Önemli: Sistem Toplama - Donanım Destek
144hertz tartışmaya nereden dahil oldu anlamadım ki, son paragraf sadece konu ile ilgili onda da aynı şeyi söylemişsin yine. 144hertz değil 60hertz'i konuşuyoruz. Tüm CS topluluğunun ortak bilgisi yanlış sen mi doğrusun :D 60FPS'de CS mi oynanır ya???
G0kMNN.png
Ara
(09-07-2017, 13:34)Doraemon : @Sübaşı Windows 10 için: Masaüstüne sağ tıklayıp; görüntü ayarlarını>gelişmiş görüntü ayarları>görüntü bağdaştırıcı özelliklerine>monitör.

Görüntü ayarlarından ilerisi yok.Gelişmiş görüntü ayarını bulamadım.

Neyse kendim araştırarak buldum. Monitör sekmesine gelince altta seçenek var 48 ve 60 hertz.Bende 60 hertz seçili.
Şimdi bu ne ifade ediyor tam olarak ?
Ara
CSye en düşük ayarlarda girdim.1366x769 çözünürlük vardı bide.
Italy de basit eğlence modda 120 fps altına inmedi hiç. 120-130-140 aralığında dolandı durdu. @GaulTurk
Ara
Gayet iyi, güle güle kullan.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet şu anda bilgisayarı bozmuş durumdayım.
Attila oynarken dondu.Guc tuşuna basarak kapatıp açtım kasa kasa 1-2 dk dayandı sonra windows çalışmayı durdurdu tarzı bir yazı geldi sonra yine kapatıp açtım bilgisayar monster logosunda takılı kaldı. 5-6 kez kapatıp açtım ama nafile. Hazır 2 hafta geçmemişken iade edip tekrar almayı düşünüyorum.

EDİT : iletiyi yazarken windows onarımı tarzı bir yazı geldi ve şimdi açıldı bilgisayar. Yinede işkilleniyorum. Hazır sorgusuz sualsiz iade etme hakkım (inşallah bu hak mağazadan satınalımlarda da geçirlidir) varken Kadıköye gitsemmi diye düşünüyorum.
Ara
Dediğimi yaptım ve laptopu geri verdim.Haftaya memlekete gideceğim için şimdilik yenisini almadım.
Sorunun kaynağı büyük ihtimalle makinede değil windows 10 daydı.Çünkü bilgisayarın kendisi açılıyor windows açılmıyordu.İade etmeye gittiğimdede tahmin ettiğim gibi windows yüzündendir dediler ve HDD yerine SSD ile kullanmamı önerdiler.Bu şekilde windows daha sağlıklı olacakmış falan.Önerilerini dinlemeyip yinede iade ettim.
Şimdi acaba alacağım bilgisayarı Monster mı alsam yoksa başka bir marka (MSI pahalı, klasik teknomarket markaları (hp,casper,toshiba vs. ) oyunlar için yeterince elverişli değil diye biliyorum) baksam mı düşüncelerine girdim :P
Ara
60 HZ monitörde 300 FPS almak fazla akıcı olmaz ve görüntüde bozulmalar yaşanır. FPS'nin HZ ile alakası da budur. CS gibi oyunlarda bu daha bariz hissedilir ama FPS HZ'nin üzerine çıkıyorsa da rekabetçi oyunlarda FPS kilitlemek lag yapar. En zayıf oyunum War Thunder sanırım Gsync için koyduğum kilit değerimin üzerine çıkmak istediği oluyordu ve buda 10-15 mslerde gezmesine neden oluyordu.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
http://www.pcgamer.com/steep-decline-in-...s-on-ebay/
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Adsz.png
Ads2z.png
Elimde böyle bir sistem var. Ve genel olarak oyunların hepsini 30 fps'in altında oynuyorum. Yani neredeyse her oyunu bu şekilde oynayınca aklıma takıldı tamam sistem biraz kötü ama bu kadar değildir heralde ? Yine size de bir sormak istiyorum bu sistemin sorunu nerede ?
Ara
Sistemin sorunu tamamen ekran kartından kaynaklı. Eski ve alt seviye bir kart.

