Sohbet: Company of Heroes 2 - Genel Sohbet: Komuta Karargahı
Ara
https://grabfreegames.com/giveaways/stea...-of-heroes

Bedavaya COH1 keyi dağıtılıyormuş, bir bakın derim.
Ara
Ara
Geri mi döndün oyuna :)
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Yok be :p. Sadece Facebookta gezerken gördüm atayım dedim.
Ara
(11-09-2015, 16:43)Kurt Knispel :

Offf of of.

Tamamen rakıp ın zayıflıgı :) adam daha tanklara karsı nasıl durucagını bılmıyor arkası dönuk sekılde iş yapmaya çalışıyor...ayrıca o kadar panzerwerfer yapması neye karşı ? rakıpte  hedef olucak bır pıyade duzenı yok :)  panzerwerfer e gıdecegıne tank a yonelse daha etkılı olurdu ... yanı sen o kadar panzerwerfer yapmışsın barı yogun oldugun yada guclu durdugun yerden atış yaptırsan en azından rakıp o bu kadar zarar veremezdı ..elefant dan daha cok panzerwerferlere üzüldüm :)

(15-12-2016, 22:31)SatanistKesenKedi :

o kadar fuel ın var poınt olarak da ustunsun 1 tane tank ıle ne kadar dayanabılırsın :) bir an da yersın saldırıyı sonra bır bakmışsın oyunu kaybetmişsin :)) bu tarz ıyı oyunculardan beklenmedık hatalar :)))

(19-10-2016, 22:44)SatanistKesenKedi :

http://plays.tv/video/57e90b3401a3f65aec...?from=user

pek fazla kill yok ama az da olsa istedigimi aldım kumarım boşa gitmedi :))
Ara
@MAYKIL attığım videolardan Pumalı olan da wehrmacht oyuncusunda sniper var. O sniperın verdiği MP zararı muhtemelen karşı oyuncunun tank yapmasını önlemiştir. Ayrıca Puma çok kullanılmasa bile çok ama çok iyi bir Anti-Vehicle.

Amerikalı olanda ise 2 Squad dışında bütün squadlar wipe yiyor bence aldığı sonuç muazzam.

Bence attığın videodaki stukan gayet iyi olmuş :p. 2 Squad wipe etmek gerçekten güzel bir iş.
Ara
(11-01-2017, 02:33)SatanistKesenKedi : @MAYKIL attığım videolardan Pumalı olan da wehrmacht oyuncusunda sniper var. O sniperın verdiği MP zararı muhtemelen karşı oyuncunun tank yapmasını önlemiştir. Ayrıca Puma çok kullanılmasa bile çok ama çok iyi bir Anti-Vehicle.

Amerikalı olanda ise 2 Squad dışında bütün squadlar wipe yiyor bence aldığı sonuç muazzam.

Bence attığın videodaki stukan gayet iyi olmuş :p. 2 Squad wipe etmek gerçekten güzel bir iş.

Pumalı olan videoda tabıkı sp nın verdıgı mp hasar 1v1 oyunlarda muazzam olabılıyor....fakat hali hazırda isu 2 ye   ne yapıp edıp bır koruma seklı almalıydı ...en azından pıyadeler ıle pumalara engıne damage verebılırdı. Puma dedıgın gıbı bazen ummadıgımız işler cıkartabılıyor hem sürati hem atış gucu vıdeodakı gıbı 3 4  tane olunca daha etkılı olabılıyor.

Amerıkalı olan da ise hakıkatten agır bı darbe yıyor :) spamla oyun kazanabılcegını zanneden oyunculara ders olmustur  umarım :) o kadar askerı bır anda oraya sokmak akla kar degıl gıbı ..belkıde ben hep almanlar ıle oynadıgım ıcın o kadar askerı rıske atamam.. ama tabı allıed ordularında pıyadeler bedava gıbı oldugu ıcın arkadas nasıl olsa yenısını hemen cıkartırım deyıp yollamış :))) 

Umarım bu oyun ıle ılgılı  sayfada daha cok bu tarz konular hakkında tartışma ımkanı buluruz.Herkez tecrubesını paylaşırsa daha etkılı bır sekılde guzel sevıyelı bır tartışma ortamı yakalamış oluruz :))
[+] 1 üye MAYKIL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar bu aralar veya daha öncesinde  coh2 de hile ile karşılaşan yada duyum alan varmı ?  bu aralar hıcbır prestıge rankı olmnayan adamlar cok acayıp seyler yapıyor gıbı ...mesela  harıtada sızı gormemelerıne ragmen tam tersı tarafdan saldırı yapıyorlar ve dırekt karşı karşıya bı saldırı yapmıyorlar....bi ara map hack olayı vardı acaba halen devam edıyo olabılırmı ?
Ara
https://www.twitch.tv/stormless

