Sohbet: Shogun 2 - Genel Sohbet: Şogunun Bahçesi
#1
shogun.png

Total War: Shogun 2 - Şogunun Bahçesi
Total War: Shogun 2 ile ilgili genel sohbet ve tartışma burada yapılır.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Oyunu dun biraz oynama imkanim oldu.

Gerek muzikleri gerek goruntuleri ile harika bir Sengoku donemi Japonya`sini oyun yansitmis durumuda. Campaigni zor ve tatmin edici bir durumda, hemen hemen her savasi kendiniz yapmaniz gerekiyor ayrica yapay zekanin en akilli oldugu TW oyunlarindan biri diyebilirim.

Oyun 2010 yilinda cikmasina ragmen sanki bana 1-2 senelik bir oyun gibi hissettirdi. User interface`ni ben cok begendim. Buyuk bir cografya olmasina ragmen haritasi TOB`a gore cok daha az karisik. Benim TW oyunlarinda en cok elestirdigim "steamroll" olayini engelleyen bir ic mekanik bulunmasa da oyunun genel olarak zor olusu, unitlerin bakiminin pahali olmasi gibi nedenlerle "steamroll" asamasina pek gelemedim, campaignin yarisini oynamama ragmen. Sanirim 7.75 TL`ye toplam herseyini aldigim bu oyuna simdilik 20-30 saat bictigimi dusunursek Fiyat/Performans olarak cok uygun bir oyun oldugu kanaatimdeyim.Ek olarak TW oyunlarindan ayar oldugum tur surelerinin uzun olmasi durumu bunda yok,faction sayisi az oldugundan tur sureleri oldukca hizli. Ozet olarak TW severlerin es gecmemesi gereken bir oyun oldugunu dusunuyorum.
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Shogun 2 dışında hem ok/kılıç hem ateşli silahların olduğu bir total war var mı?
Ara
Cevapla
#4
(14-09-2018, 23:05)Voidian : Shogun 2 dışında hem ok/kılıç hem ateşli silahların olduğu bir total war var mı?

Empire Total War oyununda başta Osmanlı ve Rusya olmak üzere birçok ülkenin oklu birimleri mevcut. Hem okçu hem atlı okçu.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
Shogun 2 Baya güzeldir ancak Oda klanı ile oyuna yeniyseniz oynamanızı önermem ilk 15 Tur her tur 1 full ordunun owariyi kuşattığını bilirim bütün savaşları kazansamda kaleden ayrılamıyordum ilk oyunlarımda.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#6
3 Gündür her Total War oyununda olduğu gibi ara verip yeniden başladım. Full ek paketler ve iyi modlar ile efsane bir oyun. 3 Çeşit Senaryo istediğini yap. Birde benim gibi zor seviyorsanız birkaç mod ile Otomo 'yu alın ve pc kırmak nedir öğrenin. Otomo ile 2 eyalet dışarı çıkmak işkence. Hile açıyorum yine ordular ve yapay zeka bana mısın demiyor! Yine kalbimde yer etmiş efsane oyunlardan biri. Her total war da olduğu gibi.
[+] 1 üye eminnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
@Voidian Medieval 2 de de tüfekler var ileri dönemde.
Ara
Cevapla
#8
Fall of the Samurai'in Saga oyunu haline getirildiği duyuruldu, Saga formülü açıklanırken bu zamana kadar buna en yakın oyunumuz denerek Fall of the Samurai'den bahsedilmişti. Stellaris etkinliği sonrası konuyu hazırlamaya çalışacağım, muhtemelen Shogun 2 bölümündeki FotS konuları Saga bölümüne taşınabilir.
Cevapla
#9
Ekstra ücret uygulanacak mı ya da oyun geliştirilmiş olacak mı?
ezgif-3-38825c956d56.gif
Ara
Cevapla
#10
Shogun 2, Sengoku dönemini az buçuk bilmeme ve farklı kültürlerin ele alındığı Total War'ları tercih etmeme rağmen seride en sevdiğim oyunlardan birisi. Bana göre, bir Total War oyununu iyi yapan her unsurun layıkıyla bir araya getirildiği bir zirve noktası. Grafiksel ve sanatsal olarak oyun hiç eskimemiş. Özellikle de kuşatma savaşlarında fark edilebilen kaplamaların eskime durumu dışında oyun hâlâ görsel bir şölen. Etrafta uçuşan kiraz çiçekleri, yerde rüzgârla dans eden bitkiler, göklerde süzülüp kanlı muharebeleri adeta izleyen kuşlar...

Shogun 2'de komşu klanları bile görememek tuhafıma gidiyor. Onyıllardır, hatta yüzyıllardır aynı toprakta olan bir klan bırakın komşu klanları, Japonya'nın tamamındaki klanları mantıken tanıyor olmalı. Hiç olmazsa yanıbaşımdaki klanın varlığını, herhangi bir birimiyle karşılaşarak öğrenmek yerine oyuna o klanla tanışmış olarak başlayayım.

Bir de oyunu ilk oynadığımda generali kaybetmemek için ne kadar cedelleştiğimi hatırladım. Tabii diğer Total War oyunlarında "daha oyun başından mevcut olan kuvvetli birim" olarak yansıtılan generale alışktım. Shogun 2'de ise "generali mümkün olduğunca savaşa sokma yoksa basit bir ashigaru birimi tarafından bile katletilebilir" kısmını zor yoldan öğrendim.
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#11
Fall of the Samurai eklentisi ile veya düz şekilde bir hanedan oyunu yapılsa kimler katılır?
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#12
Medieval 2den sonra en sevdiğim total war oynudur. Sonra çıkanlar nedense sarmadı öyle.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Cevapla
#13
@Yasin Ahmet Ben katılabilirim. Birkaç aydır oynamıyorum özledim.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#14
Ben de diskimde daha fazla yer olsaydı katılırdım. Ama şu anda bütün disklerde toplam 9 gb boş yer var. Size iyi eğlenceler.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#15
@Attila the Hun 2 kişi oynayabiliriz. Ekstra gelen olmak isterse de gelebilir.
Ara
Cevapla
#16
Fall of the Samurai seferini daha önce doğru dürüst oynamadım. Bayağı güzele benziyor ama Amerikan İngilizcesiyle bağıran askerler beni atmosferden soğutuyorlar. Nerede o "Yari ashigaru ni gozaimasu!"lar...
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#17
(01-01-2021, 02:45)Yasin Ahmet : Fall of the Samurai eklentisi ile veya düz şekilde bir hanedan oyunu yapılsa kimler katılır?

Ben belki gelebilirim.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#18
FotS'taki demir yolu mekaniğine bayıldım. Total War: Victoria çıksın da daha dinamik bir demir yolu mekaniği eklesinler dedirtmedi değil.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.