TBS: Gary Grigsby's War in the East: The German-Soviet War 1941-1945
Gary Grigsby's War in the East: The German-Soviet War 1941-1945 2by3 Games tarafından geliştirilip Matrix Games tarafından yayımlanmış bir wargame.

Çıkış tarihi: 7 Aralık 2010.

[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tam öğrenebilmiş değilim, çok fazla hata yaptığımın farkındayım; kullanım kılavuzunu üstünkörü okumuştum sadece. Almanlar yarmaya devam ediyor:

V3W0Qn.jpg

JObaWQ.jpg
(Bunu hava durumu göstergeleri kapalı iken çektim.)
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
gayet detaylı bir oyun üstün köründen çok okuman lazım :D
Ara
Bunun birde War in the West i var
Ara
İlerlemeye devam ediyoruz:

nO3GBR.jpg
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üff ne paket yapılır be.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
@"Finrod Felagund" , şimdilik bu kadar yapabildik:

RnqvMo.jpg
Ara
Oyunla ilgili eğitim videosu ya da benzeri birşey var mıdır arkadaşlar, epeydir istek listemde ama cesaret edemiyorum :)
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun bir oynanış olmuş.  :smiling:

1944'e kadar neler üretildi? TOE , OOB miktarları ve sayı olarak genel kayıplar ekranı nasıl. Nerelere kadar ilerleme oldu? Ordu gruplaması nasıl oldu.

-----------------

Gary Grigsby oyunlarında hem genel  kurallar hem de senaryo bilgisi önemli oluyor. İnternette videolar mevcut ama tam yeterli değil. Videolardan yararlanıp oyun mekaniklerini test etmek gerekiyor. En iyi öğrenme belki solitaire oynanış veyahut öğreten bir rakiple pbem.
Ara
Bayağı piyade ürettiğimi hatırlıyorum. Rezerve de roket/topçu çektiğimi hatırlıyorum. Az sayıda da tank ve mekanize/motorize birlik üretmiştim. Eski kayıtları birkaç on turda bir sildiğimden tam olarak ne ürettiğimi bilemedim. TOE yüzdeleri çoğunlukla 90 ve üstü, Macaristan güneyine yığdığım birliklerin %75 civarı.

lOmq3J.jpg

Büyük ihtimal çok agresif oynuyorum.

A1WDLv.jpg
NZmnpa.jpg

Zamanında yeterince tank kolordusu üretmediğimden birlikleri ezerek geçmeye çalıştım, şimdi fazla paket yapamadım diye dövünüyorum :( . Bu kadar ilerleyebildim, büyük ihtimal stalemate olacak:

nOZQWM.jpg

Hiyerarşiyi maalesef hâlen tamamen düzeltebilmiş değilim. Sovyet ordusu zombi ordusu gibi ilerliyor o açıdan bakacak olursak :xd: .

Almanlar 1941'de Bryansk'ı ele geçirimişti ama oradan bir-iki tur sonra tamamen geri çekilmişti. 1942 sonbaharı gibi Cherkassy civarından yarmaya girişmişlerdi, 1943'te Kursk'u Harkov'u filan kaptırmıştım, sırf Voronezh'den ileri geçmesinler diye Voronezh-Lipetsk arası Fortified Region kurmuştum ama oraya kadar gelemediler.

İyi oynamadığımın farkındayım, ilk defa Sovyetlerle oynuyorum.
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Berabere bitecek diye Sovyet oyunumu bitmesine 3-4 tur kala bırakma kararı aldım, bu sefer Almanlarla oynamaya başladım. Fortified Region'ları kışın çekilmem gerekirse nereye çekileceğimi unutmamak için şimdiden dikmiştim, vurmayın :xd: . Karamuratlık yapmasaydım bari  :unhappy: :

rnu0znJ.jpg

qpLqWhN.jpg

Şu anda sadece 34,5₺. 11 Şubat'a kadar da öyle olacak. PBEM atacak kişi arıyorum :unhappy: .
Ara
1944 Senaryosunda Almanya ile baya oynamistim.Ama uretimi kendimiz tam olarak ayarliyamiyoruz diye hatirliyorum.  Oynadigim oyundan da bahsedecek olursak 44 Senaryosunda sovyeetleri guneyde paketlemeniz mumkun xogu birlikleri bataklik gibi bir pozisyonda kaliyor tanklarin tamamini kuzey ve gumeydeki bataklik girisine alip ilerlemistim Dev ordulari paket yemisti sonra kievi felan yeniden alip Rostov a kadar gitmiştim kalanina devam etmedim.
Ara
İlk öncelikle oyunun adı çok uzun :D ve bana çok karmaşık geldi 1-2 görseli ne baktım  daha önce hiç oynamadım bir ara indirip bakarım ama steam fiyatı 115 TL nasıl bakacağım bende bilmiyorum :d ayrıca oyunun indirile bilir 2 tane içeriği var Gary Grigsby's War in the East: Lost Battles ve Gary Grigsby's War in the East: Don to the Danube oynamadığım için o kadar çok eleştiremiyeceğim  inşallah bir gün :D
Tanrının Hediyesi.
Ara
Gamesatis gibi farkli sitelerden yuzde 20 indirimle alinir bence . Oyun karmasik demesek yalan olur ozellikle video hic izlemeden baslarsan ilk saatler anlamiyorsun birsey ama oynadikca hersey yerli yerine oturuyor. Cok fazla detayi var ama öğrendiğinde oyunu güzel yapan yanida bu.
Ara
Şu an oyun 34,5 TL, üstte de belirtmiştim.
[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-02-2019, 15:17)unonimus : Şu an oyun 34,5 TL, üstte de belirtmiştim.

Steam'in indirimi ile beraber 2 oyunuda almak mümkün (derken aldım 10 tl indirim varmış 60 tl üstüne )
Ara
AI ile oyunlarda sadece 'counter pushing' olarak görünse de pbem olarak oynandığında çok büyük stratejik içeriği var. Zaten oyunun devasa ölçeği bunu gerektiriyor.  Yıllar evvel oynadığım Sovyet rakibim  daha 1942 ortalarında Romanya'yı Sovyetlere bağlamıştı. Pbem çok farklı.

İlave senaryo olarak War in the East'in ek paketlerini önermem. Esas pbem oynanılan 1941-45 GC. Ama War in The West'in Tunus campaign leri yeni K. Afrika haritası ile ikmal problemlerini çok güzel yansıtıyor. Benim favori senaryolarım arasında.

unonimus sanırım yeni yama ile Almanya biraz zayıflatılacak. Bir ara Pbem yapalım ben Rusya zombi ordusu olurum. :grinn:  Çok az oynadım Sovyetleri. Şu an 3 rakiple Strategic Command oynuyorum.
Ara
Dlcleri almak gerekir mi? Dlcler ne işe yarar?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Fazladan birkaç senaryo ekliyor. Büyük Sefer için asıl oyun yeterli.
Ara
unknown.png
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.