Sistem Toplama - Donanım Destek
144hertz tartışmaya nereden dahil oldu anlamadım ki, son paragraf sadece konu ile ilgili onda da aynı şeyi söylemişsin yine. 144hertz değil 60hertz'i konuşuyoruz. Tüm CS topluluğunun ortak bilgisi yanlış sen mi doğrusun :D 60FPS'de CS mi oynanır ya???
G0kMNN.png
Ara
Cevapla
(09-07-2017, 13:34)Doraemon :  @Sübaşı Windows 10 için: Masaüstüne sağ tıklayıp; görüntü ayarlarını>gelişmiş görüntü ayarları>görüntü bağdaştırıcı özelliklerine>monitör.

Görüntü ayarlarından ilerisi yok.Gelişmiş görüntü ayarını bulamadım.

Neyse kendim araştırarak buldum. Monitör sekmesine gelince altta seçenek var 48 ve 60 hertz.Bende 60 hertz seçili.
Şimdi bu ne ifade ediyor tam olarak ?
Ara
Cevapla
CSye en düşük ayarlarda girdim.1366x769 çözünürlük vardı bide.
Italy de basit eğlence modda 120 fps altına inmedi hiç. 120-130-140 aralığında dolandı durdu. @GaulTurk
Ara
Cevapla
Gayet iyi, güle güle kullan.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Evet şu anda bilgisayarı bozmuş durumdayım.
Attila oynarken dondu.Guc tuşuna basarak kapatıp açtım kasa kasa 1-2 dk dayandı sonra windows çalışmayı durdurdu tarzı bir yazı geldi sonra yine kapatıp açtım bilgisayar monster logosunda takılı kaldı. 5-6 kez kapatıp açtım ama nafile. Hazır 2 hafta geçmemişken iade edip tekrar almayı düşünüyorum.

EDİT : iletiyi yazarken windows onarımı tarzı bir yazı geldi ve şimdi açıldı bilgisayar. Yinede işkilleniyorum. Hazır sorgusuz sualsiz iade etme hakkım (inşallah bu hak mağazadan satınalımlarda da geçirlidir) varken Kadıköye gitsemmi diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla
Dediğimi yaptım ve laptopu geri verdim.Haftaya memlekete gideceğim için şimdilik yenisini almadım.
Sorunun kaynağı büyük ihtimalle makinede değil windows 10 daydı.Çünkü bilgisayarın kendisi açılıyor windows açılmıyordu.İade etmeye gittiğimdede tahmin ettiğim gibi windows yüzündendir dediler ve HDD yerine SSD ile kullanmamı önerdiler.Bu şekilde windows daha sağlıklı olacakmış falan.Önerilerini dinlemeyip yinede iade ettim.
Şimdi acaba alacağım bilgisayarı Monster mı alsam yoksa başka bir marka (MSI pahalı, klasik teknomarket markaları (hp,casper,toshiba vs. ) oyunlar için yeterince elverişli değil diye biliyorum) baksam mı düşüncelerine girdim :P
Ara
Cevapla
60 HZ monitörde 300 FPS almak fazla akıcı olmaz ve görüntüde bozulmalar yaşanır. FPS'nin HZ ile alakası da budur. CS gibi oyunlarda bu daha bariz hissedilir ama FPS HZ'nin üzerine çıkıyorsa da rekabetçi oyunlarda FPS kilitlemek lag yapar. En zayıf oyunum War Thunder sanırım Gsync için koyduğum kilit değerimin üzerine çıkmak istediği oluyordu ve buda 10-15 mslerde gezmesine neden oluyordu.
Ara
Cevapla
http://www.pcgamer.com/steep-decline-in-...s-on-ebay/
"Bana ne"li Günler
Ara
Cevapla
Adsz.png
Ads2z.png
Elimde böyle bir sistem var. Ve genel olarak oyunların hepsini 30 fps'in altında oynuyorum. Yani neredeyse her oyunu bu şekilde oynayınca aklıma takıldı tamam sistem biraz kötü ama bu kadar değildir heralde ? Yine size de bir sormak istiyorum bu sistemin sorunu nerede ?
Ara
Cevapla
Sistemin sorunu tamamen ekran kartından kaynaklı. Eski ve alt seviye bir kart.

Tabi eğer eski oyunları da öyle oynuyorsanız sistemin sıcaklık değerlerine vs. bakın.
Son disket bozulduğunda, son kartuş kırıldığında, son kaset yırtıldığında, milenyum adamı USB'nin yenilebilir bir şey olmadığını anlayacak.

Ara
Cevapla
(26-07-2017, 09:04)Ecdad Computer :  Sistemin sorunu tamamen ekran kartından kaynaklı. Eski ve alt seviye bir kart.

Tabi eğer eski oyunları da öyle oynuyorsanız sistemin sıcaklık değerlerine vs. bakın.

Yani alırken fps sorunu yaşanacağını bilerek almıştım ekran kartından dolayı ama bunun eu 4 te ve de civ 5 de yaşanmasını hiç beklemiyordum.
Ara
Cevapla
İşlemcide ekran kartıda patates.
If you can keep your head when all about you are losing theirs and blaming it on you, if you can meet with triumph and disaster and treat those two impostors just the same. Yours is the Earth and everything that's in it, and - which is more - you'll be a man, my son.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.