Sohbet: Company of Heroes 2 - Genel Sohbet: Komuta Karargahı
USF'de 3 adet sıkıntı var. Tamamen saçmalık olan ve yakında düzeltilecek havan topu, thampson tüfekleri ve Rifleman birliklerinin 2 adet BAR alabilmesi. Bunlara rağmen o kadar bozuk değiller. Oyun uzadıkça Almanların süper ağır tanklarına karşı çok geri kalabiliyorlar.

Şuan Relic topluluk mod yapımcılarına ufak ufak yetkiler vermeye başlamış durumda. İlk etap Sovyet piyadeleri, hafif araçlar/zırhlılar ve tamamen saçmalığa dönüşen USF havan topu. Yama tamamen bittiğinde değişiklikleri Türkçe'ye çevirip paylaşacağım.

Eğer bu yama başarılı olursa sıra İngilizlere de gelecektir.
Ara
Havan konusunda haklısın böyle bişey yok. Alman tanklarının da eski tadı yok gereğinden fazla nerf yedi eskiden Tiger gözüktüğünde millet kaçacak delik arardı şimdi Tiger amansız USF blobundan kaçacak yer arıyor verdiğin benzin (230 Fuel) i karşılayacak performansı yok artık bazen panter+brummbar kombinasyonu daha mantıklı geliyor yok illa Tiger diyen varsa da 2 dk savaş 5 dk tamir et durumunda Tiger
Ara
Beklenen oldu ABD nin 81 mm havanına nerf geldi

Cost reduced from 260MP to 240MP
Range reduced from 80 to 65
AoE near distance reduced from 1 to 0.75 (both attack and barrage)
Reduced the rate of fire of the barrage ability to OST mortar levels
Pack-up time improved from 1.9 to 1.1
Set-up duration decreased from 1 to 0.5
Veterancy 0 now provides access to a Smoke Barrage ability with 65 range
Veterancy 1 reduced scatter bonus replaced by increase to Smoke Barragen range (80)
Removed certain accuracy bonuses at Vet3 that would further increase the accuracy of the mortar (over other mortars)

Ve daha birçok değişiklik var Assault Grenadiers lere bi miktar buff var Penal Battalion artık Ptrs alabilecek yine sovyette T 70 tankında oynamalar olmuş maliyet biraz yükselmiş Can biraz yükselmiş ama tank mürettebatının tamir yeteneği kaldırmışlar Okw tarafında iyileştirmeler var Alman tarafının medical konuları genelde iyileştirilmiş taşıma araçları artık havan takımını da taşıyabilecekmiş geniş kapsamlı bır dengeleme paketi sunulmuş hayırlara vesile olsun
Ara
(24-02-2017, 10:15)Lehr : Beklenen oldu ABD nin 81 mm havanına nerf geldi

Cost reduced from 260MP to 240MP
Range reduced from 80 to 65
AoE near distance reduced from 1 to 0.75 (both attack and barrage)
Reduced the rate of fire of the barrage ability to OST mortar levels
Pack-up time improved from 1.9 to 1.1
Set-up duration decreased from 1 to 0.5
Veterancy 0 now provides access to a Smoke Barrage ability with 65 range
Veterancy 1 reduced scatter bonus replaced by increase to Smoke Barragen range (80)
Removed certain accuracy bonuses at Vet3 that would further increase the accuracy of the mortar (over other mortars)

Ve daha birçok değişiklik var Assault Grenadiers lere bi miktar buff var Penal Battalion artık Ptrs alabilecek yine sovyette T 70 tankında oynamalar olmuş maliyet biraz yükselmiş Can biraz yükselmiş ama tank mürettebatının tamir yeteneği kaldırmışlar Okw tarafında iyileştirmeler var Alman tarafının medical konuları genelde iyileştirilmiş taşıma  araçları artık havan takımını da taşıyabilecekmiş  geniş kapsamlı bır dengeleme paketi sunulmuş hayırlara vesile olsun

guncelleme yayınlandımı ? valla artık denge kurulsun us f  pıyadelerı oyundakı en etkın ıyı pıyadeler hıc bır sekılde ustun gelınemıyor...3 5  takım askerı bırlestırıp harıtanın basından sonuna kadar vura vura oyun aldıklarını bılıyorum...o zamanda ne tıger ne brumbar ıse yarıyor ...

(21-02-2017, 20:14)Ayro : USF'de 3 adet sıkıntı var. Tamamen saçmalık olan ve yakında düzeltilecek havan topu, thampson tüfekleri ve Rifleman birliklerinin 2 adet BAR alabilmesi. Bunlara rağmen o kadar bozuk değiller. Oyun uzadıkça Almanların süper ağır tanklarına karşı çok geri kalabiliyorlar.