Şu an COH2 için King Of The Hill adlı turnuva düzenleniyor izlemek isteyenler için linki yukarı attım.
Ara
(24-01-2017, 20:21)MAYKIL : Arkadaşlar bu aralar veya daha öncesinde  coh2 de hile ile karşılaşan yada duyum alan varmı ?  bu aralar hıcbır prestıge rankı olmnayan adamlar cok acayıp seyler yapıyor gıbı ...mesela  harıtada sızı gormemelerıne ragmen tam tersı tarafdan saldırı yapıyorlar ve dırekt karşı karşıya bı saldırı yapmıyorlar....bi ara map hack olayı vardı acaba halen devam edıyo olabılırmı ?

Bende fark ettim geçen kendi cephe hattımın yanlarını mayınlamıştım 1 mayın patlamadan direk adam geldi mayınları temizledi 2 hat kurmuştum yanlı şekilde birbirinden alakasız ilk hatta eyvallah dedim sonra gitti 2. hattı temizledi hatta uzakta tek bi R43 mayını vardı onu bile eliyle bulmuş gibi temizledi adamın nick e baktım Türk çıktı hile olmasına şaşırmadım malesef nerde türk oyuncu orda hile :S
Ara
(11-02-2017, 11:18)Lehr :
(24-01-2017, 20:21)MAYKIL : Arkadaşlar bu aralar veya daha öncesinde  coh2 de hile ile karşılaşan yada duyum alan varmı ?  bu aralar hıcbır prestıge rankı olmnayan adamlar cok acayıp seyler yapıyor gıbı ...mesela  harıtada sızı gormemelerıne ragmen tam tersı tarafdan saldırı yapıyorlar ve dırekt karşı karşıya bı saldırı yapmıyorlar....bi ara map hack olayı vardı acaba halen devam edıyo olabılırmı ?

Bende fark ettim geçen kendi cephe hattımın yanlarını mayınlamıştım 1 mayın patlamadan direk adam geldi mayınları temizledi 2 hat kurmuştum yanlı şekilde birbirinden alakasız ilk hatta eyvallah dedim sonra gitti 2. hattı temizledi hatta uzakta tek bi R43 mayını vardı onu bile eliyle bulmuş gibi temizledi adamın nick e baktım Türk çıktı hile olmasına şaşırmadım malesef nerde türk oyuncu orda hile :S

muhendıslere mayın temızleme gorevı yada aletı dıyım ..onu verdıgı ıcın bellı bı mesafeden yaklastıgında zaten otomatık gorur ve temızler...ama benım demek ıstedıgım cok daha farklı ...prestıge rank ı bıle olmayan adam nedense cok rahat saldırabılıyor ve sureklı boş yerlerde hareket edıyor ..oyunda olunca butun bunlar daha da anlaşılır oluyor...adamın profılıne kadar baktıgım oldu toplasan 150 200 saat bı oyun oynamış rank yok bısey yok ama adam sankı 40 yıllık coh 2 oyuncusuymus gıbı... bır ornek daha vermek gerekırse nereden saldıracamıgı da daha hareket aşamasında bıle ustume bomba yada allah ne verdıyse yagdırıyor...:)
Ara
(13-02-2017, 13:21)MAYKIL :

muhendıslere mayın temızleme gorevı yada aletı dıyım ..onu verdıgı ıcın bellı bı mesafeden yaklastıgında zaten otomatık gorur ve temızler...ama benım demek ıstedıgım cok daha farklı ...prestıge rank ı bıle olmayan adam nedense cok rahat saldırabılıyor ve sureklı boş yerlerde hareket edıyor ..oyunda olunca butun bunlar daha da anlaşılır oluyor...adamın profılıne kadar baktıgım oldu toplasan 150 200 saat bı oyun oynamış rank yok bısey yok ama adam sankı 40 yıllık coh 2 oyuncusuymus gıbı... bır ornek daha vermek gerekırse nereden saldıracamıgı da daha hareket aşamasında bıle ustume bomba yada allah ne verdıyse yagdırıyor...:)

