Sistem Toplama - Donanım Destek
Ben 1-2 kez Laptop kullandım ve zorda kalmadıkça Laptop almamak için kendime söz verdim. Laptop yerine taşınabilir Mini-ITX kasa toplamak çok çok daha mantıklı. Eğer monitör dert değilse, alacağım tek şey laptop yerine Mini-ITX bir sistem olurdu.

Monster Laptop'u ben Türkiye'de ilk çıktığında alanlardanım. 2006 veya 2007 yılı olması lazım. Beni 4 yıl çok iyi idare etti gerek oyun gerek eğitim açısından. Dediğim gibi eğer Laptop almak zorunda kalırsam alacağım tek marka Monster olur. Şikayetleri varsa da pek umrumda olmaz.
[+] 2 üye Alcarin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PC toplayacak arkadaşlar için gpuların güncel oyun fpsleri. Donanımhaber'de No Way Out'un konusundan  :smiling:

Videosu:

[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada grafikte görünüyor ama GTX1060'ın 3GB olan versiyonundan uzak durun.
Ara
Bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz gtx1050Ti ve 8 gb ram içeriyor ama 2 bin liralık.
http://www.technolabs.net/2000-liraya-in...-tavsiyesi
BİR İNSAN KARŞISINDAKİNİ TANIMADAN NEDEN KİŞİLİĞİ VE BİLGİSİ HAKKINDA YARGIDA BULUNUR Kİ ?
Ara
Bütçe düşük olduğundan diğer bileşenlerin kalitesi düşmüş. Öte yandan AMD'nin piyasada olan işlemcilerini almak mantıklı değil, yeni işlemci ailesi (Ryzen) yakın zamanda çıkacak. Bence önerdiğim sistem minimum fiyattaki en kaliteli bileşenleri içeriyor. Sadece PSU biraz dandik kaldı.

Dolar bu kadar artma eğilimi gösteriyorken bilgisayar almak pek mantıklı değil ama dolar düşünce alırım demek hiç mantıklı değil. Niyetin varsa hemen almanda fayda var.
[+] 2 üye Alcarin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-01-2017, 00:38)Alcarin :  Bütçe düşük olduğundan diğer bileşenlerin kalitesi düşmüş. Öte yandan AMD'nin piyasada olan işlemcilerini almak mantıklı değil, yeni işlemci ailesi (Ryzen) yakın zamanda çıkacak. Bence önerdiğim sistem minimum fiyattaki en kaliteli bileşenleri içeriyor. Sadece PSU biraz dandik kaldı.

Dolar bu kadar artma eğilimi gösteriyorken bilgisayar almak pek mantıklı değil ama dolar düşünce alırım demek hiç mantıklı değil. Niyetin varsa hemen almanda fayda var.
Bu gidişle dolar düşmeyecek o 3000 tl yi toplarmam pc parçalarının hepsini toplamam 1 ayımı alır.
BİR İNSAN KARŞISINDAKİNİ TANIMADAN NEDEN KİŞİLİĞİ VE BİLGİSİ HAKKINDA YARGIDA BULUNUR Kİ ?
Ara
İntel tarafında ki anakartlardan Giga Aorus Z270X-Gaming 5 ile Asus Prime Z270-A'yı gözüme kestirdim. Giga'nın artısı Gaming 7 ile aynı vrme sahip güç fazları Asus'a göre daha fazla. Mosfetleri de bir birinden farklı biri Vishay diğeri ON Semiconductor baya detaya gireceğim daha okumadım bile pek bir şey. Dışarıdan yardım alıyorum :smiling:

Dolarda kalarak Zen'i beklemeye devam.

Ara
BIOS yazılımı olarak ASUS daha üstün bence. Mosfetler son kullanıcı için hiç önem arz etmiyor, neticede sıvı azot kullanıp extreme OC yapmayacağımıza göre :P

Anakart dedin mi ya ASUS ya da ASROCK. Gerisi ekran kartı üretsin. :D

Mesela Sabertooth Z270'i çok beğendim hemen alasım geldi. Öte yandan 7000 liranın üzerinde harcama yaptığım aklıma geldi ve vazgeçtim :((
Ara
Evet BİOS olarak epey kötü Giga. Bunu firmada biliyor ellerinde düzgün yazılımcı mı yoktur nedir anlam veremiyorum. Öte yandan kullandığı bileşenler daha kaliteli. Ve 270 serisinde bazı avantajları var gözden kaçırmayacağım.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Forumumuzda strateji oyunlarına dair haberler, rehberler, mod tanıtımları, hikayeler, paylaşımlar ve multiplayer etkinlikleri bulunur. Tüm strateji oyuncuları için büyük ve kaliteli bir ortam oluşturma amacındayız.