Genelde oynanışı değiştiren modlara iyi gözle bakmam. Ya çok kolaylaştırıyolarlar ya da amacından saptırıyorlar. Bunun da çok kolaylaştırdığını düşünüyorum. Diğer gezegenlerde uzay gemisi yapmanın bi gereği yok bence. Bi tane sağlam uzay istasyonu bi tane de yakıt üretmek için yer üssü yaptığında ufak tefek şeyler dışında büyük çaplı bir gemi yapmak gerekmiyor. Hepsini bunun üzerinden halledebiliyorsun.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzay istasyonuna yakıt olayı daha sıkıcı geliyor bana. Oyunu kolaylaştırmıyor o kadar sonuç olarak yerden çıkan kaynaklara ihtiyacın oluyor gemi parçası üretimi için.
Ara
Şöyle güzel wallpaperlık resim yapan adam var: http://forum.kerbalspaceprogram.com/inde...-projects/
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İnceledim. Görsel açıdan şahane şeyler var. Ama mod kullanmanın suyunu çıkartmış gibi görünüyor. Bilemedim. :/
Emek emektir sonuçta. Herkesin keyfi kendine diyorum.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
brb0p8.jpg

Ek paket geliyor.
http://forum.kerbalspaceprogram.com/inde...ry/&page=1
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Şu oyunun daha oynanabilir yapsalar daha güzel olacak. Hala bug dolu oyunda.
Ara
Ne bugu oldu mesela? Bi tek bana mı denk gelmiyo bu buglar?
@Lothebork
Sic Parvis Magna
Ara
12DCBB55372A72C5F5E97E4C689DEF9AD0D748B5

Mun'a yaptığım ilk başarılı iniş.

Daha sonrasında, yakıtım az kaldığı halde, Kerbin'e kerbonautu yok etmeden iniş yapabildim. Her ne kadar çok uğraştırmış olsa da güzeldi. :smiling: Kariyer modunda oynuyorum. Kendime özel bir zorluk derecesi ayarladım. Henüz tüm sisteme ayak basmadım. Önümde uzun bir yol var.  :smile:
[+] 2 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O inişin bir de geri dönüşü var xd .
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geri dönüşü yaptım. Yazıda belirtmiştim zaten. Neyse...

87D86BF6A48AC96240D8AD16A60433169709872C

Bu sefer de Minmus'a iniş yaptım. :smiling:
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.