Sohbet: HoI4 - Genel Sohbet: Savaş Odası
20200613204718_1.jpg

Menüyü kurcalarken fark ettim, sağ üstteki soru işaretinden HoI4 Wiki'ye erişilebiliyormuş. Hoş bir özellikmiş doğrusu.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son geliştirici günlük çevirilecek mi meraktan soruyorum? @Duman
Ara
Bugün gelecek Wayfear. Bazen yetiştiremeyebiliyoruz.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Askerleri traş etmişler  :rofl:
[+] 2 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-10-2020, 22:16)Semavi7 :
Askerleri traş etmişler  :rofl:

Osmanlı için verdikleri renk çok kötü. 3 tane yeşil devleti yan yana görmek istemem ben. (İtalya-Osmanlı-Iran)
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Kendine has odak ağaçlarına sahip ülkeler.
(Sarıya boyanan ülkelerin odak ağacı yok, haritayı hazırlayan kişi bu ülkelere de odak ağacı gelmesi gerektiğini belirtmiş.)
IbnE9P2.gif
Ara
Bence Almanyaya da bir rework yapılmalı özellikle endüstri bölümüne
Ara
Oyunun değişmesi gerektiğini düşünmüyorum. Eğer benim düşündüğüm gibi bir oyun olacaksa benim için güzel olur ancak tamamen değişmesi gerekir ve Multiplayer modunda oynanabilmesi zorlaşır. Şu haliyle tatlı, arkadaşlarınla toplanıp Multiplayer atabileceğin bir oyun bence. Birkaç şey eksikse mod koyabilirsin. Çok şey eksikse oynamazsın. Mesela @tusu111'nun mod kullanması mantıklı olur gibi eğer Achievement aramıyorsa.
Ara
Bugün yayınlanan günlükle oyuna tank dizayn sisteminin geleceği açıklandı. Oyun gittikçe daha komplike ve strateji derinliği yüksek bir hâle geliyor. İleriki dönemlerde daha neler eklenebilir merak ediyorum.
[+] 2 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Açıkça eklenebilecek bir dünya şey var da uğraşırlar mı emin değilim. En azından hava savaşlarını düzeltirlerse oyun oynanabilecek hale gelecek. Bir de çok uzun süredir beklediğim realibility değişikliği geliyor, bakalım ne kadar etkisi olacak. Gerçekte alman tankları bu problemler yüzünden savaşa bile katılamıyordu, bu tarz problemleri ve çözümlerini oyuna yansıtmaları gerek bence.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-04-2021, 21:56)GespensterPanzer : Açıkça eklenebilecek bir dünya şey var da uğraşırlar mı emin değilim. En azından hava savaşlarını düzeltirlerse oyun oynanabilecek hale gelecek. Bir de çok uzun süredir beklediğim realibility değişikliği geliyor, bakalım ne kadar etkisi olacak. Gerçekte alman tankları bu problemler yüzünden savaşa bile katılamıyordu, bu tarz problemleri ve çözümlerini oyuna yansıtmaları gerek bence.
Reliability olayında birazda askeri birliklerin tümen seviyesinde olması yüzünden daha kısıtlı seçenekleri olması sıkıntı yaratıyor olabilir. Taburu baz alan wargame tarzı oyunlarda bu mekanikler oldukça güzel yansıtılıyor.
Ara
(28-04-2021, 22:04)Littleİskender :
(28-04-2021, 21:56)GespensterPanzer : Açıkça eklenebilecek bir dünya şey var da uğraşırlar mı emin değilim. En azından hava savaşlarını düzeltirlerse oyun oynanabilecek hale gelecek. Bir de çok uzun süredir beklediğim realibility değişikliği geliyor, bakalım ne kadar etkisi olacak. Gerçekte alman tankları bu problemler yüzünden savaşa bile katılamıyordu, bu tarz problemleri ve çözümlerini oyuna yansıtmaları gerek bence.
Reliability olayında birazda askeri birliklerin tümen seviyesinde olması yüzünden daha kısıtlı seçenekleri olması sıkıntı yaratıyor olabilir. Taburu baz alan wargame tarzı oyunlarda bu mekanikler oldukça güzel yansıtılıyor.

Mesela bu konuyla ilgili ilk aklıma gelen fikir araştırma sürelerini kısaltarak ekipmanların erken açılması ancak gerekli araştırmalar ile Reliability yükseltilerek ekipmanların daha sağlam olması sağlanabilir. Hem bu şekilde stratejik derinlik de sunulmuş olur. Şuanki haliyle, gerçekte çok önemli bir husus olan Reliability oyunda oldukça önemsiz bir noktada kalıyor bence.
Ara

bence de mesela doğu cephesinde luftwaffenin işlevselliği, japon savaşlarındaki hava etkinlikleri gibi gamechanger unsurlar hiç iyi yansıtılamamış oyuna, bu da taktiksel anlamda oldukça değişkeni saf dışı bırakıyor
Volga nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Jukov paşa
Stalingrad'dan çıkmam diyor.
[+] 1 üye crowjoy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hava çatışmalarını bilmiyorum ama hava kuvvetlerinin oyunda savaşa etkisi çok yüksek, kara yardım uçakları olmadan doğu cephesinde savaşmaya kalkarsanız muhtemelen çok yavaşlarsınız.
Space-Background.gif
Ara
merhaba savaş günlüklerimi ve basımdan gecenleri yazmak istedigim savaş anılarımı bu sitede ölümsüzleştirme kararı aldım. Sitede yeniyim buraya yazmam yanlış mı olur? yönlendireceğiniz bir yer var mıdır? sevgiler
Ara
(21-05-2021, 19:51)Darknight31 : merhaba savaş günlüklerimi ve basımdan gecenleri yazmak istedigim savaş anılarımı bu sitede ölümsüzleştirme kararı aldım. Sitede yeniyim buraya yazmam yanlış mı olur? yönlendireceğiniz bir yer var mıdır? sevgiler

https://forum.strategyturk.com/forum-hoi4-seriler kategorisi altında başlık açabilirsin
Volga nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Jukov paşa
Stalingrad'dan çıkmam diyor.
[+] 1 üye crowjoy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
qm410xdt8he81.png

HoI4 için çıkan tüm DLC'lerin pozitif inceleme yüzdeleri.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sonradan eklenen veya düzenlenen ulusal odaklara bakıldığında, zamanla bu konuda çok olumlu adımlar atıldığını düşünüyorum.
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
Bir italya oynayayım dedim. Seri fabrikalar inşa ettik. Etiyopya, Yugoslavya ve Romanya'yı ihlak ettik. Her şey yolunda derken.... Nazi Almanyası luksemburga savaş açtı. Lan ne alaka derken Fransa ve İngiltere lüksemburgun yanında savaşa katıldı. Bir kaç ay sonra Polonyaya savaş açtılar. Ve Polonya'yı yenemediler! Yıl 1940 olmuş bu arada. ben de savaşa katıldım Polonya'yı bu hıyarlar yenemeyince. Bu sefer bu naziler Belçika ve Hollanda'yl yenemedi! Arkadaş şaka mı ya! Luksemburga niye savaş açıyorsun sen kardeşim durup dururken! Polonya'yı nasıl yenemiyorsun?

Historical Aİ'de açık ama bu ne saçma bug ya

Ayrıca çok erken luksemburga savaş açtı. Öyle ki Cekoslavakyanin kaderi bile gitmemişti. savaşın ortasında gidince Cekoslavakya teslim olmadı tabii. Bir de onunla savaştı
Ara
Uçak tasarımcısı da geliyormuş hayırlı olsun.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.