Sohbet: CK2 - Dükün Kalesi
#61
Oyun bedava olmuş. Oyun bayağı eski ve ismine bakarsanız ilk başta Hristiyanları oynamak için yapılan bir oyun olduğu belli. Sonradan diğer dinlere karşı sempati oluşunca üstüne dlc ile yıllar boyunca diğer dinlere farklı yapılara eklenilerek geliştirilmiş. Her din aynı değil oyunda hepsinin mekaniği farklı çalışıyor. Büyük ihtimalle tamamen dlcli korsan oynarken dlcsiz orjinale geçtin ondan bu tepkin.
76561198072997558.png
Ara
Cevapla
#62
Oyunun gerçeklik algısının bozulmaması için komutanların sınırsız hareket edebilme özelliklerinin kaldırılması gerekiyor. Örneğin; komutan Orta Asya'da bir savaş kazanıyor, aynı gün içerisinde Anadolu'da başka bir savaşa katılabiliyor. Komutanlar bulundukları orduya bağlı kalmalı, diğer orduya gidebilmeleri için belli bir süre geçmeli.
[+] 1 üye Ibn Khaldun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#63
(10-04-2018, 13:11)Ibn Khaldun : Oyunun gerçeklik algısının bozulmaması için komutanların sınırsız hareket edebilme özelliklerinin kaldırılması gerekiyor. Örneğin; komutan Orta Asya'da bir savaş kazanıyor, aynı gün içerisinde Anadolu'da başka bir savaşa katılabiliyor. Komutanlar bulundukları orduya bağlı kalmalı, diğer orduya gidebilmeleri için belli bir süre geçmeli.

Mantıklı.Eu4'teki diplomat ve kolonist gibi olabilir.
dOpV0D.png
Ara
Cevapla
#64
Oyunda, bir baltaya sap olamamış aztekler Avrupa'ya çıkartma yapıyor. Gerçeklik mi arıyosunuz?
[+] 3 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#65
Bugün günlük gelir diye tahmin ediyordum ancak geçtiğimiz 2 günün tatil, önümüzdeki günün de resmi tatil olduğuna yönelik bir ileti gördüm Plaza'da, dolayısıyla millet geliştiricilerin bugün de tatil yaparak tatili 4 güne çıkaracağını ve günlük gelmeyeceğini tahmin ediyor.
Cevapla
#66
Holy Fury duyuruldu.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.