Tabi eğer eski oyunları da öyle oynuyorsanız sistemin sıcaklık değerlerine vs. bakın.
Ara
(26-07-2017, 09:04)Ecdad Computer : Sistemin sorunu tamamen ekran kartından kaynaklı. Eski ve alt seviye bir kart.

Tabi eğer eski oyunları da öyle oynuyorsanız sistemin sıcaklık değerlerine vs. bakın.

Yani alırken fps sorunu yaşanacağını bilerek almıştım ekran kartından dolayı ama bunun eu 4 te ve de civ 5 de yaşanmasını hiç beklemiyordum.
Ara
İşlemcide ekran kartıda patates.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Bilgisayarım eskidi artık yeni bir dizüstü almak istiyorum. 3000-4000 arası en iyi dizüstü bilgisayarı bulana Steam keyi veriyorum.

Aklımda en iyi bu var. https://www.monsternotebook.com.tr/custo...lang=tr-TR
Ara
Aklındaki ürün güzel lakin işlemcisinin i5 olması ve ekran kartının GTX 1050 olması biraz kafamı kurcaladı. GTX 1050ti bir ekran kartı ve i7 işlemci çok rahat 1-2 yıllık daha fazladan kullanım süresi sağlar sana laptop açısından. Önerim bu : https://www.monsternotebook.com.tr/abra/...X3QPIjyiUk
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4100 biraz fazla geldi. 8 GB Ram yetersiz kalmasın?
Ara
(30-07-2017, 15:34)Lothebork : 4100 biraz fazla geldi. 8 GB Ram yetersiz kalmasın?

Ne tarz oyunlar oynamayı planlıyorsun?
Belki de gök itiyor...
Ara
Monster bakmışsınız ikinizde monster önermem son 1.5 2 senedir yaptıkları anlaşmaların bitmesiyle verdikleri fiyatlar gereksizce yükseldi değmez bence.Bende nvidia geforce 940mx var arkadşımda 950m aldı.Oyun performansı arıyorsan hiçbir oyunda sorun yaşamadım en yüksek grafikte..
Ara
Anlaşmaların bitmesinden değil de doların yükselmesinden dolayı arttı fiyatlar.
Atılan iki linkteki bilgisayarların işlemcileri gayet yeterli. Ekran kartlarını karşılaştırırsan da arada 8 9 fps fark var. Bu özelliklere odaklanmak yerine SSD eklemeni öneririm sistemine. Eğer çok ram yiyen oyunları oynuyorsan (PUBG, RUST, MINECRAFT) o zaman 8 Gb ram çoğu durumda yeterli gelecek olsa bile eğer oyun oynarken arka planda çok işlem yapacaksan sıkıntı çıkarabilir. Eğer bu tarz oyunlar oynuyorsan 16gb tercih etmeni öneririm.
Belki de gök itiyor...
Ara
(30-07-2017, 15:36)Anaksimander : Ne tarz oyunlar oynamayı planlıyorsun?

EU4, Bannerlord, Fallout 4, CK2 falan. Yani fazla yeni oyun oynayamadığım için bunlarda takılı kaldım.
Ara
(30-07-2017, 15:44)Anaksimander : Anlaşmaların bitmesinden değil de doların yükselmesinden dolayı arttı fiyatlar.
Atılan iki linkteki bilgisayarların işlemcileri gayet yeterli. Ekran kartlarını karşılaştırırsan da arada 8 9 fps fark var. Bu özelliklere odaklanmak yerine SSD eklemeni öneririm sistemine. Eğer çok ram yiyen oyunları oynuyorsan (PUBG, RUST, MINECRAFT) o zaman 8 Gb ram çoğu durumda yeterli gelecek olsa bile eğer oyun oynarken arka planda çok işlem yapacaksan sıkıntı çıkarabilir. Eğer bu tarz oyunlar oynuyorsan 16gb tercih etmeni öneririm.

Monster çalışanının kendisini söylediğini söyledim bende.
Ram konusunda bence 8 yetersiz almışken 12 yada 16 almaya bak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.