Sohbet: MTGA - Genel Sohbet: Guild Salonu
1 Eylül Salı günü saat 18.00'da Zendikar Rising eklentisine ilk bakış yayını yapılacak. Ayrıca, Core Set 2021 ile ilgili daha fazla detay verilecekmiş.

https://twitter.com/wizards_magic/status...6131964930
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eg11qbhX0AI9DR7?format=jpg&name=medium
IbnE9P2.gif
Ara
Innistrad sevdiğim bir gezegen ve anladığım kadarıyla seti ixalan bloğu gibi iğrenç ''tribal'' ekseni üzerinde döndürecekler. Umarım öyle olmaz.
Ara
4 kişi çıksa aramızda haftada bir gün 1 ila 2 saat sürecek bir etkinlik yapma fikrine ne diyorsunuz?
Ara
Mobil versiyondan haber var mı?
IbnE9P2.gif
Ara
2021'e ertelenmiş.

https://magic.wizards.com/en/articles/ar...2020-11-10 :A small update in this regard, and likely you've already heard it elsewhere, but yes—we're confirming that MTG Arena on mobile has been pushed to early 2021.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet geçen state of game konusunda ileri tarihe attıklarından bahsetmişlerdi. Bence pc clientı bile tam oturmamış bir oyun için doğru karar olabilir sonra kart oyunlarının cyberpunkı olmaya gerek yok. Ah mutlu muyum hayır.
Ara
MTG Arena Mobil Android için 28 Ocak'ta erken erişime açılacakmış. iOS için bu yıl içinde daha ileri bir tarih denmiş.
tTRiYax.png
Ara
Tüh, daha yeni iOS'a geçmiştim hâlbuki.
IbnE9P2.gif
Ara
satan.png
ZNR'de baya bir oynamışım.
Ara
Image.ashx?multiverseid=476480&type=card

Uro'ya ban geliyor. Bir daha unbanlamazlar bence ama yine de wildcardlarınızı harcayip kartı basıp bandan sonra wildcard iadesi alabilirsiniz.

Gelecek secret lair'de alternatif artlı Uro satışa çıkacak lakin yakın zamanda banlayacaklarmış. Müşterileri mağdur etmemek için şöyle bir not bırakmışlar.
(Note: We are planning an upcoming B&R announcement. In that announcement, we plan to ban Uro, Titan of Nature's Wrath in Pioneer, Modern, and Historic. Additionally, we are continuing discussions about doing the same in Legacy. While we are still working internally on the larger B&R announcement for that week, we wanted to share this information ahead of this sale.)

Gitmesi aşırı iyi oldu böylece Control daha oynanabilir bir oyun planı olup, her decke Uro koyulan simic+ diğer renkler archetypeından bir tık kurtulmuş olacağız.
Ara
Uro Standard'da daha önceden banlandığı için wildcard geriödemesi olmayacakmış.
Ara
Nihayet iOS'a gelmiş.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet, birkaç ay erteledikten sonra bilgisayar erişimimin kısıtlı olması bahanesiyle hem Color Challenge hariç fazla oynamadığım MTGA'ya "geri döndüm" hem de mobil versiyonunu denedim. iPhone 7'de oynadığımı belirteyim. Öncelikle oyunu açtığımda 1 gigabaytı aşkın bir indirmeyle karşılaştım. "Oyun indirme yaparken Discord'da yazışırım." diyerek oyunu arka plana attığımda bir de baktım ki bir megabayt bile indirmemiş. Bayağı uzun süre oyunu ekranda açık bıraktıktan sonra nihayet oyuna girebildim. Yaşadığım diğer bir sorun ise sekme değiştirince oyunun kaldığı yerden devam etmek yerine baştan yüklenmesi oldu, oynadığım başka bir kart oyunu olan Hearthstone'un mobil uygulamasında böyle bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. Teknik sorunlar haricinde Color Challenge'daki Red olarak White'a karşı oynadığımız kısımla cedelleşiyor ve oyuna çoğunlukla gözlerimi kırpıştırarak bakıyorum. Hearthstone'daki anahtar kelimelerden sonra "Shakespearvari" kart metinleri şok etkisi yaptı desem yalan olmaz. Bir de Hearthstone'un temel mantığını yalnızca eğitim kısmını oynayarak sökmüştüm, MTGA'nınkini öğrenmek için haricî kaynaklara da başvurmam gerekecek gibi.
IbnE9P2.gif
Ara
Mobil versiyonda oyun arada sırada çöküyor ve cızırtılı sesler eşliğinde takılıyor. Yüklenme süresi kısa olsa neyse de oyunun yeniden açılması 1-2 dakika sürüyor. Bu gidişle mobil versiyonu oynamayı bırakacağım.
IbnE9P2.gif
Ara
unknown.png

Talihsiz bir durum.
IbnE9P2.gif
Ara
Yakında düzelir. MTGO'dan kurtulmamız fazla sürmez.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Tokenların 0 mana olduğunu biliyordum ama sebebini bilmiyordum. Şimdi tam olarak öğrenmiş oldum.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Adventures in the Forgotten Realms seti çıktı.
tTRiYax.png
Ara
24 Ağustos TSİ 18.00'da başlayacak Magic Showcase 2021'de masaüstü ve MTG Arena'ya dair duyurular yapacaklarmış. "Magic'in en büyük duyuru günü" olacağını söylüyorlar.

https://twitter.com/wizards_magic/status...7413570560
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.