O ikisinin arasındaki farkı fark ederim zaten adam geldi bekledi dedektör yaptı temizlemeye başladı direk :D Diğer konuda da bazen smurf hesap da açıyorlar onlardan birisine denk gelmiş olabilirsin adamın eski hesabında yenilgi fazla w/L u düşük diye yeniden açıyor yanlız böyle bir oyunda neden hile olur anlamıyorum hadi 1vs1 i anlarım adamlar 4vs4 de açıyor at izi ile it izi birbirine karışmış durumda oluyor zaten mesela dün gece 4vs4 de bi ara iş kontrolden çıktı çatışma o kadar sertleşti ki çevre kontrolü bile yapamaz olduk :D
Ara
(13-02-2017, 14:38)Lehr :
(13-02-2017, 13:21)MAYKIL :

O ikisinin arasındaki farkı fark ederim zaten adam geldi bekledi dedektör yaptı temizlemeye başladı direk :D Diğer konuda da bazen smurf hesap da açıyorlar onlardan birisine denk gelmiş olabilirsin adamın eski hesabında yenilgi fazla w/L u düşük diye yeniden açıyor yanlız böyle bir oyunda neden hile olur anlamıyorum hadi 1vs1 i anlarım adamlar 4vs4 de açıyor at izi ile it izi birbirine karışmış durumda oluyor zaten mesela dün gece 4vs4 de bi ara iş kontrolden çıktı çatışma o kadar sertleşti ki çevre kontrolü bile yapamaz olduk :D

Başka hesap olayını bende düşündum zaten olabılır dedım...fakat cok saglam maclar cıkarıp kazandıgımız oldu yenıldıgımız oldu ama bu dedıdıgımden cok farklı..Yenılmek sorun degıl  youtube de aynı tarz bı oyun gordugumde o zaman anladım aslında o vıdeoda da adam map hack kullanmış :) cok benzer bı durum :)
Ara
Bence oyuna acilen bir faction gelmesi lazım italya gelse tadından yenmez zaten coh2.org da ve steam gruplarında heveslendirici italya önerileri okudum ayrıca şu 88 neden yok karizmasından gümbürtüsü bile yetiyordu okw nin ağır antitankı yok zaten yapıştırsınlar işte 1 de marder vardı sdkfz üstüne monteli at ı vardı en çok kullandığım araç tam vur kaç dı onlarda yok bari 1 ini eklesinler oyun rutine bindi yenilik lazım millet formlarda ağlıyor resmen bence DOW III çıkacak olması kötü etkiledi oyunu
Ara
Ya COH oyunları çok mikro management istiyo. İyi güzel oynuyom. Ama bi süre sonra beni aşıyo. Birkaç cephede birden savaşmaya başlayınca kontrolü kaybediyom.
Sic Parvis Magna
Ara
(18-02-2017, 15:17)altnkurt : Ya COH oyunları çok mikro management istiyo. İyi güzel oynuyom. Ama bi süre sonra beni aşıyo. Birkaç cephede birden savaşmaya başlayınca kontrolü kaybediyom.

Oyunun başlarında mümkün oldugunca bırımlerın kaybını mınımum da tutmak gerekıyor...fakat 2v2 yada daha ustu kapışmalarda bellı bır sureden sonra savaş harıtanın her yerınde yogunlasmaya başlayınca işte o zaman cok cok daha dıkkatlı hareket edılmesı gerekıyor ama bu genellıkle pek mumkun olmayabılıyor :)

(18-02-2017, 15:13)Lehr : Bence oyuna acilen bir faction gelmesi lazım italya gelse tadından yenmez zaten coh2.org da ve steam gruplarında heveslendirici italya önerileri okudum ayrıca şu 88 neden yok karizmasından gümbürtüsü bile yetiyordu okw nin ağır antitankı yok zaten yapıştırsınlar işte 1 de marder vardı sdkfz üstüne monteli at ı vardı en çok kullandığım araç tam vur kaç dı onlarda yok bari 1 ini eklesinler oyun rutine bindi yenilik lazım millet formlarda ağlıyor resmen bence DOW III çıkacak olması kötü etkiledi oyunu

