Sohbet: CK3 - Genel Sohbet: Kralın Sarayı
(24-08-2020, 23:55)isocuk :
(24-08-2020, 23:31)Otto500206 : O +17yi PEGI diye bir kuruluş koyuyor oraya, o da pek güvenli değil, çünkü hatalı olabiliyor bazen, en ufak adının geçmesi durumunda bile işaretledikleri için.

Burada CK3'e Mature 17+ etiketini veren PEGI değil ESRB.

Bilmiyordum. Düzelttiğin için teşekkürler. Normalde birçok yerde PEGI'ninkiler kullanılıyor.
Fact: Strategyturk'e sadece EU4 ve CK3 dev diaryleri için geliyorum.
Ara
Oyun bedavaya dağıtıldıktan sonra 141.439 eş zamanlı oyuncuya ulaşan ck2 dışında en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşmış paradox oyunu olan eu4'ün 48.165 oyunculuk rekorunu ikiye katlayarak 97.008 eş zamanlı oyuncuya ulaştı.
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
IbnE9P2.gif
Ara
unknown.png

Eğer bu fiyatta çıkarsa dlcler royal edition aşırı uygunmuş.
[+] 6 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Genel oyun taktiği olarak merkezi oynayıp az sayıda vasalla sürekli ilişki kasarak idare etmek mümkün. Yetenek ağaçlarında da bir tanesine takılıp kalmayın. Her yetenek ağacından bazı kilit özellikleri alıp sonrakine geçin. Koz üretme planı özellikle çok iyi oluyor. Sağlık arttıran yetenekler yine çok önemli. Tek tek hepsini hatırlamıyorum ama siz bulursunuz. Ayrıca paralı asker almaktan çekinmeyin. Aylık giderleri olmadığı için bir kere alınca 3 sene boyunca para vermiyorsunuz. Gerekirse borca da girebilirsiniz.

Oyunda genel olarak koz elde etmek biraz zor geldi bana. Claim elde etmek kolay ama ülke içinde çok işe yaramıyor. Vasallarla sözleşme yaparken taviz vermemek istiyorsanız koz gerekiyor. Casusbaşını yollayarak koz bulmaya çalışmak dışında bir yol bulamadım. O şekilde de saraydaki bütün gereksizlerin sırlarını öğrendim ama yine de lorda dair bişey çıkmadı ne yazık ki. Siz koz elde etmek için farklı yollar bulabildiniz mi?
Sic Parvis Magna
Ara
1.0.3 Yayınlandı
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Ekran kartı bende de aşırı ısınıyor. Bu oyunun ekran kartını bu kadar yormaması gerek normalde sırf bu yüzden msi afterburner ile oynuyorum. Bazı konularda eventler çok tekrar ediyor. Yeni eklentilere ihtiyaç var ama şuan ki halini de sevdim. İleride çok daha iyi bir oyun olacak.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben sırf bunun için ge force now alacağım .d

Hatta aldım .d
Ara
Oyunda tuttorial kisminda irlanda krali oldum cok iyi gidiyodu hersey karakterim bir oldu hersey tepetaklak oldu zindanlara dustum bütün topraklarim gitti bu gibi durumlara dusmemek icin napmamak lazim
Ara
@SoulForged Oyunda gördüğüm kadarıyla bir eşik olayı var. Diğer ülkeler seni 1-1'de alamayacaksa saldırmıyorlar. Rahatça oynayabiliyorsun. Ancak ölüm veya isyan gibi bir zayıflama durumunda düşmanların seni 1-1'de alabileceklerini farkettikleri zaman savaş açıyor. Mantıken bu olay olması gerektiği gibi. Ancak işin kötü yanı 1-1'de yenemeyecek ülkeler 1-1'de yenebilecek hale gelince hepsi arka arkaya savaş açmaya başlıyor. Hızla toprak kaybediyorsun ve kaybettikçe daha fazla savaş yiyorsun. Karadeliklerdeki olay ufkunu geçene kadar yörüngede kalabilirken olay ufkunu geçince geri dönülememesi gibi bir fenomen söz konusu.

