Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Stellaris'i önceden çok az oynadım. 2.0 versiyonunu deneyeyim dedim, oyunun başında 450 kuvvetinde bir korsan filosunun saldırısına uğradım. Eski versiyonlarda böyle bir şey yoktu. Benim 4 gemim 140 gücündeydi bir şey yapamadım haliyle. Bu kadar güçlü bir düşmanın oyunun başında peyda olması normal mi yoksa ben bir şeyi yanlış mı yapıyorum?
Ara
Cevapla
İlk baştaki saldırı ana üssüne çarpıp dağılır gider. Ona bişey yapmana gerek yok. Ayrıca 450 oyunun başı için bile güçlü sayılamayacak düzeyde bir düşman. Bi silah/kalkan teknolojisi araştırıp 2-3 gemi bassan zaten onu geçersin.

Her oyunda oluyor o. Sınırlarındaki boş alanlardan pirate'lar spawn oluyor. Sınırlarını amip gibi yaparsan çokça pirate'ı göz alman gerek. Daha top gibi yuvarlak bi ülke yaparsan daha az piracy olur.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
Sınırlarım tam olarak amip gibi. Oyunun başında hiç silah teknolojisi açılmadı yaptığım her gemi düşük puanlı. Yatırım yapacağım diye de hiç donanma yapmamıştım, erken oyunda gerek olmaz sanmıştım. Daha dengeli gitmem gerekiyor demek ki.
Ara
Cevapla
Fizik ve Mühendislik teknolojilerinde tonla silah varyasyonu, kalkan, zırh vb. parçalar yer alıyor. Hiçbirinin gelmemiş olması baya şanssızlık.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
VeU0xM.jpg
Bu iki filomu nasıl birleştirebilirim ?
Ara
Cevapla
Ikisini fareye basarak secip

291j8xz.jpg

ikonuna basarak yapabilirsin.Veya sagdaki ledgerdan shifte basili tutarak ikisini secip ayni ikona basarak birlestirebilirsin.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
G tuşu.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
Arkadaşlar ırk oluşturma ekranında başlangıç silahı seyahat tipi gibi menüler olmalı. Rehberleri incelediğimde bunu görüyorum fakat oyuna girdiğim zaman bu menüler bende olmuyor doğal olarak seçemiyorum sebebi nedir?
Ara
Cevapla
oyunun ilk versiyonlarında var o saydıkların. son versiyonlarda bunların seçimi kaldırıldı. yani oyunun şuanda güncel halinde. bir sıkıntı yok.bahsettiğin rehber eski bir rehber. güncellenmesi gerek. rehberin yazarı bunu zaten rehberde belirtmiş.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil,  psikolojik bir hastalıktır...
Ara
Cevapla
Merhaba, oyunu çok oynamak istiyorum ancak ingilizcem yok.Türkçe yama mevcut mu ?
Ara
Cevapla
Malesef, mevcut değil.
Cevapla
Oyundaki bazı temel mekanikleri ve kavramları öğrenirsen yeterli olacaktır. Eventleri çoğumuzun okuduğunu sanmıyorum bile.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
Ben eventleri google çeviri ile fotolu çeviri yapıyorum iyi oluyor. Oyunun içine daha iyi giriyorsun. Tabi çok iyi çevirmesede ne demek istediğini anlıyorum.
Ara
Cevapla
Yeni bir ırkı bünyeme kattım kattığım anda da set right kısmından ırkın göç etmesini yasakladım (Migration Controls Enabled).

Ancak daha sonra kolonize ettiğim gezegene aynı ırktan göç edenler oldu. Bu nasıl mümkün olabiliyor? :/
Ara
Cevapla
dışarıdan migration açık sanıyorum. eğer egalitarian veya zenofili isen migration açık olabilir
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil,  psikolojik bir hastalıktır...
Ara
Cevapla
(06-07-2018, 11:03)jax61 : dışarıdan migration açık sanıyorum. eğer egalitarian veya zenofili isen migration açık  olabilir

Dışarıdan derken nasıl hocam? Göçü kapasam dahi göç olabiliyor o zaman yani bi anlam ifade etmiyor kapamak. Bu arada ana ırkım da aynı şekilde yasaklıydı ve olması gerektiği gibi herhangi bir göç yaşanmadı.

Ve evet egalitarian oynuyorum ^^ Göç eden ırkın traitlerinden birisi Nivlac yani habitability %100 acaba bunun da bir etkisi olabilir mi? 


Oyunu baya bi çözdüğümü düşünüyordum çözdüm de ama her oyunda yeni şeyler çıkıyor :)
Ara
Cevapla
Mülteciler açıksa yani refugee dışardan yine gelebilir.
76561198161643931.png
Ara
Cevapla
20180722203733_1.jpg?width=781&height=440

Alpha Centauri genelde böyle değildi normal bir durum mu bu ?
Ara
Cevapla
Bana normal gozukuyo. Sorun ne.
Ara
Cevapla
Alpha Centauri B felan olmuyordu normalde.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.