Sistem Toplama - Donanım Destek
Bir arkadaş ekran kartında 1000 serisinin altında alma dedi. O yüzden monster bakıyorum. Yılbaşı indirimi daha fazla oluyor o zaman almayı düşünüyorum inşallah.
76561198075468823.png

ZEXn9a.png


Cevapla
Laptoplarda 12 diye bir şey olmuyor genelde. Genel olarak da arttı fiyatlar dolardan dolayı. Monsterda öyle bir durum olduğundan haberim yoktu aydınlanmış oldum :D Laptop alıyor olsanda rami sonradan değiştirilebiliyor çoğu laptopun. 8 alırsın yetmezse sonradan arttırırsın. Tabi alırken dikkat et arttırma opsiyonu varmı yokmu diye.
Belki de gök itiyor...
Ara
Cevapla
Paradox ya da strateji türü oyun oynuyorsan 8 yeterli. Ancak BF1 olsun, PUBG bu tür oyunlar ram canavarı. Yeni nesil çıkan oyunların çoğu en yüksek ayarda 8'den fazla ram tüketiyor. i7 işlemcili bir laptop o ram farkını biraz olsun kapatabilir ki zaten 1050ti ile en üst düzey grafik ayarında oynaman zor yeni nesil oyunlar için onlar 1060 ve sonrası kartların işi. Maalesef ki laptop fiyatları çok uçuk ülkemizde verdiği performans ile verdiğin para kesinlikle eşit olmuyor.
76561198032000419.png

Ara
Cevapla
(30-07-2017, 15:54)Lothebork :  Bir arkadaş ekran kartında 1000 serisinin altında alma dedi. O yüzden monster bakıyorum. Yılbaşı indirimi daha fazla oluyor o zaman almayı düşünüyorum inşallah.

Bir arkadaş çok yanlış gelmiş.Evet 900 serisi ile 100 arasında büyük bir fark var ama oynamayı belirtiğin oyunlar için 1050 yada herhangi bir 1000 serisi almak biraz çöpe atmak ileride paradox firmasına vs yeni oyunlar çıksada 1000 serisine ihtiyacın olması mümkün değil nerdeyse.

(30-07-2017, 15:55)Anaksimander :  Laptoplarda 12 diye bir şey olmuyor genelde. Genel olarak da arttı fiyatlar dolardan dolayı. Monsterda öyle bir durum olduğundan haberim yoktu aydınlanmış oldum :D Laptop alıyor olsanda rami sonradan değiştirilebiliyor çoğu laptopun. 8 alırsın yetmezse sonradan arttırırsın. Tabi alırken dikkat et arttırma opsiyonu varmı yokmu diye.

Monster'ın daha ucuza satabilme sebebi büyük şirketlerle anlaşma yapıp diğer alıcılara göre daha ucuza alabilmesiydi genel olarak.Bende 12 Ram var bu arada asus x556u kullanıyorum.

Ben 940mx ile fifa 17,wows en yüksek grafikte 50 fps civarı oynuyorum.Bana yetmez diyorsan üstüne git.Ama bence üstüne gitmen oynadığın oyunlar için gerekli değil.

Bilgisayar parçalarında tartışmaya genelde girmem aslında bu seferlik gireyim dedim.Sana o yüzden bu konuda tek sorum olacak 1050 Ti alsan onunla ne yapacaksın belirttiğin oyunları oynamaktan başka ?
Herkesi bütün fikri benim oyun stilinden bana hiç sormadan alınmış diğer Forum Oyununada beklerim.
Derken 2 Forum Oyunu oldu yürü bea oyun (ç)alınma hızı eve onlinedaki  yüksek hız frigate'lerden hızlı :D .
Ara
Cevapla
Söylediğin mantıklıymış, baktım şimdi internetten 940MX ile Fallout 4'te highda 32 FPS gösteriyor. https://www.youtube.com/watch?v=JMFiwkC5_j4

Aynı özelliklerde laptop baktım (hepsiburada en ucuzu benim bildiğim, vatan bilgisayar pahalı oluyordu) şunu buldum:

I7: http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapa...0000036HIG

I5: http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapa...000003Q21D ve http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapa...0000036HIE var aradaki farkı anlayamadım.

Başka laptop önerisi olan varsa yollasın.
76561198075468823.png

ZEXn9a.png


Cevapla
İlla 1000 serisi olsun dersen http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-1...000006VV9S

Ben paradox oyunlarını oynuyorum full grafik son model oyunlarla fazla alakam yok dersen http://www.hepsiburada.com/casper-f600-7...000003M9N0

Aradaki fark 500-600 lira civarı sana kalmış bence casper almam diyorsan (ki biraz sorunlu bir marka biliyorum) aynı özelliklere sahip yada 8-12 ram'i olan başka bir bilgisayarda alabilirsin.

