Söyleşi: Total War: ROME REMASTERED - Soru Cevap
e665ba33d6c6cf8af1fd926fe7c69f8b0af0f64d_960x311.jpg

Total War, yeni duyurulan ROME REMASTERED için bir soru cevap metni paylaştı.

https://www.totalwar.com/blog/total-war-...tered-faq/ :Total War: ROME REMASTERED ne zaman çıkıyor?
Oyun 29 Nisan 2021 tarihinde, BST 15:00 saatinde çıkış yapacak.

Total War: ROME REMASTERED'ı aldığımda ne edineceğim?
Total War: ROME REMASTERED, kendi içerisinde Alexander ve Barbarian Invasion eklentilerini barındıracak. Eğer sahip değilseniz, buna ek olarak ROME: Total War - Collection'u da elde edeceksiniz (orijinal ROME: Total War sadece Windows üzerinden oynanabilecek keza Steam üzerinde macOS ve Linux için çıkmamıştı.)

Eğer ROME: Total War'a sahipseniz fakat Alexander eklentisine sahip değilseniz, Total War: ROME REMASTERED'ı aldığınızda Alexander eklentisine de sahip olacaksınız (aynı şekilde, sadece Windows üzerinden oynanabilecek.)

Total War: ROME REMASTERED sayfasında bahsedilen %50 indirim nedir?
Belli bir süre boyunca, Steam üzerinde ROME: Total War'a sahip olanlar Total War: ROME REMASTERED'ı %50 indirimle edinebilecek.

Bunun için yapmanız gereken tek şey Total War: ROME REMASTERED'ın Steam sayfasına gelmek, burada %50 indirimi göreceksiniz. Steam Play üzerinden Windows, macOS ve Linux sürümlerine erişebileceksiniz.

31 Mayıs tarihinden sonra bu indirim uygulanmayacak.

ROME: Total War CD'sine sahibim, %50 indirimden yararlanabiliyor muyum?
Hayır. Ne yazık ki CD sahibi oyuncuları takip etme şansımız yok.

Total War: ROME REMASTERED, orijinal ROME: Total War'ın yerini mi alıyor?
Hayır. İstediğiniz zaman ROME: Total War oynayabileceksiniz. Eğer sahip değilseniz, REMASTERED aldığınızda orijinal ROME: Total War'ı da almış olacaksınız. Halihazırda ROME: Total War'a sahipseniz Steam kütüphanenizde yer almaya devam edecek.

Diğer oyunlar için de REMASTERED sürümü gelecek mi?
Şimdilik bu yönde bir planımız yok.

Total War: ROME REMASTERED Epic'e gelecek mi?
Şimdilik bu yönde bir planımız yok.

Steam üzerinden niye ROME: Total War'ı satın alamıyorum?
Yeni sürüme odaklanmak için ROME: Total War'ın satın alınabilmesini engelledik. Orijinal ROME: Total War kütüphanenizde kalmaya devam edecek, eğer sahip değilseniz, ROME REMASTERED'ı alarak yine erişebileceksiniz.

Total War: ROME REMASTERED'ı aldım ancak orijinal ROME'u bulamıyorum?
REMASTERED'ı aldığınızda, ROME: Total War da Steam kütüphanenize eklenecek, launcher üzerinden erişemeyeceksiniz.

Total War: ROME REMASTERED ne özellikler içeriyor?
Aşağıda yeni özellikleri maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