Şuan Relic topluluk mod yapımcılarına ufak ufak yetkiler vermeye başlamış durumda. İlk etap Sovyet piyadeleri, hafif araçlar/zırhlılar ve tamamen saçmalığa dönüşen USF havan topu. Yama tamamen bittiğinde değişiklikleri Türkçe'ye çevirip paylaşacağım.

Eğer bu yama başarılı olursa sıra İngilizlere de gelecektir.

Oyundakı en ıyı pıyadeler zaten us f  ınfantrylerı...sızn bahsettıgınız ellerıne bar verdıklerınde cok cok etkılı oluyorlar ayrıca havancıların attıgı top resmen gudumlu dırek ortaya dusuyor... oyunun baslarında ınfantrylerı ıle boy ölçuşmek ımkansız hal almaya basladı... yapılan dengeleme guncellemelerını artık dırek kurması gerekıyor dıkkat edıyorum son cıkar kış denge paketlerı hepsı mod olarak oyuna eklenmış...oyuna farklı farklı mod degılde dırek olarak eklenmesı lazım artık oyun cıkalı 4 sene oluyor ve halen denge saglanamadı malesef
Ara
Zaman darlığı ve kalan zamanımdaki üşengeçliğimden dolayı geçen hafta rehber yazamadım. Bu hafta bitmeden 4 rehber yazıp Sovyet ve Wehrmacht'ı tamamlamayı düşünüyorum.
Ara
Devasa yama geldi COH2'ye, bugün içerisinde hazırlamaya çalışacağım.
(29-03-2017, 13:08)Duman : Devasa yama geldi COH2'ye, bugün içerisinde hazırlamaya çalışacağım.

En kısa zamanda tam olarak neler oldugunu açıklarsan sevınırız kolay gelsın :)
Ara
C9YqSGjVoAAZRy0.jpg

When your driving skills are on point. 

https://twitter.com/CompanyOfHeroes/stat...3370152960  :smile:
(29-03-2017, 13:08)Duman : Devasa yama geldi COH2'ye, bugün içerisinde hazırlamaya çalışacağım.

Almanya yine nerf yedi deme de.
Ara
Yanlış hatırlamıyorsam herkes nerf yemişti.
Hala ally oyuncularını mutlu etmeye devam ediyorlar bakalım sonuç ne olacak
Ara
Her şeyde olduğu gibi bu oyundada faction fanboyluğu var. Yıllardır Axis oyuncuları Allies'in, Allies oyuncuları Axis'in güçlü olduğunu iddaa ediyor.
Ara
Comet e nerf geldi.

Main gun range from 50 to 45
Population cost increased from 16 to 18
Reduce rotation rate from 36 to 32 to prevent crush (same as Panzer4 levels)
Turret traverse rate from 40 to 45 (to compensate for chasis rotation changes)
Moving accuracy from 0.75 to 0.5
Rear armour reduced from 130 to 110
Fixed an issue where the grenade throw ability would sometimes not work
Fixed an issue where it was possible to use the grenade ability while moving
Increase horizontal scatter from 6 to 7.5
Distance scatter max from 4.2 to 6.4
Distance scatter obj min from 5 to 10
Distance scatter offset from 0.3 to 0.25
Ara
Şöyle hareketleri hep oyundan soğutuyor beni. UK oynaması benim için sıkıcı ve benim tarzıma pek uymuyor. Bir yere camp kuran ve haritadaki kritik yerlere atış yapabildiği tesisleri kurunca çileden çıkarıyor insanı UK oyuncuları ben genelde böyle oynamıyorum. Eskisi gibi güçlü camplarda kuramıyorlar. Son UK deneyimlerimde zaten epey dengelendiğini seziyordum bir yerlere camp kurmadan harita kontrolü için ya güclü piyadeye yada mid kıvrak araçlara ihtiyaç var. En azından piyadeye zarar dışında bir ayar çekmeleri lazım hemde sıkıcılar (komandolar eskisi gibi değil pek evet). Comet oynaması zevkli bir araçtı. Savunmada da Firefly eh işte.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Ekran kartım yandığından dolayı uzak kalmak zorunda kaldım. Şimdi geri döndüm ve 3 günlük tatili boş geçmek istedim. Bir faction komple anlatılınca çok uzun sürüyor ve değmeyeceğini düşünmekteyim. Bu yüzden mümkün olduğunca metada bulunan taktiklerin ve birimlerin rehberleri için çalışacağım. Bölüme mümkün olduğunca düzenlemeye çalışıp oynayan kitleyi arttırmayı hedefliyorum.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel rehberlere ihtiyacım var @Ayro :)
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Bu gece uygun iseniz oynayabiliriz.
[+] 1 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben gelebilirim.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şuan girecek var mı ?
Ara
http://store.steampowered.com/sale/coh-franchise/
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.