Ram konusunu çok dert etme yüksek almanı isteme sebebim ileride gerek olmaması RAM bilgisayar parçası olarak oyunlarda işlemci ve ekran kartına çok daha geride kalıyor.Sadece bilgiyi tutması yeterli olduğu için bir oyuna 8 lazımsa 8'in üstü olmasında hiçbir yarar yok.
Herkesi bütün fikri benim oyun stilinden bana hiç sormadan alınmış diğer Forum Oyununada beklerim.
Derken 2 Forum Oyunu oldu yürü bea oyun (ç)alınma hızı eve onlinedaki  yüksek hız frigate'lerden hızlı :D .
Ara
Cevapla
@Lothebork

Bundan 1 yıl önce konuşuyor olsak "neden masaüstü toplamıyorsun, daha ucuza 2 kat performans alırsın" diyebilirdim.

Gel gör ki az önce GTX 1070'in Türkiye fiyatına baktım 2800 liraya dayanmış, ben 1080'i ilk çıktığında Almanya'dan 1700 liraya almıştım, o dönem 1070ler Türkiye'de 1700 lira dolaylarındaydı. Resmen soygun.

Laptopları incelediğim kadarıyla fiyat performans açısından en uygunu hala Monster.

Fiyatı uygun, önemli bir farkı da 17.3" olması. Ekran boyutu fark yaratır.
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/...-V7-3.html

Ama asıl önerim mümkün mertebe para biriktirip en az 1060lı bir sistem alman, sonuçta bugün Paradox oyunu oynarsın, yarın yeni çıkan bir AAA title oynamak istersin, belli olmaz.
[+] 2 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Laptopta upgrade imkanı olmadığı için kötü ekran kartıyla şimdi vh'de alınan 50-60 fps yeni oyunlarda mediumda 25-30fps olacak, üzülürsünüz. Fiyat performans hala Monsterda o yüzden şaşmamak lazım.
If you can keep your head when all about you are losing theirs and blaming it on you, if you can meet with triumph and disaster and treat those two impostors just the same. Yours is the Earth and everything that's in it, and - which is more - you'll be a man, my son.
Ara
Cevapla
Geçen ay senin verdiğin linkteki monster laptopun i7 olanını almıştım. Gayet güzel Attila falan full ayarda kasmadan 20 fps civarında oynanıyordu. 1 hafta sonra sanırım windows 10 yüzünden bilgisayar bozuldu. Attila oynarken bir dondu kapattım bilgisayarı bir daha açamadım. HDD ye yüklenen w10 sorun çıkardı diye tahmin ediyorum ama tabi uğraşmadım hiç 2 hafta dolmadığı için kadikoye gidip ellerimle iade ettim. Şimdi memlekete geldim dönünce aynı bilgisayarı (hemde 200 TL indirim yapmışlar:D ) almayı düşünüyorum tekrar.
Şimdi telefondayım link atamıyorum ama modeli Abra A7 V7.1.2 idi yanlış hatırlamıyorsam.
Monster dışında oyun bilgisayarı yok gibi bişey. MSI çok pahalı aynı özellikteki MSI lar 1.5 katı fiyatında.
Ara
Cevapla
İşte bu yüzden Windows 7'yi seviyoruz.
If you can keep your head when all about you are losing theirs and blaming it on you, if you can meet with triumph and disaster and treat those two impostors just the same. Yours is the Earth and everything that's in it, and - which is more - you'll be a man, my son.
[+] 2 üye Finrod Felagund nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Oyundayken bir sorun yaşadıysan genelde GPU'dan şüphelenmek gerek. Senin laptopu fırınlarlar düzelirse tekrar satarlar.

Mümkünse 16GB ram almak gerekir bu arada. Ben arkada müzik dinlediğimdem bir dolu sekme açtığımdan ram kullanımı 11 altına inmiyor. Bu ara çizimle falan da uğraştığımdan bana 16 GB'de pek yetmiyor gibi BF zamanı 32GB'e çıkacağım inşallah.
Ara
Cevapla
@Kurt Knispel Attila oynarken dondu. Güç tuşu ile kapatıp açtım birkaç kez her defasında makine açılıyor ama monster logosunu geçemiyordu. Sonraki bir denemede açıldı laptop. Windows durduruldu dedi ve herşey gitti ekranda.Tekrar kapat aç falan yaptım windows onarılıyor falan dedi açıldı ama yinede verdim geri. Muhtemelen laptopa bi format çekip tekrar satarlar.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.