GÖRSEL
  • UHD çözünürlük desteği
  • Yenilenmiş 3 boyutlu birim modellemeleri
  • Widescreen ve ultrawide monitör desteği
  • Geliştirilmiş muharebe desenleri
  • Geliştirilmiş senaryo haritası
  • Geliştirilmiş görsel efektler
İÇERİK
  • Senaryo haritası arayüzü
  • Ülke özeti arayüzü
  • Birim statüsü arayüzü
  • Geliştirilmiş kamera ve kontroller
  • Yeni hızlı listeler
OYNANIŞ
  • 16 yeni ülke (toplamda 38 ülke)
  • Platformlar arası multiplayer desteği
  • Steam Workshop desteği
  • Yeni karakter türü: tüccar
  • Yeni özet arayüzü: karakterler
  • Geliştirilmiş diplomasi
ARAYÜZ
  • Yenilenmiş arayüz ve bilgi kutucukları
  • Seçmeli klasik/remastered ayarlar
  • Geliştirilmiş sesler
  • Arayüz ölçeklendirme özelliği
  • Geliştirilmiş ikonlar
  • Renk körlüğü için geliştirilmiş destek
YARDIM SİSTEMİ
  • Oyun manueli tamamen oyuna eklendi
  • Danışman mesajları iyileştirildi
  • Yeni oyuncu tavsiyeleri eklendi
  • Eğitim modu senaryosu yeniden tasarlandı
Total War: ROME REMASTERED hangi dillerde çıkacak?
  • İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve basitleştirilmiş Çince arayüz dil desteği
  • İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça seslendirme desteği
  • İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin Çincesinde kısmi seslendirme desteği bulunacak.
Oyun çıkar çıkmaz mod desteğine sahip olacak mı?
Evet.

Windows, mac veya Linux kullanan diğer arkadaşlarımla birlikte multiplayer oynayabilecek miyim?
Evet. Total War tarihinde ilk kez olmak üzere 3 farklı platformda oyun oynayan oyuncular karşılıklı olarak oynayabilecek.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Alıntı:31 Mayıs tarihinden sonra bu indirim uygulanmayacak.

İlginç. Hâlbuki Steam sayfasında 2 Haziran yazıyor.

unknown.png
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sanırım tek almayacağım total war bu olacak
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
16 yeni ülke işi ilginç duruyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Rome 1 fanı olarak son senelerde çıkan Total War oyunlarından sonra bu çok daha iyi bir haber ama pahalı duruyor.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hileler hakkında bilgisi olan varmı ilk oyundaki hileler kaldırıldıysa almam valla
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birkaç dakika yayın izledim, hileler olduğu gibi duruyordu.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2. oyunu o yüzdev sevememiştim bu harika
Ara
16 yeni ülkeden kasıt, orjinal RTW'de .txt dosyaları ile oynadıktan sonra zaten oyunda bulunan devletleri açtığımız kısımdaki kilitli devletler sanırım. Bilirkişi teyit ederse iyi olur.