Şahsi fikrim italya gelmesın onun yerıne daha farklı elit alman bırlıklerı eklenebılır. Bu gelebılecek yenı orduda flak 88 veya daha farklı bırlıkler ınfantryler (SS taburları) tanklar eklenmesı daha mantıklı...italya gercek te de 2. dunya savasında varlık gosterememıs bır ordu o yuzden ıtalya eklendıgınde otomatıkman genelde zayıf olan ordusu bırımlerı tankları vs...gıbı ...eklenecek ve bu pek bısey degıstırmeyecegı ıcın farklılık da yaratmayacaktır...farklı bı ordu cıkartmamalrının bır sebebını ben denge saglayabıleceklermı dıye duşunmek de gerekır...neden dıyecek olursak yıl olmuş 2017 ve oyunda aılled ıle almanlar arasında bı denge kurulamamış malesef :)  klasık toplan..saldır..yen ... gıbı durum soz konusu aılled ordularında :)
Ara
Evet insan spamlardan yoruluyor bi süre sonra Abd rank alınca zaten öldürmesi epey zor
Ara
Ben Japonya'nın geleceğini düşünüyorum.
(21-02-2017, 15:49)MAYKIL :
(18-02-2017, 15:17)altnkurt : Ya COH oyunları çok mikro management istiyo. İyi güzel oynuyom. Ama bi süre sonra beni aşıyo. Birkaç cephede birden savaşmaya başlayınca kontrolü kaybediyom.

Oyunun başlarında mümkün oldugunca bırımlerın kaybını mınımum da tutmak gerekıyor...fakat 2v2 yada daha ustu kapışmalarda bellı bır sureden sonra savaş harıtanın her yerınde yogunlasmaya başlayınca işte o zaman cok cok daha dıkkatlı hareket edılmesı gerekıyor ama bu genellıkle pek mumkun olmayabılıyor :)

(18-02-2017, 15:13)Lehr : Bence oyuna acilen bir faction gelmesi lazım italya gelse tadından yenmez zaten coh2.org da ve steam gruplarında heveslendirici italya önerileri okudum ayrıca şu 88 neden yok karizmasından gümbürtüsü bile yetiyordu okw nin ağır antitankı yok zaten yapıştırsınlar işte 1 de marder vardı sdkfz üstüne monteli at ı vardı en çok kullandığım araç tam vur kaç dı onlarda yok bari 1 ini eklesinler oyun rutine bindi yenilik lazım millet formlarda ağlıyor resmen bence DOW III çıkacak olması kötü etkiledi oyunu

Şahsi fikrim italya gelmesın onun yerıne daha farklı elit alman bırlıklerı eklenebılır. Bu gelebılecek yenı orduda flak 88 veya daha farklı bırlıkler ınfantryler (SS taburları) tanklar eklenmesı daha mantıklı...italya gercek te de 2. dunya savasında varlık gosterememıs bır ordu o yuzden ıtalya eklendıgınde otomatıkman genelde zayıf olan ordusu bırımlerı tankları vs...gıbı ...eklenecek ve bu pek bısey degıstırmeyecegı ıcın farklılık da yaratmayacaktır...farklı bı ordu cıkartmamalrının bır sebebını ben denge saglayabıleceklermı dıye duşunmek de gerekır...neden dıyecek olursak yıl olmuş 2017 ve oyunda aılled ıle almanlar arasında bı denge kurulamamış malesef :)  klasık toplan..saldır..yen ... gıbı durum soz konusu aılled ordularında :)

Yeni bir faction gelecekse Japonya'nın olmasını tercih ederim açıkçası. Ancak Japonya'nın CoH - 3 gelmesini daha çok isterim. Japonya için daha ilginç mekanikler eklenebilir böylece.

Oyun 1v1 de Sovyet-Wehrmacht arasında dengeli diyebiliriz neredeyse.(Maxim spam hariç) Oyunun dengesini en çok İngiliz Ordusu bozmakta. Ben bu yaza kadar İngilizlerin de dengeye getirileceğine inanıyorum.
Ara
(21-02-2017, 17:09)Ayro : Ben Japonya'nın geleceğini düşünüyorum.
(21-02-2017, 15:49)MAYKIL :

Yeni bir faction gelecekse Japonya'nın olmasını tercih ederim açıkçası. Ancak Japonya'nın CoH - 3 gelmesini daha çok isterim. Japonya için daha ilginç mekanikler eklenebilir böylece.

Oyun 1v1 de Sovyet-Wehrmacht arasında dengeli diyebiliriz neredeyse.(Maxim spam hariç) Oyunun dengesini en çok İngiliz Ordusu bozmakta. Ben bu yaza kadar İngilizlerin de dengeye getirileceğine inanıyorum.

Oyunun dengesını ıngılızler ıle us force  bozuyor ..bunu 2v2 veya uzerı kapışmalarda barız bellı oluyor ... ıngılız ve abd  baya oldu çıkalı ama sene 2017 ve soz konusu denge saglanmış degıl malesef :)  ıngılız ve us force oynayan bır oyuncunun pek stratejı yapmasına gerek yok açıkcası fakat almanlar ıle oynayan oyuncularn sureklı oyun ıcınde bıseyler uretmesı gerekıyor oyunu kazanabılmesı ıcın :))
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.