@Rzenma Devasa bir içeri yığını olan CKII'de bile eventler tekrar ediyor. Bunda çok normal. Çok sık event gelmesi buradaki en büyük etken sanıyorum.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
400 yıl boyunca gavelkind mı, olmadı be abi olmadı. CK2 de bile hızlıca legacy 3 kasıp 50 yılda prima ye geçiyorduk ne güzel. Ama olsun buna da bir şans vermek lazım
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda cinsel yönelimlerin ayrı özellikler olarak yansıtılmak yerine karakterin benliğinin bir parçası olarak yansıtılması hoş olmuş. Ancak cinsel yönelimlerin karakter ekranında gözükmesi bana saçma geldi. Dünyanın öbür ucundaki karakterin cinsel yönelimini bile karakter ekranından öğrenebiliyorsunuz. O zamanlar heteroseksüellik dışındaki cinsel yönelimlerin en iyi ihtimalle dışlandığını düşünürsek (ki hâlâ çoğu kişinin değişen şartlara rağmen cinsel yönelimini dünyaya ilan ettiğini sanmam) karakterlerin cinsel yönelimlerinin apaçık ortada olması iyi olmuyor. Bunun yerine bir karakterin cinsel yönelimini kendimiz öğrenmeliyiz. Mesela baştan çıkarmaya çalıştığımız karşı cinsten birinin bize cevap vermediğinde kendi cinsinden hoşlandığını öğrenmeliyiz ve hatta bunu bir sır olarak elimizde bulundurmalıyız.
IbnE9P2.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Attilla'ya da ekleme yapayım, hookların gerçekten çok fazla avantajına kullanma yok.Şu oyunda yapabileceğin sınırlar belli,hooklarla yerine geçecek krala karşı faction kurmama/isyan etmeme gibi bir seçenek getirilse çok iyi olur. Bazen ise karaktere karşı hook seçeneğim olmasına rağmen kutucuğa tık atamadığımı fark ettim.

Hookların ve sırların en iyi kullanımı galiba steward treeden focus alarak hookları para karşılığı üstünü kapamak olabilir.

1.0 ~ versiyon sularında yüzen bir oyun için olabilir şeyler,yine de can sıkabiliyor.
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hook ile bir adamın ünvanını elinden alabilirsiniz, hapse atıp sahip olduğu haklardan vazgeçmesini isteyebilir ve ülkeden sürebilirsiniz. Entrika seviyeniz yüksek olunca bunları çok rahat yapabiliyorsunuz. Ülkeyi istediğiniz gibi dizayn etmeye başlıyorsunuz.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tabiki,bir karakterimde yaptım fakat tyrant oluyorsun,hookla yapılan işler gelecek bir sonraki karakter için çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.Demek istediğim bir sonraki karakterin temelini hook yardımıyla sağlam atabilmek.
Ara
Hookları ben genelde feodal sözleşmeyi iyileştirmek için kullanıyorum. Bir karakterede max 3 değişiklik yapabiliyoruz. 2 olumlu 1 olumsuz yapıp bi de hook koyarak dengeliyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaşlar flavor pack nedir?
Ara
https://forum.paradoxplaza.com/forum/thr...t.1390070/ :Flavor Packs - SRP $6.99: in-game content focused on a theme or a region.

Belli bir bölgeye odaklanan içerik paketleri olacak. Expansion Pack kadar kapsamlı olmadığı için hâliyle daha ucuz olacak. Cosmetic Pack'lerle karıştırmamak lazım, onlar adı üstünde görsel değişimler yapan paketler.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aldığımdan beri hiç single oynamadım. Yakın arkadaşlarımla her gece mp :) hızlı yükselip, hızlı tepetaklak olmak güzel :) istisnasız her oyun Roma içinde farklı bir dük oluyorum.
Ara
Görsel

CK3 arazi türleri haritası.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.