Evet. Steam sayfasında şöyle yazıyor;
''Players can now expand their armies and experience 16 additional factions that were previously locked, giving a grand total of 38 playable factions''
[+] 1 üye WARTH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yani Barbarian Invasion ve Alexander ile birlikte mi toplamda 38 ülke? Oysa ki çok heyecanlanmıştım...
Hotseat seçeneği yok gibi duruyor ama modlar aracılığıyla ekleneceğini düşünüyorum, zaten steam workshop da olacak. Şuan RTW için hotseat scripti zaten var ancak M2TW gibi düzgün çalışmıyor.
Kısacası merchant dışında oyuna eklenen bir şey yok gibi (yayından gördüğüm kadarıyla menzilli birimlerin menzili falan gözüküyor artık ama oynanış adına çok önemli değil) ama bir takım bugların düzeltilmesi ve grafiklerin güzelleşmesi hiç değilse 1 kez daha campaign bitirilebilir.
175 lira fiyata alınır mı bilmem ama.
Ara
Kilitli ülkelerin (kilidini açmak da bir kes/yapıştır işlemine bakıyordu) kilidini açıp "yeni ülke" gibi yansıtmaları bayağı talihsiz olmuş. Resmî Discord kanalında görmüştüm ama böyle olacağına ihtimal vermemiştim. Aslında Mısır'ın Bronz Çağı'ndan kalma birim yelpazesine el atmaları iyi olurmuş fakat gördüğüm kadarıyla böyle bir şey yapmamışlar. Sırf daha iyi grafikler için 87 lira verir miyim bilmiyorum. Bakacağız göreceğiz.
IbnE9P2.gif
Ara
Sormak istediğim ilk soru neden? Mantıklı bir açıklama bulamıyorum, bunu yapacaklarına Empire Total War'ı yapsalardı en azından ona benzer başka oyun yoktu. İkincisi, steamde Rome hariç bütün tarihi total war oyunlarına sahip biri olarak hiç bir indirim alamıyorum, Rome'a fiziksel olarak sahip olmak resmen şanssızlık oldu. En azından Rome II'ye sahip olanlara da indirim verilmesi gerekirdi bence.
Ara
Aslında gayet mantıklı. Nostaljik duygulara hitap etmek için daha iyi bir oyun seçemezlerdi, belki Medieval II. Ayrıca Empire: Total War'da bu tip bir işe girişilse remaster değil remake'inin yapılmasını isterdim.
IbnE9P2.gif
Ara
etwi hiç oynamadım ama mtw 2 ye bir reamstered yapılıp kingdıomstaki bazı özellikleri ana oyuna eklemeleri hoş olurdu
Ara
Bence Medieval 2 bu konuda çok daha iyi bir tercih olurdu. Eğer başka remaster yapmayacaklarsa bu MW3'ün işareti olarak yorumlanabilir.
Ara
(26-03-2021, 12:24)GespensterPanzer : Sormak istediğim ilk soru neden? Mantıklı bir açıklama bulamıyorum, bunu yapacaklarına Empire Total War'ı yapsalardı en azından ona benzer başka oyun yoktu. İkincisi, steamde Rome hariç bütün tarihi total war oyunlarına sahip biri olarak hiç bir indirim alamıyorum, Rome'a fiziksel olarak sahip olmak resmen şanssızlık oldu. En azından Rome II'ye sahip olanlara da indirim verilmesi gerekirdi bence.

Rome'un kutusu bende de vardı içinden cd key çıkması lazım
Ara
(26-03-2021, 14:27)HulkSpider03 :
(26-03-2021, 12:24)GespensterPanzer : Sormak istediğim ilk soru neden? Mantıklı bir açıklama bulamıyorum, bunu yapacaklarına Empire Total War'ı yapsalardı en azından ona benzer başka oyun yoktu. İkincisi, steamde Rome hariç bütün tarihi total war oyunlarına sahip biri olarak hiç bir indirim alamıyorum, Rome'a fiziksel olarak sahip olmak resmen şanssızlık oldu. En azından Rome II'ye sahip olanlara da indirim verilmesi gerekirdi bence.

Rome'un kutusu bende de vardı içinden cd key çıkması lazım

O CD Key steamde aktiflesmiyor sanırım ama bi deneyip bilgi vereceğim.
Ara
Yeni ülke yok, sadece eski oyundaki tüm devletler oynanabilir olacak neden CA böyle yazmış anlam veremedim.
Ara
eskiden oynanabilir olmayan ülkelere muhtemelen birkaç ünite vs. eklerler, o haliyle oynanamaz halde çünkü. Numidia, thrace aşırı dandik üniteleri. oyunun kodları bunlarda, yani on numara bir remaster yapabilirlerdi. haritayı kocaman yaparlardı, yeni ülkeler ve mekanikler eklerlerdi. tamamen boşa harcanmış bir fırsat bu o yuzden cok üzüldüm heba olmasına. ayrıca 170 lira ne, delirmişler. bu dediklerim olsaydı bu paraya değebilirdi. tamam rome i cocuklugumuzun gencliğimizin oyunu ama özellikle harita büyüklüğü ve ülke sayısı açısından rome ii ve attiladan sonra o harita inanılmaz sıkıcı gelecek.
-Good judgment does not guarantee exceptional talent.

-That is correct. But for one with talent and practice, there is no stronger weapon. To perform the best dance,
will she not try harder each time? The path of an artist is to fight oneself in order to beat others.
Ara
rome 2 kötü oyundaki tüm hileleri çıkarmışlar hiç zevk vermiyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.